Steve ve Alex ( Bir Minecraft Hikayesi ) - Bölüm: 3

Steve ve Alex'in 4. bölümünde ilk olarak neyi konu almamı istersiniz ?

• Bence gizemli adamın kim olduğundan bahsetmelisin. - İlk olarak!

Kullanılan: 0 0.0%
  • Ah, elbette Elizabeth'in yaşadıklarını anlatmalısın. - İlk olarak!

• Bence Alex'in araştırdığı kitaplardaki kısımları bizimle paylaşmalısın. - İlk olarak!

• Kullanılan toplam oy
    0
  • Anket kapatılmış .

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Steve kaçırıldıktan ve Alex kaçtıktan sonra:
-Elizabeth: Hey! Kimse var mı ? Beni duyan biri var mı ? ( Sıkılmış bir şekilde ) Öff... Burada mahsur kaldım. Ne yapacağımı gerçekten bilmiyorum. Ah! Orada bir ışık gördüm.
Oraya doğru gitmeli ve onun ne olduğunu öğrenmeliyim. ( Yanına gider ) Ah be... Bu ışık, mağarada bulunan meşaleden geliyormuş. Ah seni akıllı...

( Elizabeth bir çıkış yolu ararken Alex köye doğru süren patikayı izlemiş ve sonunda köye ulaşmıştır. )

Alex: ( Rahatlayarak ) Oh be, sonunda köye ulaşabildim. Ancak bir eksik var ? Hmm... ( Hatırladıktan sonra ) Tabii ya. Steve! Ben Steve mi dedim ? Evet Steve dedim. ( Her şeyin farkına vardıktan sonra ) Olamaz! Steve! Dostum, seni alamadım... ( Ağlayarak ) Olamaz! Çok aptalsın Alex, can dostun Steve orada, o adamda! Steve'yi kurtarmanın bir yolunu bulmalıyım. Bir dakika! Ben oradayken Elizabeth de vardı. Elizabeth nerede ?! Olamaz! Elizabeth... Neredesin ? Ah... O da yok. Aman tanrım! Ne olacak şimdi ?

( Alex, hem telaş hem sorular içerisinde Destanik köye doğru ilerlerken karmaşa ile karşılaşır... )

Alex: Hayır! Buraya ne oldu böyle ? Canım evim, canım dostlarım... Sizlere ne olduğunu gerçekten bilmiyorum. ( Üzülerek ) Aman tanrım! Dayanamam. Steve, Elizabeth, Destanik köy... Hayır, her şey çok kötü gidiyor. Hemen kütüphaneye gitmem lazım...

( Alex, kütüphaneye gider. )

Alex: Ah... Burada bir kitap buldum. Destanik köy ve geçmişinden bahseden bir kitap...

( Alex, eline aldığı kitabı okur... )

Alex: "1543, Destanik Köy Destanik köy, okçu kuleleriyle doluydu. Kaleyi etraflayan okçular, görevlerini yapıyordular. Destanik köy sakinleri ise mutlu mesud yaşıyorlardı... Sonra Destanik köyü sahiplenmek isteyen bir adam geldi ve yanında çocuğu vardı. Destanik köyü ele geçirdiler ve tüm köylüleri köleleştirdiler. Bu köyü saltanatına alan kişi John'du. Krallığı ele alan John, gerçek bir kötüydü ve köydeki masum insanlara işkenceler yapıyordu. Hayvanların her türlüsünü yerdi ve yedirtmezdi. Hayvanları emri altında öldürtürdü. Eninde... Köyü mahfetmişti. Sonra cesur bir tımarlı sipahi ordusu kaleyi ele geçirince babası, o cesur askerler tarafından idam edilmişti. Oğlu da tımarlı sipahi ordusu tarafından himaye altına alınmıştı. Oğlu, babasının ölümüne göz yumamadan kendi çapında yaptığı kılıçla bir tımarlı sipahiyi öldürdü ve tutuklandı. Ardından hapse yatırıldı ve günün birinde şimşek çaktı... O zaman Brine hapsinde bulunmuyordu. O günden beridir, şehir terk edilmişti. Ardından 18. yüzyılda bu köyü keşfeden bir kaşif de elinde olan parayla köyü düzene sokmuş ve farklı ülkelerden gelen birtakım kabileler tarafından yerleşim yeri olarak kullanıldı..." Vay canına! Destanik köy böyle bir yerken, bu şekle gelmiş ve sonra da tekrardan bozguna uğramış, yani şimdi... O zaman Destanik köyle uğraşan biri var! Onun kim olduğunu bulacağım!

( Alex bir kitap ararken )

Steve: ( Sandalyeye bağlı bir şekilde ) Ah! Ben nerdeyim ? Kimse yok mu... Hey! Ah... Kimse de yok. Gerçekten de ne yapacağımı bilmiyorum!
Gizemli Adam: Oh, Steve! Neşe kattın. Bak! Kimse yok...
Steve: ( Ağlayarak ) Lütfen... Beni bırak. Nolursun ?
Gizemli Adam: Ah Steve, ağlama! Yanında ben ve ruhun var.
Steve: Sen bir canavarsın!
Gizemli Adam: Ben bir canavarsam, sen nesin ?
Steve: Kim olduğumu biliyorum! Ben Steve isem ve arkadaşım da Alex ise buradan kurtulacağım!
Gizemli Adam: Ahahaha...

( Gizemli adam gülerek uzaklaşır... )

Steve: Hey! Neredesin ? Ah... Senin kanını akıtmadan durmayacağım! ( Diyerek uyur... )

Sayın okurlar, hikayenin 3. bölümünün sonuna geldik. Ankete oylamayı ve yorum bırakmayı unutmayın.
İyi okumalar dilerim.

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güncel.
Anketi oylamayı unutmayın.