Forum Oyunu Telefon Kaybı - Dedektif Sorusu

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Telefon Kaybı

Bir 2015 yaz mevsiminde Meryem Hanım telefonunu bir parktaki bankta unuttu. Bu olay üzerine Meryem Hanım, polise ihbar etti. Polisler de o gün o bankta oturan kişileri kamera yardımıyla buldu. Polisler buldukları kişileri soruşturması için dedektifleri etkinleştirdiler. Ardından dedektifler bu kişileri soruşturmak üzere soruşturma odasına getirdiler. O gün o bankta oturan dört kişi vardı. Bunlar: Ahmet Bey, Gülsüm Hanım, Can Bey ve Kadir Bey'di. Dedektifler her birini teker teker soruşturdu:

-Ahmet Bey: Güzel günün keyfini pazardan aldığım mandalinayla çıkardım, telefon görmedim.
-Gülsüm Hanım: Çocuklarımı parka, oynamaları için getirdim. Çok güzel oynadılar, telefonu bile farketmedim.
-Can Bey: Spor ayakkabılarımla yürüyüşe çıkmıştım; ancak sonradan yorgun düştüm ve banka oturmak istedim.
-Kadir Bey: İş dönüşü havanın tadını çıkartmak için parka gittim. Orada da gördüğüm bir bankta oturmak istedim ve oturdum. Telefonu ben almadım.

Bu soruşturma üzerine dedektifler hemen tespit etti ve o kişi polisin el atmasıyla kodese girdi. Dedektifler kimi ve nasıl tespit etmiş olabilir ?

Etiketler
@Gutenberg
@LifeMCServer
@Sunyang
@AdexTR
@BurnerTroll

Cevap için son gün
29.01.2019 saat: 00:00

Son düzenleme:

Xosmuits

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
5
Ruh hali
yazın ne mandalinası yawww

edit:
oley!

Son düzenleme:

GodofMilker

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
0
Kadir diyo ki telefonu almadım ama polisler zaten bulduk diyo aldınız demiyo falan bi şeyler

Dabbe35

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Biraz saçma olmuş. Yazında mandalina oluyor...

GLORYWebscript

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Telefonu kim aldı bilmiyorum ama polislerin beceriksizliği dikkatimi çekti. Madem kamera kayıtlarında bankta kimin oturduğu gözüküyor, banktaki telefonu da kimin aldığını görebilirler. Bence telefonu polisler alıp suçu diğer bankta oturanlara atmıştır.

Astor

Titanik
.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Soruda Ahmet Bey'in dediği "Güzel günün keyfini pazardan aldığım mandalinayla çıkardım, telefon görmedim." cümledeki mandalina hatası olduğu için soruyu iptal ettim; ancak sorudaki yanlışlığı bana bildiren üyelerden teşekkür ederim.

EquiliBrium

Elmas Madencisi
Emekli
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Diğerleri telefon görmediğini söylüyor. Ama Kadir Bey telefonu ben almadım cümlesini kullanıyor. Demek ki telefonu görmüş. Büyük ihtimal Hınzır Kadir almıştır.

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Etiketlerin arasında ismimin olması mutlu etti, ancak bildirim gelmedi. Neden bilmiyorum. Soru hatalı olmasaydı keşke :/