Steam Hesabımız Çalınırsa Ne Yapmalıyız? Çalınmaya Karşı Önlem Nasıl Almalıyız?

siradolf69

Sessizlik ve sükunet insanın en yakın dostudur.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Selam Gamer.Com.TR

143070

Steam Hesabımız Çalınırsa Ne Yapmalıyız? Çalınmaya Karşı Önlem Nasıl Almalıyız?

Merhaba dostlarım, bu konumda sizlere olası bir durumda Steam hesabımız çalınırsa ne yapmalıyız onun hakkında bilgimin yettiği kadarıyla yardımcı olmaya çalışacağım. Yakın bir zamanda yayıncı bir dostumun hesabını bir şekilde çalmayı başardılar. Steam Guard'ı kapalı olduğundan dolayı mail ve şifreyi hızlıca değiştirmişler. Çalındığı andan itibaren neler yaptığımızı maddeler halinde sıralayacağım. Maddelerden sonra tekrar bir istişare edelim.

1. Panik yapmayın. Eğer panik yaparsanız doğru düşünemezsiniz buda işinizi zorlaştırır sakin olmaya çalışın.
2. Şifrenizi hatırlamaya çalışın çünkü bir kaç madde sonra şifremiz bizim kurtarıcımız olacak.
3. Yakın zamanlarda satın aldığınız oyunları düşünün. Bu oyunları hangi ayda ve ayın kaçında aldığınızı hatırlamaya çalışın. Eğer indirimli aldıysanız indirimli fiyatını hatırlamaya çalışın. Oyun hediye geldi ise kimin hediye ettiğini biliyorsanız onuda bir yere not alın.
4. Hesabınızı mailini değiştirdiğinden kolay şekilde geri alamayacaksınız ondan dolayı maili hatırlamaya çalışın. Eğer hatırladıysanız bir kenara not alın.
5. En son mesajlaştığınız kişiyi hatırlamaya çalışın sohbetin konusunu önemlidir gerekirse onu bile soracaktırlar. Hatırladıysanız onuda not alın.

Evet arkadaşlar aklıma geldiği kadarıyla maddeleri sıraladım. Bunları hatırladıktan sonra Steam Destek'e mail, şifre, yakın geçmiş satın alımları ve son mesajlaştığımız kişiyi e-posta yoluyla veya canlı destekten atıyoruz. Eğer hesabın gerçekten sizin olduğunuza inanırlar ise en çok 3 ile 4 saat arasında geri dönüş sağlıyorlar. Aklınıza ne geliyorsa yazın arkadaşlar. Ne kadar çok detay olursa sizi hesabınıza o kadar çabuk kavuşturur. E-Posta veya Canlı Destek'ten attığımız mail ve yorumları hem İngilizce hem de Türkçe olarak atıyoruz.

Peki tamam hesabımızı geri aldık. Kavuştuk hesabımıza ama bir daha böyle bir olay ile karşılaşmak istemiyoruz ne yapmalıyız? Çok basit arkadaşlar bunları da daha iyi kavraya bilmemiz açısından maddeler halinde sıralayacağım. O zaman hadi maddelere geçelim.

1. Tanımadığımız kişileri asla eklememeliyiz.
2. Steam'in onaylı siteleri ve bir kaç site hariç diğer sitelere Steam hesabımız ile giriş yapmamalıyız.
3. Şifremizi çok güvendiğimiz arkadaşlar dışında kimselerle paylaşmamalıyız.
4. Hesabımızı satarken veya takaslarken gruplarda güvenilir kişiler bulup aracı ile takaslamalıyız.
5. Steam Guard'ı sürekli açık tutmalıyız. İstisnai durumlar dışında asla kapatmamalıyız.
6. Özel mesaj yoluyla gelen site reklamlarına itibar etmemeliyiz.

Evet arkadaşlar bunları yaparsak kendimizce bir güvenlik duvarı oluşturmuş olacağız. Biz dışarıya açık vermezsek dışarıdan içeriye kimse kolay kolay giremez. Şunu unutmayın kimse kendinin kârı olmadan size kâr yaptırmaz. Kimse ücretli olan bir oyun eşyasını veya oyunu ücretsiz bir şekilde vermez. Steam hesaplarınızın başına bir şey gelmemesi dileğiyle hoşça kalın...

ChiaX

Team Arcenia
Emektar Üye
En iyi cevaplar
37
Ruh hali
Çok yararlı bir konu olmuş. Gerçekten gereken bir konu açmışsınız. Ek olarak, toplumdaki bu "Steam Hesabı Kargaşası"nı kapatacağını düşündüğüm bir giriş. Kendi adıma teşekkür ediyorum, bilgilendiriciydi.

siradolf69

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çok yararlı bir konu olmuş. Gerçekten gereken bir konu açmışsınız. Ek olarak, toplumdaki bu "Steam Hesabı Kargaşası"nı kapatacağını düşündüğüm bir giriş. Kendi adıma teşekkür ediyorum, bilgilendiriciydi.
Güzel Yorumunuz İçin Saol'un Hocam.

_Alecks_

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
1.Steam Guard.

Telefonunuzun şarzı veya evde unuttuysanız geçmiş olsun.
Bu adam için bir F
143149

/shrug

Erbatur

Gözlerimin içindeki ülkemsin sen benim.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yararlı bir konu olmuş ama yazı stili okumayı güçleştiriyor.

siradolf69

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İki, üç gündür foruma giremiyordum bir takım problemlerim vardı konum örnek konu seçilmiş çok teşekkür ediyorum.

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Faydalı bir konu
TDK diye bir site var o da çok faydalıdır, arada girip bakabilirsin.