Sven - Dota 2 Şampiyon Tanıtımları

DeCobray

Taş Madencisi
Mesajlar
80
En iyi cevaplar
0
Beğeniler
61
Puanları
240
__________________________________________________________________________________________________

Sven - Dota 2 Şampiyon Tanıtımları
__________________________________________________________________________________________________Herkese merhaba değerli forum üyeleri. Dota 2 kategorisinde yepyeni bir seriye başlıyorum: Dota 2 Şampiyon Tanıtımları. Dota 2 bildiğiniz üzere MOBA türündeki ilk oyunlardan ve oldukça fazla karakter mevcut. Oyundaki karakterleri daha iyi tanımanız amacıyla böyle bir seri oluşturmak geldi aklıma. Umarım faydalı olur. Yorumlarınızı eksik etmeyin. Daha fazla uzatmadan konumuza Sven'in hikayesinden başlayalım.

Sven, bir Vigil Şövalyesi'nin öksüz oğludur. Pallid Meranth'ta doğan Sven Shadeshore Haraberleri'nde yetişti. Babasının kuralları çiğnemesi üzerine idam edilmesi ve bunun yanı sıra annesinin de taşıdığı barbar kan yüzünden insanlar tarafından hor görülmesiyle Sven, erdem ve onurun kişiye çevresi tarafından verilmeyeceğini, kişinin ancak kendisine bu erdemleri görebileceğine inandı ve bu şekilde büyüdü. Annesinin yavaş yavaş ölümünü izleyen Sven, annesinin vefatından sonra gerçek kimliğini saklayarak kendisini Vigil Şövalyeleri'nin himayesine sundu. 13 yıl boyunca babasının okulunda eğitim sürdü. Bu 13 yıl boyunca kendisinin toplum tarafından bir hiç sayılmasına neden olan kanunları adı, soyadı gibi beynine kazıdı. Eğitiminin ardından Sven'in şövalye olma günü gelmişti. Şövalyelik yeminini edecekken Sven, Vigil Şövalyeleri'nin kutsal emaneti olan Outcast Kılıcı'nı hızlıca eline aldı ve Kutsanmış Miğfer'i parçaladı. Ardından Vigil'in Kutsal Yazıtları'nı tapınakta bulunan Vigil'in Kutsal Ateşleri içine attı. Ardından Vigil kalesini kendi kanunlarına uymak üzere terketti. Evet, o hala bir şövalye fakat onun adı Rogue Knight!

İhtişamlı bir hikayesi olan Sven, hikayesinden de anlayacağınız üzere bir şövalyedir, yani yakın dövüşçüdür. Gelin hep birlikte yakın dövüş karakterlerinin çoğundan iyi olan Sven'in genel özelliklerine göz atalım.Karakterimizin zeka gücü 16, çevikliği 21 olup gücü ise 23 olarak verilmiş. 41-43 arasında hasar veren Sven 290 hareket hızına sahiptir. Karakterimizin zırhı ise 4,94 olarak bizlere verilmiş. Karakterimizin genel özelliklerinden bahsettiğimize göre gelin hep birlikte karakterimizin yeteneklerinden (skill) bahsedelim.Evet, karakterimiz Storm Hammer, Great Cleve, Warcry ve God's Strength olmak üzere 4 yeteneğe sahiptir. Peki bu yetenekler ne işe yarar? Gelin hep birlikte yetenekleri tek tek inceleyelim.

Storm HammerSven Storm Hammer yeteneğiyle düşman birimlerini sersemleten ve hasar veren büyülü eldivenleri rakiplerin üstüne salar. Bu yeteneğin mana değeri 140 iken dolum süresi ise 13'tür. Birim hedefli bu yetenek düşman birimlerinin hepsi üzerinde kullanabilir. Yeteneğin hasar türüyse büyüsel olup büyü bağışıklığını delme özelliği bulunmaz. Yetenek seviyelere göre 100 / 175 / 250 / 325 hasar verip 255 yarıçapta kullanılabilir.


Great CleveSven bu yeteneği kullanarak müthiş bir güç elde eder. Elde ettiği güçle rakiplerine saldırır ve bu saldırıyla yakınlardaki düşman birimlerine toplu olarak hasar verir. Bu yetenek Sven'in pasif yeteneği olup büyü bağışıklığını delme özelliğini içerir. Saçma hasarı yüzdeleri sırasıyla %30 / %42 / %54 / %66'dır.


WarcryYeteneğin seviyesi kaç olursa olsun 25 mana bedeline sahip olan Warcry yeteneği Sven'in savaş çığlığıyla müttefiklerini savaşta cesaretlendirir, hareket hızlarını ve zırhlarını 8 saniyeliğine arttırır. Yeteneğin seviyesine göre yetenek 32 / 26 / 20 / 14 saniyelerde yenilenir. Yetenekle birlikte yeteneğin seviyesine göre fazladan 5 / 10 / 15 / 20 hız verirken ekstra olarak %12 zırh verir. Bu yeteneğin yarı çapı ise 900'dür.


God's StrengthBu yetenekle Sven serseri kuvvetini yönlendirir ve 25 saniye için fazladan hasar vurur. Bu yetenek Aghanim's Scepter ile geliştirilebilir olup dolum süresi 80 saniyedir. Ayrıca yeteneğin seviyesine göre yetenek 100 / 150 / 200 mana harcar.


Evet Dota 2 Şampiyon Tanıtımları serisinin ilk konusunun sonuna geldik. Umarım konu faydalı olmuştur. Konuyu tamamen kendim hazırladım. Alıntı değildir. Yorumunuzu eksik etmeyin. İyi forumlar dilerim.

__________________________________________________________________________________________________

DeCobray

__________________________________________________________________________________________________
 Üst