Sunucunun 7/24 olması illa gereklimi

Flap

rubiconnetwork.keyubu.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Merhaba ben portlu minecraft sunucusu açmayı düşünüyorum batihostla vs kendimi sınırlamıyacam bal gibi herşeye erişmek istiyorum aylık trafik limit istemiyorum bilgisayara kendim müdahele etmek istiyorum bundan dolayı elimde 4 gblik bir laptop var işlemcisi ekran kartı kötü hardiskli ssdi yok ama umrumda değil bence sunucuyu ram etkiler sadece işlemcinin fazla bir etkisini görmedim ben ancak iyi mc server acmalık tamda. Cunku ağır pluginleri kaldırıyor.
3 gbyi verip sunucuyu acmak istiyorum planımda 40mbpslik internet var.
40 mbps alıp portla statik iple hazırlayacağım fakat aklıma şu takıldı.
Sunucunun her gün 7/24 acık kalması illa gerekiyormu olmassa ne olur onu merak ediyorum ve uptimae nasıl etkiler sunucuyu.
Onu merak ediyorum uptimem düşük olsa ne olurki?
Oyuncular kacarmı 7/24 değil diye.
11 de kapancak sunucu sonucta herkes oynamazmı ozamana kadar kimse gece 3 te online olmazki.

furkanmert2003

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bilgisayar her gün açık kalırsa Elektrik faturası sıkıntı yaratır aynı paraya gelir.

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Şöyle örnek vereyim şuanda iyi bir sunucu sahibi olmak isteyen usta olmasa da bu işlerden anlayan bir kişi Xeon 56XX işlemciler yetmeyip İ7 7700K vb. işlemciler alıyor ve en azından 5-8gb arası ram alıyor oda başlangıç olarak yani sözün kısası eğer oyuncularına berbat bir oyun deneyimi sunmak istemiyorsan biraz paraya kıy.
VDS lerdeki genellikle tercih edilen işletim sistemi windows server normal windows dan daha düşük ram vb. kullanımına sahipler senin windows 7/8/10 her neyse o pc ye en azında 2gb ram bırakmalısın ki pc kafayı yemesin kısaca hatta windows server lere bile 2gb bırakılmasını tavsiye ederim min. 1gb.

7/24 olayına gelirsek bu şahsi fikrimdir ben neden 7/24 açık olan sunucular varken istediğim zaman oynayabileceğim sunucular varken belli saatte kapanıp belli saate açılan bir sunucuda oynayayım ki?

Koruma olayına gelirsek her hostingin en azından giriş seviyeside olsa koruması var fakat senin internetinin yok yani bu şuna benziyor bir kaleyi askersiz, silahsız ve kapıları sonuna kadar açıp korumak gibi.

Epiklava

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Merhaba ben portlu minecraft sunucusu açmayı düşünüyorum batihostla vs kendimi sınırlamıyacam bal gibi herşeye erişmek istiyorum aylık trafik limit istemiyorum bilgisayara kendim müdahele etmek istiyorum bundan dolayı elimde 4 gblik bir laptop var işlemcisi ekran kartı kötü hardiskli ssdi yok ama umrumda değil bence sunucuyu ram etkiler sadece işlemcinin fazla bir etkisini görmedim ben ancak iyi mc server acmalık tamda. Cunku ağır pluginleri kaldırıyor.
Sunucunun her gün 7/24 acık kalması illa gerekiyormu olmassa ne olur onu merak ediyorum ve uptimae nasıl etkiler sunucuyu.
11 de kapancak sunucu sonucta herkes oynamazmı ozamana kadar kimse gece 3 te online olmazki.
Ben ramazanda gece sahurda +30 alıyodum çok eğlenceli zamandı
vds hariç açmak akıl ötesi değil uğraşmaya değmez onun yerine aternos denemelisin

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Yıl 2013 olsa, sunucunda oynanırdı. Hattâ static ip'ye falan gerekte yok. Hamachi açsan gene girilirdi. Ama yıl olmuş 2019. Standartlar ortada. Arkadaşlarımla beraber oynayacakken bile küçük sunucular satın alıp açtığımı hatırlıyorum. Artık işler eskisi gibi değil. Ek olarak; Minecraft'ın yeni güncellemeleri "sadece RAM"e bakmıyor, hiçbir zaman bakmıyordu. Sadece önceden herkesin bilgisayarları ortalama derecede aynı olduğu için buna dikkat edilmiyordu ve Minecraft'ta kodlanırken bu şartlar altında kodlandığı için insanlar pek bir sıkıntı çekmiyordu.
Sunucuların bir diğer özelliği de, her zaman erişilebilir olmalarıdır. Gece kale dikmeyi seven kitleler de yok değil. İnsanları sanırım kendine göre yargılamışsın bu noktada ancak insanlar pekte öyle değil.
Ben ramazanda gece sahurda +30 alıyodum çok eğlenceli zamandı
vds hariç açmak akıl ötesi değil uğraşmaya değmez onun yerine aternos denemelisin
Arkadaşımızın dediği gibi, Aternos açarsan muhtelemelen performans olarak da daha iyi olacaktır ve içinde oyuncu varken de kapanmıyor diye biliyorum.

Flap

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ddos yicez anlasılan

Flap

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şöyle örnek vereyim şuanda iyi bir sunucu sahibi olmak isteyen usta olmasa da bu işlerden anlayan bir kişi Xeon 56XX işlemciler yetmeyip İ7 7700K vb. işlemciler alıyor ve en azından 5-8gb arası ram alıyor oda başlangıç olarak yani sözün kısası eğer oyuncularına berbat bir oyun deneyimi sunmak istemiyorsan biraz paraya kıy.
VDS lerdeki genellikle tercih edilen işletim sistemi windows server normal windows dan daha düşük ram vb. kullanımına sahipler senin windows 7/8/10 her neyse o pc ye en azında 2gb ram bırakmalısın ki pc kafayı yemesin kısaca hatta windows server lere bile 2gb bırakılmasını tavsiye ederim min. 1gb.

7/24 olayına gelirsek bu şahsi fikrimdir ben neden 7/24 açık olan sunucular varken istediğim zaman oynayabileceğim sunucular varken belli saatte kapanıp belli saate açılan bir sunucuda oynayayım ki?

Koruma olayına gelirsek her hostingin en azından giriş seviyeside olsa koruması var fakat senin internetinin yok yani bu şuna benziyor bir kaleyi askersiz, silahsız ve kapıları sonuna kadar açıp korumak gibi.
Windows Xp olurmu hocam 2001 'e dönsek mis mis.
Minecraft 1.8.8 çakarız bide en yeni sürümle kim uğraşır.
Benim pc bile kaldırmıyor yeni sürümü ayarları lowa alıyorum.
Ara sıra drop yiyor.

Kıytırık 8 gb ucuz ram alırız bilgisayarcıdan gayet eski meski bise fark etmiyor ddr4 lü laptop zaten ddr4 lerde pahalı gibi.
8 gb ramlar daha pahalı hatta 4 gbden 2 tane 4 gb stick alscam cakarım mis gibi.
Korumaya gelincede naparım acaba o ayrı konu?

Önerebilceğiniz program varmı acaba ddos korumasını engellemek yada fazla kisi girince portları oto kapıyan program.

Hem ddos atamazlar ddos atcam diye kendi netine sıkar bence.

Ayrıca işlemci sizce etkilermi 2.000 tllik işlemci almasak 2014 den kalma gayet amd intel melezi cidden amd intel melezi b ii yerinde amd bi yerine intel yazıyor anlamadım garip bir islemci.

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Ara sıra drop yiyor.

Kıytırık 8 gb ucuz ram alırız bilgisayarcıdan gayet eski meski bise fark etmiyor ddr4 lü laptop zaten ddr4 lerde pahalı gibi.
8 gb ramlar daha pahalı hatta 4 gbden 2 tane 4 gb stick alscam cakarım mis gibi.

Önerebilceğiniz program varmı acaba ddos korumasını engellemek yada fazla kisi girince portları oto kapıyan program.

Ayrıca işlemci sizce etkilermi 2.000 tllik işlemci almasak 2014 den kalma gayet amd intel melezi cidden amd intel melezi b ii yerinde amd bi yerine intel yazıyor anlamadım garip bir islemci.
Yatırdığın parayı geri alamazsın, çok insanın oynayacağını da sanmıyorum. Sunucu Tanıtımları sayfasına girdin mi bilmiyorum ama hani en basit bir konuya girsen bile sunucu tanıtımına bile verilen önemi göreceksin ki, sistemlere nasıl önem verilmesin.
Aynı şekilde kendin de söylemişsin; son versiyonları açmıyor diye. Bir de bunun 20 - 30 kişi arasına hizmet etmesini planla ki, 10 kişinin bile dedicated/vps olmayan bir sunucuya geleceğini sanmıyorum, 10 kişinin geldiğini varsaysak bile sunucu bilgisayarın ters dönecektir.
Alınacak olan internet paketinin parası çıkmaz. He parasına yapmıyorum, muhabbet olsun diyorsan, buraya bir konu aç, o zaman oynayan kimse sıkıntı yapmayacaktır. İsterse Aternos olsun isterse Hamachi, biraz laglı bile olsa oynarsınız çünkü oradaki önemli olan beraber oynamak, çevre edinmek, arkadaş yapmak. İyi Forumlar, donanımsal sorunlarını Google'a sorarsan daha hızlı cevaplar bulursun, muhtemelen. İyi Forumlar

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Ara sıra drop yiyor.

DDOS, program, eklenti vb. şeylerle engelleyemezsiniz o internet aldığınız firma ile alakalı oda gelir size aylık alacağınız VDS den daha pahalıya.
Oyuncularınıza stabil bir hizmet sunmak istiyorsanız en azından i5 6600K bir işlemciye ihtiyacınız var zaten i5 6600K Xeon X5670 bir işlemciye denk ortalama.
Eğer i5 6600K veya bunun bir nesil altı bir işlemciniz yoksa sunucu değerleri yerlerde sürünecektir 10 kişide belki daha altında ki bu saldırı olmazsa saldırı olması durumunda Allah bilir ne olur.
Saldırı değince sadece DDOS olarak algılamayın bu arada.