Tarihin En Kanlı Savaşı - CALL of DUTY: WWII

İçerik hakkında ne düşünüyorsunuz?

• **

• *

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

ourphysich

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

Call of Duty sevenlerden misiniz, yoksa en iyisi Battlefield diyen kişilerden misiniz? Her ne kadar iki oyununda hayran kitlesi fazlaca olsa da, her iki oyununda incelemesini yapmak bir adettir. Yakın zamanda çıkan ve incelemesini yapmaya henüz fırsat bulduğumuz Call of Duty: WWII, bakalım bu sene ne kadar büyümüş ve bizlere neler sunuyor?

Bu güzel açılışımızdan sonra, kışın kapımızı yavaş yavaş tıklatmasıyla beraber, herkese sıcacık odalar dilediğimizi belirterek incelememize geçelim. Bekle bizi Call of Duty, biz geliyoruz!

DİLİNİZİ YUTTURACAK GRAFİKLERE HAZIR MISINIZ?!
Bilirsiniz ki, genellikle bu tür oyunlarda grafikler tabii ki çok iyi olur. Fakat... hikaye modunda "II. Dünya Savaşı"nı gösteren görüntüler eklenmiş oyuna. Yalnız, bu görüntüler çekilen görüntüler değil. Oyun motoru ile eski yaşanan olaylar, askerler önümüze seriliyor. Bunları, ilk gördüğümde gerçek görüntüler sanmıştım. Bir süre sonra anladım ki, bunlar oyun motoru ile yapılmış. Beni ilk şaşırtan şeylerden biri bu oldu zaten. Bu tür bir şey eklenmesi, sunumu, Call of Duty: WWII oyununu eski oyunlara nazaran 2 - 3 tık öne geçirmiş.

CODWW2-3.jpg

Hatırlarsanız, benim "Sadece başlangıçta veya bitişte oyunların güzel olma durumu." diye bir geyiğim vardı. Bunun yeni çıkan Call of Duty oyununda olmamasını umdum. Yapımcı, beni yüzüstü bırakmadı. Gördüklerime göre, şunu kolaylıkla söyleyebilirim ki, anlatım kendini geliştirerek gidiyor. Bırakın kötüleşmesini, giriş kısımlarından çok daha iyi olan kısımlar gördüm. Bu harika bir şey ki, Sledgehammer Games'in bu konuda gün geçtikçe geliştiği aşikar.

ÖYLESİNE ÖLEN, MİLYONLARCA İNSANIN ARASINDA...
Aslında... savaşta ölen ve yakınları dışında hiç kimsenin üzülmediği birçok insan ölür savaşlarda. Eve geri dönme ihtimalinin, ölme ihtimaline karşı hep az olduğu bilseler bile savaşırlar. Birinin yüzünden oluşan bir anlaşmazlık, devletin daha büyük veya daha güçlü olmak için feda ettiği yüzlerce, binlerce insan.

Biz, bu tür oyunlar oynarken biri ölse dahi, umrumuzda bile olmuyor. Yalnızca bir sinematik girmesi gerekiyor ki, üstüne düşünebilelim. Ben ise öyle değilim. Basit askerlerin tek kurşun ile ölmelerini düşünürüm. Bir de yanımızda olan ve ölmeleri için geçmesi gereken konuşmayı düşünürüm. Haksızlık değil midir? İşte bu duyguyu Call of Duty: WWII bariz bir şekilde hissetmenizi sağlıyor. Tabii, doğru yaklaşırsanız...

CODWW2-1.jpg

DIN, DIRIRI RIN! DIRI DIRI NIN NIN!
Beni iyi tanıyorsanız, veya incelemelerimi düzenli olarak okuyorsanız genellike hikaye oyunlarının müziklerini beğendiğimi, ve bu tür savaş oyunlarının müziklerini beğenmediğimi bilirsiniz. Lâkin, Call of Duty: WWII beni şaşırttı ve müzikleri, kulağıma hoş geldi. Benim, müzikleri sevdiğime hala inanamadığımı belirteyim.

Sesler, atmosfere doğrudan etki edebilen şeyler. Oyununuzun atmosferini rezil de ederler, vezir de ederler. Bu yüzden sesler çok önemlidir oyunlarda. Call of Duty: WWII bu yönde de gayet başarılı olmuş.

*not: Zombi modunu henüz çözemediğim ve anlam veremediğim için bu incelemede, yer almıyor. Çözdüğüm taktirde, ayrı bir konu halinde olarak o modu da inceleyeceğim. Belki, oyundaki tüm modları da incelerim...

CALL-OF-DUTY-WWII-1080P-Wallpaper-2.jpg

KARAR
Bu sene... Call of Duty: WWII, beklediğimden fazlasını sundu bana. Ben oyunu çok sevdim ve... sizin de sevdiğinizi umuyorum. İçeriğimizi beğendiyseniz, varlığınızı hissettirin. Yorum yapın, yapıcı eleştirilerde bulunun. Fakat içeriği beğendiğinizi, varlığınızı hissettirin.

Oyuna verdiğim puanları aşağıda görebilirsiniz, görüşmek üzere..!

Zariarius

People will destroyed when they kill each other...
En iyi cevaplar
0
Aşırı kalite algılandı sağa çek. Ohh, döndüğün iyi oldu Emir :kaş:

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
Başarılı bir yazı olmuş. İçerik metinlerini italik değil de düz yapsan daha iyi olacak.

mahmud118

Are you?
En iyi cevaplar
4
Ruh hali

ourphysich

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Başarılı bir yazı olmuş. İçerik metinlerini italik değil de düz yapsan daha iyi olacak.
Başlıkları düz yaptığından, paragrafların italik olması ayrı bir hava katmış bence.
Evet hava katmış ancak düz yazıları okuması daha rahat :)

Başarılı bir konu olmuş, forumdaki nadirlerden gibi :ha:
Açıkçası, sürekli düz yazıyordum önceden. Artık bir şeyleri değiştirmeye karar verdim ve eğik yazacağım. Okumak çokta zor değil bence, hatta gayet kolay.

Cranky

Hayattaki en hakiki mürşit ilimdir.
Site Yöneticisi
Site Danışmanı
En iyi cevaplar
21
Güzel bir konu olmuş, ellerine sağlık.