Sunucu RAM Aşımı

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Nitrado üzerinde 1 GB RAM'lı sunucum var. Bundan önce bir ön bilgi paylaşayım:
Yerel ağdayken ben Java'ya örneğin 1 GB veriyorum. 1.5-2 GB harcıyordu. Yani JAVA benim belirlediğim sınırlarımın dışına çıkıyordu. tabii ki görev yöneticisi üzerinde ._. Oyunda ne kadar verdiysem o kadar gözüküyor.
JAVA'ya verdiğimden 2 kat RAM harcaması demek. Nereye gidiyor bu kullanım? ._.

Gelelim sunucu konusuna. 1 GB RAM'lı aldım. Fakat şu anda 1.7 GB'a kadar RAM yiyor. Ama sunucu üzerinde 1 GB altında kullanım, 700 MB harcanmış gözüküyor şu an.
Başka bir örnek vereyim. Sunucu yeni başladığında 300 MB civarı RAM yiyor bunun 150 MB'ını kullanıyor. Panelde 600 MB civarı gözüküyor.

Peki sunucu bu kadar kullanıyor, diğer RAM harcaması nereye gidiyor? Önbellek temizleme nasıl yapılır?

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Valla Nitrado'daki Ram kullanımı olayını ben de anlayamamıştım. 170 Online olan sunucum 6/6 GB ram kullanıyordu sunucudan baktığımda 7 GB felan görünüyordu fakat lag oranı 0'dı. (170 Online'ı 6 GB Ram ile idare edebilir misiniz ? hıh .s)

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Nitradoda belli bir miktarda RAM aşım toleransı gibi bir durum vardı sanırsam eğer o miktarı geçerseniz sunucu STOP yiyordu.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
★ ★ ★
En iyi cevaplar
1
Nitradoda belli bir miktarda RAM aşım toleransı gibi bir durum vardı sanırsam eğer o miktarı geçerseniz sunucu STOP yiyordu.
Bende bir sorun olmadı. Sanırım maximum sınırı aşmadım ._. Umarım olmaz öyle bir şey. Reload anlamında ise sorun değil tabii ki.
Valla Nitrado'daki Ram kullanımı olayını ben de anlayamamıştım. 170 Online olan sunucum 6/6 GB ram kullanıyordu sunucudan baktığımda 7 GB felan görünüyordu fakat lag oranı 0'dı. (170 Online'ı 6 GB Ram ile idare edebilir misiniz ? hıh .s)
Lag olmaz bu durumda. Önemli olan sunucunun kullandığı toplam RAM miktarı. "/mem" komutu ile öğreniliyor.