Yardım Sunucumda Lag var [64 GB RAM]

>>TheLegend<<

Легенды никогда не умирают
En iyi cevaplar
3
BungeeCord sunucuları için "PaperSpigot" kullanmaktan kaçınmanız gerekir.
Orijinal Spigot ve PaperSpigot pek iyi anlaşmazlar ve BungeeCord projesinin yapımcısı aynı zamanda orijinal spigot yöneticisi. O yönetici zaten yaptığı her pluginde PaperSpigot üzerinde çalışmaması için ekstra çaba sarfeder ve plugin yorumlarına "PaperSpigot'da çalışmıyor" diyenlere şöyle cevap verir; "Bir Spigot plugini, spigot olmayan bir sürümde çalışmıyorsa benim hatam ne?" der. Kasıtlı olarak yaptığı oldukça açık.

Raporunuzda kesin olarak belirtebilecek bir şey yok, alakasız noktalarda ping belirtileri olmuş ancak hiçbir şekilde suçlanacak işlemler değil. İnternetinizden kaynaklanıyor olablir. Sisteminizi spigot'un aynı sürümüyle açın ve tekrar deneyin. Eğer yine çözüme ulaşamazsanız, hosting firmanızla görüşün.

Tayfacı

play.andrcraft.net
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Chunk sorunu gibi görünüyor

clearlag var ise -/lagg unloadchunks kodu girermisiniz tüm haritalara

Geik

Zombi Katili
Satıcı
En iyi cevaplar
6
Klasik CPU sıkıntısı gibi duruyor sanılanın aksine minecraft sunucuları aşırı derecede ram tüketmez. Sizin eklentilerinizdeki bir sunucu 6-7GB ram ile 50 oyuncuyu rahat kaldırabilir. Kaç thread CPU nuz mevcut ve Thread başına kaç GHZ hıza sahipsiniz?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Bungeecord yerine yukarıda denildiği gibi Waterfall kullanabilirsin, ama yine de sorun donanımda gibi. Timings'de rastgele komutlar ve redstone torch "blame" lenmiş, rastgele şeyleri suçlamış kısaca. :D

maxmem: 19088801792

Yine timings de gördüğüm üzere ram miktarınız 18/20GB civarı, 64GB olduğunu belirtmişsiniz fakat bu Timings tek sunucunun olduğu için muhtemelen sunuculara paylaştırmışsınız, ram ile alakalı olduğunu sanmıyorum zira ortada bir OutOfMemoryError veya sürekli %100 CPU / GC yok ise gereksiz RAM arttırmak pek işe yaramaz.

cpu: 12

Sorun CPU'da da diyemeyiz direkt olarak, 12 çekirdek olduğu yazıyor işlemcinizin. Modeli ne bilmiyorum fakat eklentilerinizde sorun olma olasılığı çok yüksek. Sunucu loglarınızı atabilir misiniz?

jvmversion: 1.8.0_191

Sunucularınızı son Java 8 sürümü olan Java 1.8.0_221'e güncellemeyi de deneyebilirsiniz (2 sürüm geridesiniz, 1.8.0_191, 211, 221), faydası olacaktır.
Ücretsiz Java Yazılımını İndir

Essentials (v2.15.0.1)

Bunun dışında genel olarak eklentilerinizi de inceledim, Timings'de Essentials komutları average'de hafif gecikmeler yapmış fakat milisaniyelik gecikmeler, dediğim gibi Timings rastgelere şeylere tanı koymuş, fakat yine de sürüm güncellemesi yapmanızda fayda var. Son Essentials sürümü v2.17.1, yine 2 sürüm geridesiniz - buradan indirebilirsiniz.

Bu arada şu an en son farkettim, attığınız Timings boyunca TPS değerleriniz 20 imiş, bende diyorum neden bariz bir sonuç yok ortada, rastgele şeyler suçlanmış diye. Daha uzun ve lag olduğu sıralarda bir timings raporu alıp atarsanız daha iyi olacaktır. Yine de yukarıdaki önerilerimi dikkate almanızı öneririm faydaları olacaktır. Güncel kalmak her zaman son düzeltmeleri ve iyileştirmeleri almak demektir.

FoxCraftTR1

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Skywars getirmeyi düşünüyoruz kaç GB Ram vermeliyim sizce ve bu lag sorununun tam nedeni nedir nasıl çözerim

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Skywars getirmeyi düşünüyoruz kaç GB Ram vermeliyim sizce ve bu lag sorununun tam nedeni nedir nasıl çözerim
BungeeCord sunucuları için "PaperSpigot" kullanmaktan kaçınmanız gerekir.
Orijinal Spigot ve PaperSpigot pek iyi anlaşmazlar ve BungeeCord projesinin yapımcısı aynı zamanda orijinal spigot yöneticisi. O yönetici zaten yaptığı her pluginde PaperSpigot üzerinde çalışmaması için ekstra çaba sarfeder ve plugin yorumlarına "PaperSpigot'da çalışmıyor" diyenlere şöyle cevap verir; "Bir Spigot plugini, spigot olmayan bir sürümde çalışmıyorsa benim hatam ne?" der. Kasıtlı olarak yaptığı oldukça açık.

Raporunuzda kesin olarak belirtebilecek bir şey yok, alakasız noktalarda ping belirtileri olmuş ancak hiçbir şekilde suçlanacak işlemler değil. İnternetinizden kaynaklanıyor olablir. Sisteminizi spigot'un aynı sürümüyle açın ve tekrar deneyin. Eğer yine çözüme ulaşamazsanız, hosting firmanızla görüşün.

TheLegend'ın dediği çok doğru ayrıca 1.8.8 sunucu kullandığın için tarihi eser Spigot kullanmak yerine sanırım 1.12 falan açıp ViaVersion ile 1.8 girişleri açmak daha mantıklı. Fakat ViaVersion tam olarak nasıl çalışıyor çakışma olur mu vs. bilmiyorum.

FoxCraftTR1

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Kısacası bana ne yapmam gerektiğini özetleyecek var mı kısa süre içinde skywars açıcam bu kadar lag olsun istemiyorum

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
okumalısın adamlar anlatıyor bak