Süper Mavi Kanlı Ay ve U.F.O Görüntüsü

Sizce gördüğünüz o cisim bir UFO olabilir mi ?

• Yapma be, buna inanacak mıyım, olamaz.

Kullanılan: 3 33.3%
  • Olabilir, bu evrende yalnız olmadığımıza inanıyorum.

Kullanılan: 6 66.7%

• Kullanılan toplam oy
    9

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

Evet, "korku" temalı bir başlık ile selamlıyorum hepinizi. "KAN" ve "UFO" yazıları içinizi karartacak türden, fakat konuyu okudukça yanılgıya vardığınızı anlayacaksınız.

Ay ve dünya arasındaki mesafe 384 kilometreden 359 kilometreye düştü, bu durum "Süper Ay" olarak adlandırılıyor. Aynı zamanda Günes, Dünya ve Ay'ın
konumlarından ötürü, Dünyanın gölgesi, Ay üzerine düşüyor. Buna da "Kanlı Ay" deniyor. Kanlı Ay en iyi ABD'nin batı yakası ve güneydoğu Asya ülkeleri tarafından izlendi. İşte çekilen görüntülerden bazlıarı;

İyi güzel de başlıkta "U.F.O Görüntüsü" neden yazıyor ? diye soranlarınız olacaktır. Çünkü NASA Ay'ı incelemek üzere yaptığı canlı yayın esnasında beliren bir cisim, dünyayı yerinden oynattı. (Bu cümleden sonra konu U.F.O'ya geçiyor, aşağıda video kanıtını da bulabilirsiniz.) O cisim güneşin ışınları etkisi ile parlayan etrafında demir gibi metaller bulunduran bir gök cismi de olabilir. Bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı, yapılması halinde konuyu güncelleyeceğim, unutmadan yazmam gerekiyor ki birazdan izleyeceğiniz görüntüler (eğer uzaylılar hakkında paranoyaksanız) rahatsızlık verebilir, bana sorarsanız yakında bir açıklama gelecek ve konunun bir U.F.O olmadığı anlaşılacak, sizler ne düşünüyorsunuz, ankete bekliyorum.

Darkkandadr

❌⚖❌ Everybody knows the good guys lost...
Emektar Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Böyle olaylar gerçekten çok garip bazı olayların hepsinin rastgelmesi ve böyle güzel ve ilginç karelerin oluşmasına sebep oluyor gerçekten muhteşem gözüküyor.

SM-G710 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Benim kanaatimce 4 olasılık var.
  1. İlk gördüğümüz yanıp sönen şey uydunun kameraya yansıması.
  2. Gördüklerimiz uzay çöplerinden ibaret ve ışık karşısında parlıyorlar.
  3. Birileri drone uçurarak canlı yayında milleti trollüyorlar.
  4. Ateş böcekleri veya farklı bir tür hayvan/böcek.
Siz ne düşünüyorsunuz? Bence benim dediğim 3. olasılık ağır basar.

R

RealyRevenGe

Ziyaretçi
Dronumu buldum teşekkürler @İnanılmazz

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Evet, fakat şu an fark ettim de, o gök cismi Ay'ın çekim alanına giriyor, (minimum etki) etkilenmeden çıkıyor, yani öylesine güçlü bir merkezkaç ivmesine sahip, Dünya bile Ay'ın sebep olduğu çekim etkisi ile yörüngesinden az da olsa sapıyor ama bu cismin hızı gerçekten çok yüksek. Bunu az önce tekrar izleyerek fark ettim, fiziksel açıklamasını spoiler'e yazacağım, çok garip.

F=m.V'2/R eylemsizlik, F=G.M.m/R'2 çekim etkisi, bunlar aynı merkez üzerinde eşitlediğimiz zaman.
cismin kütlesi önemsiz kalır sadece hız vektörü Ayın G.M/R çarpımına eşitlenir, yani öyle ki, cisim hızlıdır, gerçekten hızlıdır.

R

RealyRevenGe

Ziyaretçi
Evet, fakat şu an fark ettim de, o gök cismi ile Ay'ın çekim alanına giriyor, (minimum etki) etkilenmeden çıkıyor, yani öylesine güçlü bir merkezkaç ivmesine sahip, Dünya bile Ay'ın sebep olduğu çekim etkisi ile yörüngesinden az da olsa sapıyor ama bu cismin hızı gerçekten çok yüksek. Bunu az önce tekrar izleyerek fark ettim, fiziksel açıklamasını spoiler'e yazacağım, çok garip.

F=m.V'2/R eylemsizlik, F=G.M.m/R'2 çekim etkisi, bunlar aynı merkez üzerinde eşitlediğimiz zaman.
cismin kütlesi önemsiz kalır sadece hız vektörü Ayın G.M/R çarpımına eşitlenir, yani öyle ki, cisim hızlıdır, gerçekten hızlıdır.
Hmm,Kesinlikle yazdıklarını anladım mantıklı.

Adrastos

Statsanwalt
Emekli
.
En iyi cevaplar
11
Ruh hali
Kayan yıldız olabilir yahut bir gök taşı. Uzay çöpü de olabilir. Ufo'da olabilir ne desek doğru, ne desek yanlış.

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Evet, fakat şu an fark ettim de, o gök cismi Ay'ın çekim alanına giriyor, (minimum etki) etkilenmeden çıkıyor, yani öylesine güçlü bir merkezkaç ivmesine sahip, Dünya bile Ay'ın sebep olduğu çekim etkisi ile yörüngesinden az da olsa sapıyor ama bu cismin hızı gerçekten çok yüksek. Bunu az önce tekrar izleyerek fark ettim, fiziksel açıklamasını spoiler'e yazacağım, çok garip.

Uçan cisimlerin ay yörüngesinde olduğuna inanılmaz derecede emin misin? Öyle ise dediklerinde haklısın. Gerçekten de çok hızlı olmaları gerekir O yörüngeden bağımsız olarak hareket etmeleri için. Ancak ayın yörüngesinde değilde kameranın önünde olabilecek şeylerde olabilir diye düşünüyorum. Buna örnek vermek gerekirse kameranın arkasında yanan bir araba ışığı veyahut bir spot ışığı gibi bir ışıktan yansıyan tozda olabilir. Görüntüde pikselleri sayıyoruz. UFO olabilir ama tam emin değilim. Bence ayın değilde dünyanın yörüngesinde olan şeylerdi onlar.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Uçan cisimlerin ay yörüngesinde olduğuna inanılmaz derecede emin misin? Öyle ise dediklerinde haklısın. Gerçekten de çok hızlı olmaları gerekir O yörüngeden bağımsız olarak hareket etmeleri için. Ancak ayın yörüngesinde değilde kameranın önünde olabilecek şeylerde olabilir diye düşünüyorum. Buna örnek vermek gerekirse kameranın arkasında yanan bir araba ışığı veyahut bir spot ışığı gibi bir ışıktan yansıyan tozda olabilir. Görüntüde pikselleri sayıyoruz. UFO olabilir ama tam emin değilim. Bence ayın değilde dünyanın yörüngesinde olan şeylerdi onlar.
Bunu gözlerime güvenerek söylüyorum (herhangi bir ölçüm yapmadan :D) fark ettiysen kameranın kadrajı Aydan daha büyük, normalde elimizle bir gözümüzü kapatarak Güneşe veya Aya bakarken olan durum gibi eğer kadraj bize görüntüyü böyle sunuyorsa o cisim ya çok küçüktür ya da Dünyadan uzak büyük bir cisimdir. Ben ikinci kanaata vardım, çünkü Dünya yakınında olsa kadraja girişi tam orta noktada olmazdı değil mi ?

DIO

⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bunu gözlerime güvenerek söylüyorum (herhangi bir ölçüm yapmadan :D) fark ettiysen kameranın kadrajı Aydan daha büyük, normalde elimizle bir gözümüzü kapatarak Güneşe veya Aya bakarken olan durum gibi eğer kadraj bize görüntüyü böyle sunuyorsa o cisim ya çok küçüktür ya da Dünyadan uzak büyük bir cisimdir. Ben ikinci kanaata vardım, çünkü Dünya yakınında olsa kadraja girişi tam orta noktada olmazdı değil mi ?
Kamerayla zoom yapılmış. Bu kadar kasmaya gerek yok. Sonuçta Ay Dünyaya yaklaştı. Gelgit tarzı bir etkiyle bir takım şeyleri ayaklandırmış olabilir diyeceğim. UFO yoktur görüşünü savunmuyorum. Sadece bu kadar belirgin çıkmazlar demek istiyorum. Yani sadece parıldayan ufak noktalar. Başka bir görüş açısı yok. O görüntü yayınlanırken bir tek Nasa bakmıyordu Ay'a. UFO'yu andırmıyorlar. Başka bir şey olabilir bence.

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
★ ★ ★
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yok Ay'ın yörüngesi yok bilmem ne.

Orada dolanan cisim Ay'ın çekim etkisine kapılmış olsa dümdüz ilerlemez, kaldı ki Ay'dan önce Dünya'nın çekim etkisine kapılırdı. Bu hızda giden şey muhtemelen bir gök cismi falan da değil. İnsan eliyle yapılmış bir şey veya optik bir olay sadece.

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yok Ay'ın yörüngesi yok bilmem ne.

Orada dolanan cisim Ay'ın çekim etkisine kapılmış olsa dümdüz ilerlemez, kaldı ki Ay'dan önce Dünya'nın çekim etkisine kapılırdı. Bu hızda giden şey muhtemelen bir gök cismi falan da değil. İnsan eliyle yapılmış bir şey veya optik bir olay sadece.
Evet, ya çok hızlı bir şey, ya da optik bir yanılgı. Ki o kadar hızlı ki bu cisim, çekim etkisinin merkezden yarattığı etkiyi arasındaki kısacık uzaklığa rağmen kırabiliyor. Ayın kütlesi, graviton çarpımının uzaklığa bölünmesiyle oluşan çekim etkisi, onun hızının karesinden daha düşük bir değere tekabül ediyor, aynı denklemin "dünyalısı" Dünya ile arasında olan uzaklık için de geçerli, büyük ihtimalle optik yanılgıdan ibarettir.