Yardım Sunucumuzun RAM kullanımı anormal fazla

Mr_Obliviate

Play.BlokDunyasi.Net
En iyi cevaplar
18
Ruh hali
Bilgilendirme için teşekkürler fakat bir tavsiye ya da çözüm sunmamışsın. Ne yapmamızı önerirsin?
Doğal olduğunu söyledim çözüm neden sunayım.

bize baslat komutu için birşeyler önerme imkanınız varmı acaba hocam ?
Benim ve Kovalski'nin attığı linkte de verilmiş flagları kullan orayı okursan çok faydalı şeyler var.

Kod:
@echo off
title Server Console

:main
cls
echo.
java -Xms4096M -Xmx9216M -XX:+UseG1GC -XX:+ParallelRefProcEnabled -XX:MaxGCPauseMillis=200 -XX:+UnlockExperimentalVMOptions -XX:+DisableExplicitGC -XX:+AlwaysPreTouch -XX:G1NewSizePercent=30 -XX:G1MaxNewSizePercent=40 -XX:G1HeapRegionSize=8M -XX:G1ReservePercent=20 -XX:G1HeapWastePercent=5 -XX:G1MixedGCCountTarget=4 -XX:InitiatingHeapOccupancyPercent=15 -XX:G1MixedGCLiveThresholdPercent=90 -XX:G1RSetUpdatingPauseTimePercent=5 -XX:SurvivorRatio=32 -XX:+PerfDisableSharedMem -XX:MaxTenuringThreshold=1 -Dusing.aikars.flags=https://mcflags.emc.gs -Daikars.new.flags=true -Duser.language=en -Dfile.encoding=UTF-8 -jar spigot.jar nogui
set /P chosen=Yendien başlatılsın mı? [E/H]
if /I "%chosen%" EQU "E" goto main

echo.
pause >nul

Sondaki spigot.jar kısmını sunucu jarının adıyla değiştir.
Baştaki Xms kısmı minimum kullanılacak ram
Xmx ise maksimum kullanılacak ram miktarıdır. Gördüğün diğer flagların çoğu ram temizlemek içindir bir de timings raporunu daha mükemmel yapmak için ve sunucu diliyle ilgili utf-8 falan var. Bu başlat koduyla başlatılan sunucular kapatıldıklarında E yazıp entera basarsan restart edilirler. Bu arada minimum ram miktarını maksimum ram miktarının yarısı kadar yapsan ideal.

1599814162156.png

Timings Report'da bunu görmüyorsan olmamış demektir.

Son düzenleme:

enesbeyyy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Şimdiye kadar destek olmaya çalışan herkese çok teşekkür ederim. Ancak bunların hiçbiri problemimizi gidermedi. Problemimizi buraya yazayım belki birileri daha mağdur olur. Sunucu üzerinde kullanmadığımız dünyalar varmış bunların mobları ve hayvanları sanırsam sebep oluyormuş saçma bir şekilde. Buralarda animal ve monsters 'ı kapattığımız andan itibaren ram kullanımı düştü. [Çözüldü]

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi start.sh ni kesinlikle düzelt bu etkiliyor.
Onun dışında [GUIDE] Server Optimization* bu linkten optimize bir spigot kullanmalısın.
Eğer 1.15.2 üstü bir sürüm kullanıyorsan bazı kullanman gereken eklentiler var.
Hopper için kesinlikle hopper plugini kullanmanı öneririm. ücretli olanlarını tavsiye ederim.
Kesinlikle mobstack ile ilgili bir plugin yükle yani moblar stacklansin.
Onun dışında Timingslerine bakınca.
Citizens yerine eğer işini görecekse armorstand kullanmanı öneririm.
+ Olarak işlemcini öğrenmek isterim.
Yukarıda yazdıklarını dikkate almanı öneririm benim 1.15.2 sunucumda view-distance 6 da iken.
75 80 oyuncuda 3 5 gb arası ram kullanıyordum.

enesbeyyy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Yukarıdaki arkadaşın dediği gibi start.sh ni kesinlikle düzelt bu etkiliyor.
Onun dışında [GUIDE] Server Optimization* bu linkten optimize bir spigot kullanmalısın.
Eğer 1.15.2 üstü bir sürüm kullanıyorsan bazı kullanman gereken eklentiler var.
Hopper için kesinlikle hopper plugini kullanmanı öneririm. ücretli olanlarını tavsiye ederim.
Kesinlikle mobstack ile ilgili bir plugin yükle yani moblar stacklansin.
Onun dışında Timingslerine bakınca.
Citizens yerine eğer işini görecekse armorstand kullanmanı öneririm.
+ Olarak işlemcini öğrenmek isterim.
Yukarıda yazdıklarını dikkate almanı öneririm benim 1.15.2 sunucumda view-distance 6 da iken.
75 80 oyuncuda 3 5 gb arası ram kullanıyordum.
ryzen 7 3700x baslat komutunu çokdan değiştirdik zaten hocam citziens yerine bizde armorstand kullanamyı düşündük ama estetik olarak çok kötü durucak

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
fazla plugin olabilir. ppnizden anladım boşcraft sanırım sunucunuz. yoğun oyuncusu olan bir sunucu doğal olarak pl fazladır ve belkide ondandır.

enesbeyyy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
fazla plugin olabilir. ppnizden anladım boşcraft sanırım sunucunuz. yoğun oyuncusu olan bir sunucu doğal olarak pl fazladır ve belkide ondandır.
Öncelikle güzel yorumunuzdan dolayı teşekkür ederim. Fazla plugin kullanıyoruz evet, birazda kullanmak zorunda kalıyoruz diyelim :)