Telefon tercihi konusunda tavsiyeye ihtiyacım var

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Merhabalar,
Önümüzdeki 3 gün içerisinde yeni telefon almayı düşünüyorum. Bir süredir telefonlar hakkında bilgim yüksekti, piyasayı takip ediyordum ama araya okul vs girince ipin ucu kaçtı. Şu anda piyasa hakkında pek bilgim yok.
Şu ana kadar GMD almayı düşünüyordum ama yakın fiyata artık daha iyi telefonlar da çıkmaya başladığı için arka plana attım. Kesin bir bilgim olmadığı için de net bir tercihim yok.
Bütçem yaklaşık 700 TL, arttır falan demeyin öyle bir şansım yok. Samsung kesinlikle istemiyorum. LG G serisinden de istemiyorum, alışılmışın dışında şeylere sıcak bakmıyorum.
Telefonu her amaçla kullanacağım, oyun ve uygulamalar için performans iyi olmalı, işletim sistemi kesinlikle Android olmalı ve kamerası da tatmin etmeli. Ekran kalitesine de önem veririm, ppi değeri 300'e yakın olursa iyi olur. Ekran boyutunu da elime uygun olduğu için 4.7 inç olarak düşündüm.
Biraz karıştırmış olabilirim ama yardıma ihtiyacım var, ilgilenirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.
Durum biraz acil olduğu için gereksiz mesaj falan atmayın lütfen.

ByAehn

Lhaewion Reveth
Süper Üye
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sat Diskavri Al

Şaka;

-Samsung ve LG olmaz dersen Kaliteli Olarak Sana IPhone Öneririm.Nokia Desen Windows Phone Oyun için uygun değil.

ErenBeyazkurt

WhiteGraphic | Tasarımcı
En iyi cevaplar
0
Reeder gibi piyasada diğerleri kadar tanınmayan bir firmaya güvenirsen P8C var ve fiyatı uygun
Ayrıca Asus zenfone 5 telefonları da baya avantajlı uygun fiyat orta özellik
Vestel işe yeni başlamasına rağmen türk malı olduğu için destekliyorum Bu yüzden Vestel Venüs 5'i de ekleyebiliriz
Ve ayrıca Sony Xperia SP'lerde iyi işlemci hızı iyi kamerası orta 8 mp'de fena değil

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Zenfone 5 in işlemcisi artık eski ve bence o kadar da iyi bir telefon değil. Ben şahsen yeni çıkacak zenfone 2 yi bekliyorum tabi senin için biraz büyük gelebilir.

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

BrolyTheLSSJ

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sony Xperia derim. Asus Zenfone konusunda; 8 çekirdekli olduğunu duymuştum. Çok hızlıymış. Ama çok dayanıksız olduğunu söylediler. Xperia'lardan birisi su geçirmezdi galiba. Onu tavsiye ederim.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Sat Diskavri Al

Şaka;

-Samsung ve LG olmaz dersen Kaliteli Olarak Sana IPhone Öneririm.Nokia Desen Windows Phone Oyun için uygun değil.
Android istedim. Ayrıca IPhone'lar 700 TL değil.
Reeder gibi piyasada diğerleri kadar tanınmayan bir firmaya güvenirsen P8C var ve fiyatı uygun
Ayrıca Asus zenfone 5 telefonları da baya avantajlı uygun fiyat orta özellik
Vestel işe yeni başlamasına rağmen türk malı olduğu için destekliyorum Bu yüzden Vestel Venüs 5'i de ekleyebiliriz
Ve ayrıca Sony Xperia SP'lerde iyi işlemci hızı iyi kamerası orta 8 mp'de fena değil
Vestel pek iyi değil. Xperia SP de fena değil ama ön kamera eksik ve Android sürümü biraz eski. Asus Zenfone 5 düşünülebilir ama.

unununium

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Sony Xperia derim. Asus Zenfone konusunda; 8 çekirdekli olduğunu duymuştum. Çok hızlıymış. Ama çok dayanıksız olduğunu söylediler. Xperia'lardan birisi su geçirmezdi galiba. Onu tavsiye ederim.
Evet Sony Xperia özelliği su gecirmemesi.. Ama olur ki geçirir ise garantide kullanıcı hatasına giriyor. Benden söylemesi arkadaşımın başına geldi.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Xperia serisinin geneli suya dayanıklı zaten.
Zenfone 5 in işlemcisi artık eski ve bence o kadar da iyi bir telefon değil. Ben şahsen yeni çıkacak zenfone 2 yi bekliyorum tabi senin için biraz büyük gelebilir.

Evet işlemci biraz eski ama iş görür diye düşünüyorum.[DOUBLEPOST=1427125889,1427125751][/DOUBLEPOST]
Zenfone 5 demek icin girdim. Ama soylenmis :( t50 nasil olur mu ? :(
T50 iyi ama ekran elime büyük geliyor ve operatör telefonu olduğundan boş operatör uygulamaları barındırıyor, normal yollarla da silinemiyor.
Ekranı fazla büyük ya.

Salturbone

Portal Uzmanı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Xperia serisinin geneli suya dayanıklı zaten.
Evet işlemci biraz eski ama iş görür diye düşünüyorum.[DOUBLEPOST=1427125889,1427125751][/DOUBLEPOST]
T50 iyi ama ekran elime büyük geliyor ve operatör telefonu olduğundan boş operatör uygulamaları barındırıyor, normal yollarla da silinemiyor.
Ekranı fazla büyük ya.
Root yapip kaldirirsin onlari. Sonra unroot yapip kullanirsin. T50 buyuk geliyorsa zenfone 5 hayli guyuk gelir eline. Kenar cerceveleri cok buyuk zenfone serisinin.

I

Iskefiyeli18

Ziyaretçi
Root yapip kaldirirsin onlari. Sonra unroot yapip kullanirsin. T50 buyuk geliyorsa zenfone 5 hayli guyuk gelir eline. Kenar cerceveleri cok buyuk zenfone serisinin.
Root falan uğraşmak istemiyorum şahsen. Zenfone 5'i elime almadım ama en yakın zamanda ölçülerine göre değerlendiririm.

muhammed1841

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Turkcell T40 iyidir, en klişesinden ıPhone var, Asus ve Huawei deneyebilirsin. Ben Sony kullanıyorum ama en iyisi o :3