Taner Tekin (tanersins, iTaner) ve MC4Fun Hırsızlığı

KRYGT

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, herkese iyi forumlar diliyorum. Reeldeki iş yoğunluğum ve konu başlığında ismi geçen bir takım emek hırsızı çoluk, çocuk sebebiyle MC sunucu uğraşımı bırakmıştım.

Bundan aylar öncesinde forumda da üye olarak bulunan iTaner isimli kullanıcıdan SurvivalTurk isimli sunucuyu 1500 TL + sunucu işlediği ve sunucunun TÜM teknik sorunlarıyla ilgilenip geliştirmesine katkıda bulunduğu sürece kârdan %20 pay karşılığında satın almıştım.

Bu alışverişimiz karşılığında doğal olarak sunucunun tüm hakları;
-discord kanalı
-websitesi
-leaderos lisansı
-sunucu dosyaları
-eklentileri vs.
bana geçmişti. a'dan, z'ye her şeyi. anlaşma bu yöndeydi.

Elimde tüm SS'leri mevcuttur ki, kendisi hangi eklentiyi istediyse hepsini ama hepsini ücretini ödeyip, döviz basında satın aldım. Fakat hiçbir eklentiyi eklemeye bile tenezzül etmedi kendisi, görevlerini yerine getirmedi ve her zaman benimle sidik yarışı içerisinde oldu.

Sunucuyu kapattık, hesap kitap yapıldı Taner'e kârdan payını takdim ettim. (ki bu arada kendisine ininal'den para gönderip "al kardeşim kendine yemek ısmarla" demişliğim bile vardır!)

Sunucu kapandıktan aylar sonrasında, kendisi SurvivalTurk'ün Discord'undan yeni sunucusu MC4FUN'ın reklamını yaptı, kendisine discord'dan istemediğimi ve discord sunucusunun bana ait olduğunu söyledim.

sonrasında beni discord kanalından attı ve sunucunun isminin MC4FUN Resmi Sunucusu diye komple değiştirdi, içinde üyelerle birlikte.

Bu konu karalama konusu vs. değildir. Bu vb. şeylerle uğraşmam, zaten kanal da umurumda değil. İşlem yaptığımız forumda - ticaret puanı verdim ve istiyorum ki adı ve sunucusu google arama sonuçlarında yukarılarda çıksın, insanlar kimin sunucusunda oynadığını bilsin.

Kendisi borç, harç içerisinde kıvranıyordu ben o'na el uzattım. O ise o eli ısırdı :)

İyi forumlar diliyorum.

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
Öküz Öldü Ortaklık bitti canım bu senin kendi dediğin şey? :)
Senin yaptığın şey şu dükkan açıyorsun dükkana ortak olan kişiye hayır wc'ye gidemezsin bu ortaklık içerisinde değil diyorsun.
Herhangi bir açıklama yapmayacagım tek kalemde benim ortaklıgımı fesheden birine insanlık yapmam beklenemez doğal olarak.

Daha önce beni bu konuda da mahkemeye verecem diye tehdit etmiştin hatırlarsan ardından haklısın diyip aşırı reaksiyon gösterdiğini söylemiştin.
Ben sana sunucuyu satarken hiçbir zaman sunucu geliştirecem diye bir söz vermedim. Sana sadece Teknik destek verecegim dedim sen sunucu açık kaldıgı süre boyunca benden teknik destek aldın mı? aldın eklenti sorunları hariç her sorunla ilgilendim çözüm yolu bulmaya çalıştım sunucu 70 80 90 kişide bile normal bir şekilde oynanıyordu ben sorumluklarımı yerine getirdim.

seninle anlaşmamda ise sana destek verdiğim süre boyunca ortak olacagız diye bir şey söylemedik ilk başta 2000tl dedik sonra 1500tl + %20 ortaklık demiştin benim konuda yazdıgım şey ise 3 ay boyunca teknik destek. Ben elimden geldigi kadarıyla da verdim.

Ben senden hiçbir zaman yemek için para istemedim 1 kere yemek için gönderdin ondan sonrasında da göndermeyi teklif ettin ama ben reddettim.

Seninle hiçbir zaman sidik yarışında olmadım çünkü benimle yarıştırabilecegin herhangi bir sidik yok çünkü herhangi bir vasfın yok.

Senin bana karşı öfkeli olmanın sebebi 4 5bin tl lik bütçe ile factions serveri açmaya çalıştın forumdan 3 5 kişiye yaptırdın server 5 dakika bile açık kalmadı çöktü ben en başından beri sana bu arkadaşlar yapamaz edemez batırırlar dememe rağmen sen benim ticari zekama güven dedin okey dedim bir köşeye çekildim.

Daha önce de sana uzun uzun açıklama yazmıştım ve öglenle mahkemeye vermekle tehdit ettigin insanı akşamında tanerim gibi bir sözle itham ediyorsun amacının ne olduğunu bilmiyorum ama umarım sonradan pişman olmazsın.
1602609624464.png

1602609724954.png

Son düzenleme:

KRYGT

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Öküz Öldü Ortaklık bitti canım bu senin kendi dediğin şey? :)
Senin yaptığın şey şu dükkan açıyorsun dükkana ortak olan kişiye hayır wc'ye gidemezsin bu ortaklık içerisinde değil diyorsun.
Herhangi bir açıklama yapmayacagım tek kalemde benim ortaklıgımı fesheden birine insanlık yapmam beklenemez doğal olarak.

Daha önce beni bu konuda da mahkemeye verecem diye tehdit etmiştin hatırlarsan ardından haklısın diyip aşırı reaksiyon gösterdiğini söylemiştin.
Ben sana sunucuyu satarken hiçbir zaman sunucu geliştirecem diye bir söz vermedim. Sana sadece Teknik destek verecegim dedim sen sunucu açık kaldıgı süre boyunca benden teknik destek aldın mı? aldın eklenti sorunları hariç her sorunla ilgilendim çözüm yolu bulmaya çalıştım sunucu 70 80 90 kişide bile normal bir şekilde oynanıyordu ben sorumluklarımı yerine getirdim.

seninle anlaşmamda ise sana destek verdiğim süre boyunca ortak olacagız diye bir şey söylemedik ilk başta 2000tl dedik sonra 1500tl + %20 ortaklık demiştin benim konuda yazdıgım şey ise 3 ay boyunca teknik destek. Ben elimden geldigi kadarıyla da verdim.

Ben senden hiçbir zaman yemek için para istemedim 1 kere yemek için gönderdin ondan sonrasında da göndermeyi teklif ettin ama ben reddettim.

Seninle hiçbir zaman sidik yarışında olmadım çünkü benimle yarıştırabilecegin herhangi bir sidik yok çünkü herhangi bir vasfın yok.

Senin bana karşı öfkeli olmanın sebebi 4 5bin tl lik bütçe ile factions serveri açmaya çalıştın forumdan 3 5 kişiye yaptırdın server 5 dakika bile açık kalmadı çöktü ben en başından beri sana bu arkadaşlar yapamaz edemez batırırlar dememe rağmen sen benim ticari zekama güven dedin okey dedim bir köşeye çekildim.

Daha önce de sana uzun uzun açıklama yazmıştım ve öglenle mahkemeye vermekle tehdit ettigin insanı akşamında tanerim gibi bir sözle itham ediyorsun amacının ne olduğunu bilmiyorum ama umarım sonradan pişman olmazsın.
Ekli dosyayı görüntüle 181827
Ekli dosyayı görüntüle 181828

onca muhabbet arasından gelip bunları atıyorsan, karaktersizliğin ortada demektir.
kredi kartı borcun yüzünden ağlanıp duruyordun, 2000 TL'ye satışa koyduğun sunucuyu 1500 TL + destek verdiğin sürece %20 kârdan pay olarak anlaştık bunu sende biliyorsun. sen sunucuya ortak olmadın. kâra ortak oldun. kârını da aldın zamanında.

vasıfsız dediğin yerde, sen anlatıyordun yövmiyeyle hamallık yaptığını benim maddi durumumu ve sahip olduğum işletme ve otelleri sen de çok iyi biliyorsun.

ben insanları ezmekten haz etmem, büyüdükçe küçülmeyi bilirim. yeri geldiğinde senden özür dilemişliğim bile var ama aylar önceki mevzulardan dem vuruyorsun. böyle de bir terbiyesizsin.

şimdi şunu söyle bana, bana ait olanı ÇALDIN MI? ÇALMADIN MI? HIRSIZ.

edit: neyse ben bu konuyu bırakıyorum burada sen uğraş dur :) gerisi okuyanlara kalmış, ben normal yaşantımda sefa sürüyor olacağım canım kardeşim. sen ise yol yürümeye devam et, yol yürümek ile aşınmaz demişler.

MC4FUN

play.mc4fun.net
Sponsor
En iyi cevaplar
4
Ruh hali
onca muhabbet arasından gelip bunları atıyorsan, karaktersizliğin ortada demektir.
kredi kartı borcun yüzünden ağlanıp duruyordun, 2000 TL'ye satışa koyduğun sunucuyu 1500 TL + destek verdiğin sürece %20 kârdan pay olarak anlaştık bunu sende biliyorsun. sen sunucuya ortak olmadın. kâra ortak oldun. kârını da aldın zamanında.

vasıfsız dediğin yerde, sen anlatıyordun yövmiyeyle hamallık yaptığını benim maddi durumumu ve sahip olduğum işletme ve otelleri sen de çok iyi biliyorsun.

ben insanları ezmekten haz etmem, büyüdükçe küçülmeyi bilirim. yeri geldiğinde senden özür dilemişliğim bile var ama aylar önceki mevzulardan dem vuruyorsun. böyle de bir terbiyesizsin.

Hiçbir zaman kimseye ağlamadım kredi kartı borcum olduğu için ve üniversiteler açıldığı için sunucumu r10 forumunda satışa koydum ve 4 5 dakika içinde mesaj atıp 1 saat içinde almaya karar verdin burada aglamak nerede tam olarak? senden ben kredi kartı borcumu öde diye para mı istedim bir gün?
Sana destek verdiğim sürece kardan %20 diye anlaşmadık dostum 2000tl idi 1500tl + %20 ortaklık için anlaştık ben sana zaten serveri almadan 3 ay "teknik destek" verecegimi söylemiştim.

Ben üniversite öğrencisiyim ve yazları yövmiyeyle çalışıyorum bunun neresi ayıp veya söylenmekten utanılacak bir şey ki?
13 14 yaşından beri yazları çalışırım 17 18 yaşıma geldiğimde yaşadıgım bölgeden dolayı tarla işlerinde çalışan birisiyim ve bundan gram şikayetci değilim utanılacak bir durum da yok.

Senin otellerin işletmelerin beni gram ilgilendirmiyor dostum tabii her 2 konuşmandan birisi benim otellerim var otellerde dükkanlarım var olduğu için sunucuda da dalga malzemesi olmuştun.

Sen beni ezebilecek potansiyelde bir insan değilsin zaten sırf paran var diye benden başarılı olduğunu düşünmen komik gerçekten

Sana ait olanı çalmadım sen bana da ait olan bir şeyi yok saydığın için ben hakkım olanı aldım.

megemen

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Yeni açılacak sunucununda güzelce reklamını yapmış oldunuz ne güzel

BaranArslanMRJ

100. Sipariş - 50+ Müşteri | www.kareblok.com
En iyi cevaplar
0
tanersins ismini bir kere de iyi bir şey yaparken duyayım. Taner bir de bana laf atıyor bu tarz konularda ama arkadaşın bu kaç oldu dolandırıcılık konusu bi bitmedi. Geçmiş olsun keşke olmasaydı.

lolgobrr

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Hiçbir zaman kimseye ağlamadım kredi kartı borcum olduğu için ve üniversiteler açıldığı için sunucumu r10 forumunda satışa koydum ve 4 5 dakika içinde mesaj atıp 1 saat içinde almaya karar verdin burada aglamak nerede tam olarak? senden ben kredi kartı borcumu öde diye para mı istedim bir gün?
Sana destek verdiğim sürece kardan %20 diye anlaşmadık dostum 2000tl idi 1500tl + %20 ortaklık için anlaştık ben sana zaten serveri almadan 3 ay "teknik destek" verecegimi söylemiştim.

Ben üniversite öğrencisiyim ve yazları yövmiyeyle çalışıyorum bunun neresi ayıp veya söylenmekten utanılacak bir şey ki?
13 14 yaşından beri yazları çalışırım 17 18 yaşıma geldiğimde yaşadıgım bölgeden dolayı tarla işlerinde çalışan birisiyim ve bundan gram şikayetci değilim utanılacak bir durum da yok.

Senin otellerin işletmelerin beni gram ilgilendirmiyor dostum tabii her 2 konuşmandan birisi benim otellerim var otellerde dükkanlarım var olduğu için sunucuda da dalga malzemesi olmuştun.

Sen beni ezebilecek potansiyelde bir insan değilsin zaten sırf paran var diye benden başarılı olduğunu düşünmen komik gerçekten

Sana ait olanı çalmadım sen bana da ait olan bir şeyi yok saydığın için ben hakkım olanı aldım.
evet klasik tanersins kendini acındırmak ve tribünlere oynamak için kalın fontla yaptığı duygu sömürüsüne bakın...çok cheesy hareketler

Siasbus

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali

edit: neyse ben bu konuyu bırakıyorum burada sen uğraş dur :) gerisi okuyanlara kalmış, ben normal yaşantımda sefa sürüyor olacağım canım kardeşim. sen ise yol yürümeye devam et, yol yürümek ile aşınmaz demişler.
Hoş cümleler değil sınıf ayrımı ve para ile insanlardan kendini üstün görmek.

DokuzCraft

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Keşke discordda sunucu yöneticiliğinin size aktarılmasını isteseydiniz... Kötü olmuş. Arkadaş acındırma kartını kullanıp tribüne oynamış :D

Qsaf

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Konu üzerinden çok geçti fakat yazmasam olmaz madem bana yapmadığım şeyden düşman oldu “Taner” bende her olayı açıklayayım.

Voltage adı ile “SurvivalTürk” sunucunda Yönetici prefixi olmayan Yöneticiydim. Sunucu açık kaldığı sürece o dönem oynayanlar açıkça söyleyebilir ki elimden geleni ekibim ile yaptım. Fakat bunu sadece ben yaptım 2 yöneticide birbirine olan nefretinden sunucuyu araya kattılar ne gelişme ne hata düzeltme hiçbir şey yoktu sunucuda ve +60 sonrası TPS cort ediyordu.
Bu süreçte isim vereceğim “Mithrandir, PGSTetik, erdalkcln, NormPanda, AlphaTheBeta ve birçok oyuncu ile beraber elimizden geleni yaptık aktif tutmak için fakat boşunaydı ki bu sebeple görevden ayrıldım zaten kısa süre sonra kapandı sunucu.

KRYGT bazı konularda haklıydı Taner’de bazı konularda haklıydı sonrasında Taner sunucu yapmaya başladı ve ara sıra kendisi ile görüştüm discord sunucusu hazırladım kendisine. Discord hesabıma uzun süre girmedim sonrasında sunucusunun açılışında Taner 1 hafta kadar ayarladığım discordu kullandı fakat sonra bir anda diğer discorda geçti ismi değiştirdi kişileri yasakladı yola devam etti.

Bende yakın süreçte sunucudan ayrıldım zaten çoğu yaptığım hata yüzünden iyi arkadaşlar kaybettim bu sunucuda umuyorum bütün hatalarımı telafi edeceğim.

Taner’in yaptığı şey yanlış 2 kişide Para hırsı yüzünden büyük kitlesi olan sunucu kaybettiler.

NOT: Bütün belirtilen şeylerin kanıtı vardır fakat sunmak istemiyorum sadece olayı açıklamak istedim eğer detay isteyen olursa kanıt isteyen olursa sunabilirim.