Telefon Kulaklığı Önerisi

Secret_wither

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar bana telefon kulaklığı önerebilirmisiniz? Max 200tl olsun. Ama ideal bütçem 100tl.
Ben QCL Q29 düşündüm. Fakat bluetooth olduğu için ses az geliyor vs.. diyenler var diye vaz geçtim.

PASCIA

Eren Bülbül
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Hepsinin aynı sesi verdiğine inanıyorum.

Edit: Çok kötüleri hariç.

ZorinTR

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
neden kulaklıklara bu kadar para harcıyorsunuz :(

MadTRen

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Asus FoneMate alabilirsin geçenlerde itopya dan aldım hala indirim devam ediyor 151 TL den 102 TL ye düşmüş ben kullanıyorum fiyat performans olarak güzel bence.

Mr1KinG

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Öncelikle sana şunu söyleyeyim;
Kulaklık önerisi tamamen kişiden kişiye farklılık gösterir.
Herkes her kulaklığı önerilere göre alır fakat bu yanlıştır, mümkünse denenmelidir. Ben metal ve Rock gibi tizleri biraz daha zayıf fakat tok sesleri iyi isteyen kulaklıklar kullanıyorum. Eğer pop dinliyorsan sana önerdiğim kulaklık o kadar da güzel gelmeyecektir baştan söylemeliyim.
Kulaktıkta dediğim bu olay sürücüler ile ilgilidir. Biraz bilgi verip öneri vereyim.

Dinamik veya hareketli bobin
(En ucuz ve yaygın olan modeldir. Ses seviyesi yüksektir fakat kalitesiz ise son ses cızırtılı gelir.)
Dengeli armatür(Yüksek bass seviyorsanız almamalısınız)
(Tiz frekansında dinamik sürücüden daha iyi performans verir ve sesler daha ayrıntılıdır fakat Baslar zayıftır.)

Düzlemsel manyetik
(Düzlemsel manyetik kulaklıklar mükemmel kalite ve seste düşük bozulma sağlar ve Mükemmel bas tepkisi bulunur. Pahalı ve ağırdırlar.)

Elektrostatik
(Elektrostatik sürücüler bozulma olmadan ses sağlarlar ve gerçek hayata yakın bir ses verirler ama Fiyatları genelde 4 hanelidir.)

Manyetostriksiyon veya kemik iletimi
(Müziğinizin tadını çıkarırken dış sesleri duymak mümkündür ve işitme problemleri yaşıyor olsan bile bu kulaklıklar ile rahatlıkla duyabilirsin. Kemik iletimi sağladığı için su altında kullanılabilen modelleri de oluyor bunların. Fakat tabii ki de iletimi senin vücudundan sağlıyorlar o yüzden pek de elverişli bir kulaklık tipi değildir.)

Şimdi kulaklığa neden çok para verilir diyen arkadaşlar için kendimden örnek vermem gerekirse;
Müzik benim için her şey demektir. Ses olmazsa olmaz diyenlerdenim.
Ses kalitesi beni mutlu eder diyorsa alır.
Siz fark etmezsiniz belki ama eğer ciddi anlamda ses tutkunuz varsa(benim gibi) oldukça farklı olduğunu görebilirsiniz.
Benim sahip olduğum şu an 5 kulaklığım var;

Cowin he8d
Beasts by Dr Dre ibeast urbeasts
James Donkey 712 (Kulaküstü)
Sony-mdr-zx110b
Rock Zircon(ilk aldığım kulaklık)

Bu Rock zircon. Kendisini 25 tlye almıştım. Şu an fiyatı 99 tl olmuş.

Sana Beast önerebilirdim fakat malum artışlardan dolayı fiyatı 2 katına çıkmış durumda ben 150 TL'ye almıştım. 2 ay önce de 200 TL idi.
şu an 300 TL diyorlar. Kullanmış olduğum kaliteli kulaklıklardan birisi bu.
Cowin de 300 tl ama Cowin diğerinden farklı olarak aktif gürültü engellemeye sahip bluetooth bir kulaklık. Kulaklığın kendi ekstra bataryası bulunuyor kullanım ömrü aralıksız müzikte 13 saat.
Bu arada Beast markayı merak ettiysen de linki burada: