Yardım terminal initialization failed

tolgatnk

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.8
terminal initialization failed falling back to unsupported
..... windows ... vs. vs.
..... paper spigot ... vs. vs.
Başlat.batı başlattığımda konsolda en üstte bu hatayı alıyorum, ve utf-8 eklememe rağmen pluginlerin bazılarında Türkçe karakter kullanım problemi yaşıyorum. Tam olarak neler yapmam gerekiyor :)

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Merhabalar, bahsettiğiniz sorunların hepsini çözen, RAM'i otomatik ayarlayan, türkçe karakter destekli, optimizeli tamamen hazır ve otomatik başlatma kodumu deneyebilirsiniz:

İndirdikten sonra start.cmd dosyasına çift tıklamanız ve gelen herhangi bir SmartScreen veyahutta admin uyarısına onay vermeniz yeterli. Güvenlik açısından değerlendirmeleri ve VirusTotal linkini inceleyebilirsiniz; bu uyarılar sadece Windows'un aldığı önlem, sonuçta bilgisayarınızda yürüttüğünüz programlar istedikleri her şeyi yapabiliyor, fakat güvenilir olduğunu VirusTotal ile taratıp, değerlendirmelere veyahutta isterseniz koda kendiniz bakarak anlayabilirsiniz.

Başlatma kodu sunucu JAR dosyası olmamasına karşın otomatik JAR dosyasını indirir, birçok sorun düzeltme mekanizması içine dahildir ve çoğu şey otomatik olarak yapılır.

tolgatnk

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Merhabalar, bahsettiğiniz sorunların hepsini çözen, RAM'i otomatik ayarlayan, türkçe karakter destekli, optimizeli tamamen hazır ve otomatik başlatma kodumu deneyebilirsiniz:

İndirdikten sonra start.cmd dosyasına çift tıklamanız ve gelen herhangi bir SmartScreen veyahutta admin uyarısına onay vermeniz yeterli. Güvenlik açısından değerlendirmeleri ve VirusTotal linkini inceleyebilirsiniz; bu uyarılar sadece Windows'un aldığı önlem, sonuçta bilgisayarınızda yürüttüğünüz programlar istedikleri her şeyi yapabiliyor, fakat güvenilir olduğunu VirusTotal ile taratıp, değerlendirmelere veyahutta isterseniz koda kendiniz bakarak anlayabilirsiniz.

Başlatma kodu sunucu JAR dosyası olmamasına karşın otomatik JAR dosyasını indirir, birçok sorun düzeltme mekanizması içine dahildir ve çoğu şey otomatik olarak yapılır.
Merhaba. Önerinizi kullandım. Teşekkürler

tolgatnk

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

Lakin yine Türkçe harfler konsolda bilinmeyen sembol olarak gözüküyor. Sanarım çözüme ulaşamayacağız.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Lakin yine Türkçe harfler konsolda bilinmeyen sembol olarak gözüküyor. Sanarım çözüme ulaşamayacağız.

Dosyanında UTF-8 olarak kodlandığından emin olun. Notepad++ kullanıp Kodlama kısmından UTF-8 seçmelisiniz. Başlatma kodunuzun, sunucunuzun, eklentinizin, dosyanın ve işletim sisteminin, hepsinin aynı anda UTF-8 desteklemesi gerekmekte türkçe karakterler için.

Başlatma kodu destekliyor; çoğu sunucu yazılımı destekliyor; birçok işletim sistemi de destekliyor. Sorun ya dosyayı UTF-8 olarak kaydetmemeniz, ya da Notepad (windows varsayılan) gibi varsayılan kodlama tipi UTF-8 olmayan programlar ile Farklı Kaydet -> UTF-8 seçmeden kaydetmeniz; veyahut direk eklentinin desteklememesi. Başlatma kodu bu konuda bir şey yapamaz, maalesef.