1. Bu site çerez kullanmaktadır. Siteyi kullanmaya devam etmeniz halinde çerez kullanımı ile ilgili site koşullarını kabul etmiş sayılırsınız. Daha Fazlasını Öğren.
 2. Minecraft sunucularıyla, Minecraft eklentileriyle veya Minecraft modlarıyla ilgili konuların bu bölüme açılması yasaktır. Oyunda yaşadığınız crash, donma, kasma, dünya oluşturma, doku (texture) sorunları vb. sorunlar hakkında olan konularınızı buraya açabilirsiniz. Satın aldığınız Minecraft premium hesapları ile ilgili aklınıza takılan soruları burada sorabilirsiniz. Eğer nereye konu açacağınızı bilmiyorsanız Forum Destek Bölümü'nden konunuzun nerede olması gerektiği hakkında bilgi alabilirsiniz. Forum Destek Bölümü için tıklayın.

Steve Ve Ender Dragon

Konusu 'Minecraft Hikayeleri' forumundadır ve mc42 tarafından 21 Nisan 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
DİKKAT! Bu konuya 90 günden daha uzun süredir cevap yazılmamış. Son mesaj tarihi 3 ayı geçmiş konulara cevap yazmanız durumunda mesajınız silinebilir, uyarı alabilirsiniz. Eski konuya mesaj yazmak yerine yeni konu açabilirsiniz.
 1. mc42 Taş Madencisi

  Katılım:
  24 Mart 2013
  Mesajlar:
  95
  Reklam
  BÖLÜM BİR-Steve son portalını buluyor

  ...Bir gün steve uyandığında herşeyden sıkıldığını hissetti.Hergün yemek buluyordu,gece xp kasıyordu,3 tanede evi vardı zaten çok sıkılmıştı.Ama onun bilmediği bir mob daha vardı oyunda ENDER DRAGON.O gün çok sıkıldığı için biraz maden kazayım dedi.Aslında elmas kasktan elmas kılıcına kadar herşeyide vardı.Birden bire bir odaya düştü burası karanlıktı.oda ne orada blaze spawnerı vardı.onu kırdı,içindeki blaze tozunu aldı ve tabeladaki yazıları okumaya başladı.Bunu steve nin dedesi yazmıştı.tabelada şöyle yazıyordu...''Steve,canım torunum,eğer bu mesajı okuyorsan ben öldüm demektir.bu mesajı aile intikamımızı alman için için bırakıyorum.Çok eski zamanlarda biz burada yaşarken birgün büyük bir portal açıldı ve binlerce ender dragon bize saldırdı.Birde onların en büyüğü vardı.o dışarıya çıktı ve ben ve baban hariç bütün ailemizi yok etti.o sıralar sende çok küçüktün.seni güvenli bir mağaraya bırakıp savaştık.bütün ender dragonları oldürdük ancak büyük olan bir tane yumurtayla bir portala kaçtı.baban ve ben onu öldürmek için peşinden gittiğimizde ise orada bir sürü enderman vardı.babanı orada kaybettik.bende bir geri dönüş portalı açtım ve buraya kaçtım.bu notları buraya yazdım.Ancak ender dragon burayı obsidyenlerle kapattı ve bütün araçlarımı elimden aldı.bende buradan çıkamadım.Belki sen bu notları okurken ben ölmüş olacağım.Şimdi git ve intikamımızı al.''...

  devamı için yorum bekliyorum
   
 2. AssasinsCreed lll Marangoz

  Katılım:
  11 Şubat 2013
  Mesajlar:
  44
  devam et merak ettim :)
   
  mc42 bunu beğendi.
 3. eqopa Zombi Katili

  Katılım:
  11 Eylül 2012
  Mesajlar:
  182
  Özenerek yazman gerekiyor ki okuyucu okuduğundan zevk alabilsin. Cümleye büyük harfle başla, birleşik yazma. Her kelimenin diğer kelimeyle 1 boşluk arası olsun ve vurgulara dikkat et. Noktalama işaretlerini de güzel kullan!
   
  mc42 bunu beğendi.
 4. mc42 Taş Madencisi

  Katılım:
  24 Mart 2013
  Mesajlar:
  95
  öneriler için saol eqopa
   
 5. eqopa Zombi Katili

  Katılım:
  11 Eylül 2012
  Mesajlar:
  182
  Ayrıca hikayenin başlangıcını beğendim. Fakat yukarıdaki uyarılarımı göz önünde bulundur bence...
   
 6. mc42 Taş Madencisi

  Katılım:
  24 Mart 2013
  Mesajlar:
  95
  Tamam eqopa .Şimdi bölüm ikiyi yazıyorum.
   
 7. mc42 Taş Madencisi

  Katılım:
  24 Mart 2013
  Mesajlar:
  95
  Bölüm 2-Sır yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

  Tabelaların hepsini okuyan Steve hemen köylülerin onu çocukken bulduğu mağaraya gider. Orayı biraz kazar, birşeyler bulmaya çalışır ve bulurda. Bu bir kitaptır. Kitapta şöyle yazmaktadır:
  ''Ben deden Steve. Demekki End portalını buldun aferin. Şimdi sana Ender Dragon'un yumurtasının sırrını açıklayacağım. Eğer burayı biraz kazarsan bir makine bulacaksın. Ender Dragon'un yumurtasının içinde repeater adı verilen bir redstone elemanı var. Eğer bu repeateri doğru yönde makineye yerleştirirsen makine seni geçmişe gönderir. Geçmişe gelip bize yardım etmelisin. Ender Dragon'u geçmişte beraber yeneceğiz ve ailemizin intikamını alacağız. Ama gelince sakın şaşırma. Gökyüzünde milyonlarca Ender Dragon olacak. Sen hemen kum köyüne gel ve beni bul. Ben orada seni bekleyeceğim. Gerisini sonra anlatırım.''...

  Yorumlarınızı bekliyorum , eleştirilerinizi eksik etmeyin.
   
 8. eqopa Zombi Katili

  Katılım:
  11 Eylül 2012
  Mesajlar:
  182
  Helal olsun diyorum sadece. Bu önerilerimi kullanıp gerçek bir yazar gibi yazdığın için. Sende yetenek var, yazmaya devam kardeşim :)
   
 9. AssasinsCreed lll Marangoz

  Katılım:
  11 Şubat 2013
  Mesajlar:
  44
  sana katılıyorum :)
   
 10. mc42 Taş Madencisi

  Katılım:
  24 Mart 2013
  Mesajlar:
  95
  Bölüm 3-Portal açılıyor.

  Bunun üzerine Steve hemen elmas kılıcını , okunu ve yayını yanına alır. Bir sürüde iksir üretir ancak portalın nasıl açılacağını bilmemektedir. Ondan sonra köylülerin sürekli konuştuğu efsane aklına gelir.

  Efsaneye göre 'Minecraft Dünyası'nda 2 portal vardır. Bunlar Nether ( Cehennem ) ve End ( Son )'dur. Nether'a gidiş portalı obsidyenlerden yapılmış 2x4 bir yerin içine çakmak ile yakılan ateştir. End'e gidiş portalı ise Ender Pearl ve Blaze tozunun birleştirilerek elde edilen Eye of Ender'i End portalı çerçevelerine yerleştirmektir.'

  Daha önce o efsanedekinin aynısı deneyerek Nether'a giden Steve , diğer portalında açılış şeklinin aynı olacağını düşünerek Eye of Enderları , End portalı çerçevesine koyar ve portal açılır. Steve açılan portalın içine atlar ve derki ''Asıl macera şimdi başlıyor''...
   
  eqopa bunu beğendi.
 11. klfhldgh Sudan Çıkmış

  Katılım:
  11 Mayıs 2013
  Mesajlar:
  2
  çok güzel yazıyorsun devam.
   
 12. lahuti Kızıltaş Madencisi

  Katılım:
  5 Eylül 2012
  Mesajlar:
  677
  Devam edermisin :(
   
Konu Durumu:
DİKKAT! Bu konuya 90 günden daha uzun süredir cevap yazılmamış. Son mesaj tarihi 3 ayı geçmiş konulara cevap yazmanız durumunda mesajınız silinebilir, uyarı alabilirsiniz. Eski konuya mesaj yazmak yerine yeni konu açabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş