Steam UİD

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61

exY7h2Z2BUYML95suQv4MM.jpg

steam UİD

Hepinize tekrardan selamlar forumdaşlar. :şapka: Bu konu altında steam UİD'den bahsedeceğiz.

steam UİD nedir? steam UİD, açık hali ile steam User Identity Document. Aynı zamanda steam ID olarak kullanılabiliyor. Kullanıcının steam veritabanında bulunan bilgileri anlamına gelir. Sizin steam profilinizde kullandığınız isim, yaşadığınız bölge, profilinizin gizlilik durumu, arkadaşlarınız, oyunlarınız ve diğer tüm bilgileriniz bu başlık altında depo edilir. steam veritabanı içerisinde profiliniz takma adınız kullanılarak depo edilmez. Her kullanıcı için özel bir numara dizisi vardır. İstediğiniz kullanıcının numarasını öğrenmek mümkün. Numaraları sadece steam kullanmıyor. Bu numaralar aynı zamanda steam hesabı ile birlikte kullanılan sitelerde de geçerli. Örneğin, TruckersMP (Online ETS2). Bu siteler sizin bilgilerinizin kaybolma riskini en aza indirgemek için bu sistemi kullanmakta.

steam UİD ne zaman gerekir? Bu sistem CS GO Stats sitelerinde gerekiyor. Ancak artık bu tür siteler özel profil bağlantısı ile çalışabiliyor. Kendi steam UİD kartınızı görmek isterseniz şu siteye girerek belirtilen kutucuğa steam profil bağlantınızı girerek ulaşabilirsiniz. steam hesabınızı satmak isterseniz hesabınızın değerini ölçen bazı siteler var. Bu sitelerde profilinizin değerini öğrenmek isterseniz steam UİD/İD ile sorgulayabilirsiniz.
steam ID Bulucu:
steamidfinder.com
CS GO oyununda sunucular ile uğraşıyorsanız her oyuncu bu sayılar ile belirtildiğini bilirsiniz. Bu sistem neredeyse tüm oyunlarda geçerli. Sadece steam için yapılmış bir sistem değil. Eğer hesabınız çalınır ve ismi değiştirilirse hesabınızı isim arayarak bulma ihtimaliniz çok düşüktür. Hesabınızın steam UİD bilgilerini biliyorsanız verdiğim gibi sitelerden aratarak hemen profilinizi bulabilirsiniz.

Bu konu buraya kadardı sevgili forumdaşlarım. Bir başka konuda görüşmek üzere. :dost:

AdexTR

Muvaffakiyetsizleştiriveremeyebileceklerimizdenmiş
Emekli
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Öncelikle bu paylaşım için çok teşekkür ediyorum, bu siteden kendi kazanımlarımızı bile üretebiliyormuşuz. Bu arada tam olarak inceleme fırsatım olmadı fakat Xenforo'da yayınlanan kimlik doğrulama ve bütünleştirme addonu da çok büyük ihtimalle Online ETS2 gibi bu ID'leri kullanıyor. Bu durum da konudaki örneklere ek olabilir.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Öncelikle bu paylaşım için çok teşekkür ediyorum, bu siteden kendi kazanımlarımızı bile üretebiliyormuşuz. Bu arada tam olarak inceleme fırsatım olmadı fakat Xenforo'da yayınlanan kimlik doğrulama ve bütünleştirme addonu da çok büyük ihtimalle Online ETS2 gibi bu ID'leri kullanıyor. Bu durum da konudaki örneklere ek olabilir.
Evet abi Steam altında hangi oyunu oynasam genelde oyuncu numaraları bu ID ile şifreleniyor. Sunucu içinde oyuncu verilerini bulmak için uğraşları azaltıyor.