Türkler neden 1.9'a geçmiyor?

Yaşı kücük olanlar kavga edebilir laf atmicam zaten

• Kullanılan toplam oy
    36

BerkantEserTR

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
kardeş bırak şu kasıyor şeyini intel hd graphics ile 100fps+ alıyorum
Bende problem yok diğer küçük arkadaşlarımızdan kasıyor yapmayın uyarısı alıyorum :)

Açıkçası kasanı görmedim ... 1.7 daha iyi deyip geçmiyolar daha denemiyolar bile bundan çok eminim çünkü bende 1.7 ile 1.10 arasında bir performans farkı yok.
Sorduğumda kasıyor lütfen geçme uyarısı aldım.

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Öncelikle şunu söyleyeyim sadece baştaki bir kaç yorumu okudum.
Neden mi 1.9 değil ?
Çünkü öyle bir kitleye sahibiz ki sanki Minecraft sadece savaştan ibaret bir oyun. Dünya çapında yaratıcılığı geliştirmek olarak tanımlansa bile Türk kitlesi savaşmaktan ve sol tıklamaya
aban maktan vazgeçmiyor. Malum 1.9'da da savaşırken silahlara özel bekleme süresi geldi. Ve bu yüzden bıraktılar. Diğer bir sebep ise "block hit" denilen saçmalığın 1.9'da gelen oyuna mantık katan kalkan yüzünden kalkması ve bundan PvP yi sevenlerin şikayetçi olması. Ayrıca hiçbir sunucu sırf oyuncu kaybı yaşayacak diye yüksek versiyonlara geçmiyor. Aslında çoğu önemli sunucu sürüm değişse az bir şey oyuncu kaybetse bile o sunucuyu sevenler mecburen oynamak sorunda kalacak. Bir de oyunumuz 1.9 da kasıyor diyenler yok mu deli ediyor beni. Sanki önceden 1.7/1.8 de kasmıyordu oyununuz. "Optifine" diye eklenti gibi bir şey var. Neredeyse 1 mb bile değil. İndiriyorsunuz iki tıklamayla açıyorsunuz ve 1 dakika bile sürmeden saniyesine kuruluyor. Oyunu kasmayacak şekilde ayarlayabileceğiniz seçenekler getiriyor. Bunu herkesin defalarca söylemesine rağmen hala kasıyor diye oynamayanlar var.
Eklemek istediğim bir şey var
Yeni sürümler oyunu iyice berbat etti diyen kişilerin hala oyuncuları yeni sürümlere geçmiyorlar diye şikayet edip durması. Cidden çok mantıklı bir şey diyorlar değil mi ? Ayrıca berbat ettiler dediklerimin hepsi böyle düşünmüyor söyleyeyim yani herkesi kapsamadım.

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle şunu söyleyeyim sadece baştaki bir kaç yorumu okudum.
Neden mi 1.9 değil ?
Çünkü öyle bir kitleye sahibiz ki sanki Minecraft sadece savaştan ibaret bir oyun. Dünya çapında yaratıcılığı geliştirmek olarak tanımlansa bile Türk kitlesi savaşmaktan ve sol tıklamaya
aban maktan vazgeçmiyor. Malum 1.9'da da savaşırken silahlara özel bekleme süresi geldi. Ve bu yüzden bıraktılar. Diğer bir sebep ise "block hit" denilen saçmalığın 1.9'da gelen oyuna mantık katan kalkan yüzünden kalkması ve bundan PvP yi sevenlerin şikayetçi olması. Ayrıca hiçbir sunucu sırf oyuncu kaybı yaşayacak diye yüksek versiyonlara geçmiyor. Aslında çoğu önemli sunucu sürüm değişse az bir şey oyuncu kaybetse bile o sunucuyu sevenler mecburen oynamak sorunda kalacak. Bir de oyunumuz 1.9 da kasıyor diyenler yok mu deli ediyor beni. Sanki önceden 1.7/1.8 de kasmıyordu oyununuz. "Optifine" diye eklenti gibi bir şey var. Neredeyse 1 mb bile değil. İndiriyorsunuz iki tıklamayla açıyorsunuz ve 1 dakika bile sürmeden saniyesine kuruluyor. Oyunu kasmayacak şekilde ayarlayabileceğiniz seçenekler getiriyor. Bunu herkesin defalarca söylemesine rağmen hala kasıyor diye oynamayanlar var.
Eklemek istediğim bir şey var
Yeni sürümler oyunu iyice berbat etti diyen kişilerin hala oyuncuları yeni sürümlere geçmiyorlar diye şikayet edip durması. Cidden çok mantıklı bir şey diyorlar değil mi ? Ayrıca berbat ettiler dediklerimin hepsi böyle düşünmüyor söyleyeyim yani herkesi kapsamadım.
Katılıyorum. Bizim kitlemiz oyunu çok yanlış anlamış, Minecraft yaratıcı bir oyundur, savaş oyunu değildir.
Ben her zaman en üst sürümü desteklerim çünkü mazide kalarak kral olamazsın :(

ErenOzsahin

Golden State Warriors
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hocam Öncelikle Belirtmek İstediklerim (Bir PvP Sunucusu İcin Konusuyorum .) 1.9'Da PvP Yok ve Degisik Hocam 2 El'in Falan Var, İnsan Alısıtıgına Devam Eder 1.9 ve 1.10'a Alısmadı Bazı Türkler Bizler 1.20 Cıksa bile 1.8 ve 1.7 Oynamaya Devam Edecez Siz İstediginiz Kadar 1.9 Yapın. (jetterclick" denen saçma uğraş için 150 liralik mause alan 12 yaşındaki çocukları tanıyorum. Siz Tanımaya Devam Edin İnsanların Yaslarını Kücük Görmeye Hakkınız Yok Bu arada. )
İyi Forumlar

bluestorm02

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hocam Öncelikle Belirtmek İstediklerim (Bir PvP Sunucusu İcin Konusuyorum .) 1.9'Da PvP Yok ve Degisik Hocam 2 El'in Falan Var, İnsan Alısıtıgına Devam Eder 1.9 ve 1.10'a Alısmadı Bazı Türkler Bizler 1.20 Cıksa bile 1.8 ve 1.7 Oynamaya Devam Edecez Siz İstediginiz Kadar 1.9 Yapın. (jetterclick" denen saçma uğraş için 150 liralik mause alan 12 yaşındaki çocukları tanıyorum. Siz Tanımaya Devam Edin İnsanların Yaslarını Kücük Görmeye Hakkınız Yok Bu arada. )
İyi Forumlar
... Açıkçası yazdığından bir gram bir şey anlamadım biraz anlamlı bir cümle yapar mısın ? Anladığım kadarıyla insan alıştığıyla oynar diyosun 1.5.2 den 1.6.4 e 1.7 ye geçmek kolay oldu değil mi ? Bizim küçük yaşları aşağılamamızın nedeni ise çok saçma ve saygısız işlerle meşguller.

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
  • Bence 1.11 çıkınca yine yeni bir sürüme geçerler. Çünkü şu "PvP" denen bağımlı kitlenin sevdiği bir şey ekleniyor. Tüm PvP sunucularında sandıklara vb "Ölümsüzlük Totemi (Totem of Undying)" eklenir. Herkesin ikinci elinde bulunur herkes ölümsüz olur. Kitlenin istediği de bu ölümsüz olmak. PvP için ne varsa oraya gidiyorlar. Ama her türlü sürüm değiştirecekler. 1.8 çıktığında herkes kötü demişti yok neymiş olta farklı görünüyormuş yok neymiş f3 a ile adamları göremiyor-muşuz veyahutta adamlara saldırınca kırmızı efekt çıkmadığından vurduğumuzu anlamıyor-muşuz. Ne saçma sapan sebepler bunlar. Ama yine de sürüm değiştirdiler. Umuyorum ki yeni sürümler çıktığında herkes alışacak.
  • Dediğim gibi popüler sunucuların çoğu veya hepsi sürüm atlatsa oyuncu kaybı yaşasalar bile orayı sevenler yine öyle devam etmek zorunda kalacaklar. Bu sayede de Türkiye'de ki çoğu sunucu 1.9 olmuş olacak. Ha 1.10 değilde neden 1.9. Çünkü 1.10 neredeyse bir bekletme sürümü oldu Minecon 2016 ya kadar yani 1.10 da pek bir şey yapılmadı özen gösterilmedi.

bikkik

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Hmmm Candy nin bolca kullanıcısı olması ve 1.9 üstü olması :ha:
1.9 aslında pvp olarak bence daha iyi. Oyun hülooo dan çok stratejiye yönelik bi sahiplik kazanıyor
1.10 ve 1.11 için ise survival bence daha iyi bir hal aldı. Hele hele 1.11 de. O yaratıklar fln. RPGSurvival tipi bence güzel :)

adenzu54

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Canları istemiyordur.

TrRolLing

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Çünkü 1.9 hazır pl paketi yok ya da kurmayı bilmiyorlar.

caylak29y

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0