Yardım Sunucu RAM Sorunu

gamer3383

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.13.2
Sunucu açıldıktan sonra her dakika yavaş yavaş ram kullanımı artıyor ve hiç düşmüyor herkes çıksa bile kontrol ettiğimde görsel alttaki gibi autosaveyi kapattım sorun hala devam ediyor çözümü nedir?

139222

ChromeOyunda

Play.LiteRise.net
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Eklentilerini Kontrol Et Hata Veren Hatalı birşeyler Varsa Sil

ChromeOyunda

Play.LiteRise.net
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sanal Makine ise cpu sorunu olabilir

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Autosave kapatmışsınız sanırım fakat attığınızda resimde auto save en yüksek gözüküyor. Java sürümünüz kaç? Spigot yerine Paper kullanmanızı öneririm: Downloads – PaperMC

AldenSH

Play.Coleries.Com
En iyi cevaplar
53
bukkit.yml içerisinden autosave: kısmını 0 olarak ayarlayın. Herhangi bir kayıt plugini kullanıyor musunuz?

139273

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
bukkit.yml içerisinden autosave: kısmını 0 olarak ayarlayın. Herhangi bir kayıt plugini kullanıyor musunuz?

Ekli dosyayı görüntüle 139273

Totalde sadece 0.73s etki ettiği gözüküyor. Attığı resimde ortalama TPS 19.73 gözüküyor. Lag olduğu sırada Timings alması gerek. Ek olarak konuda zaten auto save kapattığını belirtmiş.

Eğer sunucularınızda lag sorunu yaşıyor iseniz hosting değiştirin, mikro optimizasyon yapmaya kalkışmayın. Auto-save sunucunun ana fonksiyonlarından biridir ve zaten arka planda async olarak gerçekleştirilir (eğer eklenti kullanmıyor iseniz, Bukkit'in kendi auto-save'inden bahsediyorum), Auto-save kapatırsanız veri kaybı yaşayabilirsiniz.