System Will Shutdown After 15 Seconds Hatası | Net Çözüm

Neels

Discord: ByNeels#1212
En iyi cevaplar
21
Ruh hali
Merhaba sevgili Forum Gamer Üyeleri

Bugün cihazımı temizledikten ve anakartımı söktükten sonra geri taktım ve cihazımı başlattım. 10-15 dakika sonra kendi kendine mavi ekran verip kapandı, defalarca söktüm taktım ama bir türlü cihazımı tekrar açamadım.

233dc033847892cedcff7203603b24c4.jpg

Yaşadığım sorun hemen üstte gördüğünüz fotoğraftaki gibiydi ve saatlerce uğraştım ama 3 saat sonra boşuna uğraştığımı fark ettim. Yerde siyah bir plastik parça vardı, biraz cihazın dış tarafını kurcaladım ve ön tarafta ki USB dişlilerinin birinden düştüğü fark ettim. Daha sonra taktım ve yeniden başlattım, oysa ki 20 saniyelik iş için 3 saat uğraşmışım. Bunu yazmamda ki amaç bu sorunu yaşayan diğer üyelerimizin/ziyaretçilerimizin işine yarayacağını düşünmemdir.
Sorunun kısaca çözümü: Bilgisayarınızda ki tüm güç (Klavye, fare, fiş vs.) kablolarını çıkartın, ön ve arka tarafta ki USB dişlilerine (girişlerine) tek tek dikkatlice bakın, yamuk olanları ve/veya plastik parçası kayıp olanları onarmaya çalışın, olmadı söküp atın. Daha sonra bilgisayarınıza güç kablolarını bağlayın ve başlatın, sorununuz çözülmüş olacaktır.

SEVGİLERİMİZLE!