Timings Report Yardım

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelik 2 dakikalık bir rapor atmışsın.
15 dakikalık bir timings raporu gönderirsen daha sağlıklı bir inceleme yapabiliriz.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
View distance ayarını 4'e düşürebilirsin. Lag sorunun timingsten fazla anlaşılmıyor ama tps'in yerlerde. Hostinginden makine değişikliği talep et. Eğer türkiye lokasyon kullanıyor isen almanyaya geç. React falanda kullanıyormuşsun ona rağmen böyle ise pek yapılabilecek bir şey yok.

serif0

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
View distance ayarını 4'e düşürebilirsin. Lag sorunun timingsten fazla anlaşılmıyor ama tps'in yerlerde. Hostinginden makine değişikliği talep et. Eğer türkiye lokasyon kullanıyor isen almanyaya geç. React falanda kullanıyormuşsun ona rağmen böyle ise pek yapılabilecek bir şey yok.
Sakıncası yoksa sizin view distance kaç acaba söyleyebilir misiniz, ek olarak Almanya lokasyonun tps arttırıcağından emin miyiz?
Öncelik 2 dakikalık bir rapor atmışsın.
15 dakikalık bir timings raporu gönderirsen daha sağlıklı bir inceleme yapabiliriz.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Sakıncası yoksa sizin view distance kaç acaba söyleyebilir misiniz, ek olarak Almanya lokasyonun tps arttırıcağından emin miyiz?

Tabii ki buyrun, Aikar's Timings Viewer

Almanya'da ki veri merkezi ve makineler daha kaliteli oluyor. Ben de de türkiye lokasyonken çok kötü bir lag vardı, ne yaptım ne ettim çözemedim. En son almanya lokasyona geçtim lagtan eser kalmadı. Kullandığım view distance ayarı 4. server.properties ve spigot.yml'den ayarlayın. Timings'e gelirsek sunucunuzda lag olduğu sıralar timings raporu alın, yoksa bir şey anlaşılmaz.

serif0

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Almanya'da ki veri merkezi ve makineler daha kaliteli oluyor. Ben de de türkiye lokasyonken çok kötü bir lag vardı, ne yaptım ne ettim çözemedim. En son almanya lokasyona geçtim lagtan eser kalmadı. Kullandığım view distance ayarı 4. server.properties ve spigot.yml'den ayarlayın. Timings'e gelirsek sunucunuzda lag olduğu sıralar timings raporu alın, yoksa bir şey anlaşılmaz.
Chunk ayarını 4 yaptım, almanya lokasyon için hostingimle konuşuyorum yardım için teşekkürler. Önerebiliceğin başka bir şey varmıdır?

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Chunk ayarını 4 yaptım, almanya lokasyon için hostingimle konuşuyorum yardım için teşekkürler. Önerebiliceğin başka bir şey varmıdır?

Şu konu var birde, ne kadar yardımcı olur bilemem. Türkiye lokasyondayken bana pek bir yararı olmamıştı, en fazla 1-2 tps oynuyordu. En son kendi eklentilerimi yazdım entity sayısını yerdeki item sayısını vs. limitledim, çok fazla iken yerde çok bulunan çöp itemleri otomatik temizlemeyi vs yaptım, onunda az çok etkisi oldu.

Crosevice

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Öncelikle söylemem gereken bir şey var Timings bu şekilde 2, 3 dakikada alınması gereken bir şey değil. En sağlıklı verileri Timings ne kadar uzun açık kalır ise sağlayabilmektedir. İlk arkadaş 15 dakika demiş fakat bana göre 15 dakikada kısa bir süre, daha doğru bir hata tespiti için 30 dakika ve üstü bir süre boyunca Thimings raporu almanızı talep ediyorum. React eklentisi hiçbir işe yaramamaktadır.

LifeMCServer

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
98
Ruh hali
Öncelikle söylemem gereken bir şey var Timings bu şekilde 2, 3 dakikada alınması gereken bir şey değil. En sağlıklı verileri Timings ne kadar uzun açık kalır ise sağlayabilmektedir. İlk arkadaş 15 dakika demiş fakat bana göre 15 dakikada kısa bir süre, daha doğru bir hata tespiti için 30 dakika ve üstü bir süre boyunca Thimings raporu almanızı talep ediyorum. React eklentisi hiçbir işe yaramamaktadır.

Sen timings'i lag olduğu zaman almadığın sürece istersen 5 saat açık tut öyle al yinede bir işe yaramaz. React eklentisi bir işe yaramaz diye bir şey yok, sadece ana lag sorununu çözmez, spigot sayfasında özellikleri mevcut bakabilirsin. Mesajımda da bahsettiğim gibi ana lag sorunu yüksek ihtimal veri merkezi ya da makine kaynaklı sunucuyla alakası olduğunu sanmıyorum almanya lokasyon temiz bir makineye geçer ise hiçbir problem kalmaz.

Aerenn

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
React eklentisi oldukça işlevsel fakat senin yaptığın konfigürasyon önemli. Eklentinin yardım sayfalarını inceleyip iyi bir ayarlama yaparsan büyük ölçüde etkisini göreceksin.

View distance 5-6'dan aşağıya çok zor durumlarda çekilmelidir. Eğer skyblock sunucusuysa düşürülebilir fakat survival, faction gibi bir oyunda bu kadar düşürmemelisin.

Performans düşüklüğü donanma yetersizliğinden de olabilir eklentilerinin optimizasyonu düşük de olabilir. CPU/RAM kullanımında sıkıntı yaşıyor musun dikkat et eğer donanım yetersizse daha yüksek bir sunucu kiralaman lazım.

Eklentiler için sürekli olarak tekrarlanan şeylerin yenilenme sürelerini arttır, efekt içeren eklentileri bir müddet kullanma. Tab, scoreboard animasyonu varsa onları kaldır yenilenme hızını 5 saniyeye çıkart.

StackMob bu eklenti ile mobların yaptığı lagı engelleyebilirsin.

Bütün bunların dışında [GUIDE] Optimizing Spigot - Remove lag, Fix tps & Improve performance! burada yazanları uygulayabilirsin.

Bütün bu dediklerimi uygularsan ciddi bir performans farkı elde edeceksin.

serif0

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Şimdi fark ettimki entity sorunu var bunu acilen çözmem gerek.

20 dakikalık bir timings raporu ve görünen şu ki entity sorunu baş kaldırmış gidiyor, opskyblock sunucusu olduğu için oyuncu sayıcı arttıkça çalışan hopper ve spawner sayısıda artıyor. Bu entity sorununu nasıl çözebilirim arkadaşlar ?

Ek olarak view-distance=4 yapmama rağmen sanırsam ki paperspigotla alakalı bu değer oyuna işlemiyor.
RAM ve CPU kullanımında bir sıkıntı yok şuanlık tek sorun üstte bellirtiğim gibi entity sorunu :pof:

Aerenn

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Şimdi fark ettimki entity sorunu var bunu acilen çözmem gerek.

20 dakikalık bir timings raporu ve görünen şu ki entity sorunu baş kaldırmış gidiyor, opskyblock sunucusu olduğu için oyuncu sayıcı arttıkça çalışan hopper ve spawner sayısıda artıyor. Bu entity sorununu nasıl çözebilirim arkadaşlar ?

Ek olarak view-distance=4 yapmama rağmen sanırsam ki paperspigotla alakalı bu değer oyuna işlemiyor.
RAM ve CPU kullanımında bir sıkıntı yok şuanlık tek sorun üstte bellirtiğim gibi entity sorunu :pof:
React eklentisi oldukça işlevsel fakat senin yaptığın konfigürasyon önemli. Eklentinin yardım sayfalarını inceleyip iyi bir ayarlama yaparsan büyük ölçüde etkisini göreceksin.

View distance 5-6'dan aşağıya çok zor durumlarda çekilmelidir. Eğer skyblock sunucusuysa düşürülebilir fakat survival, faction gibi bir oyunda bu kadar düşürmemelisin.

StackMob bu eklenti ile mobların yaptığı lagı engelleyebilirsin.

Bütün bunların dışında [GUIDE] Optimizing Spigot - Remove lag, Fix tps & Improve performance! burada yazanları uygulayabilirsin.

Bütün bu dediklerimi uygularsan ciddi bir performans farkı elde edeceksin.

Mesajımdaki gibi React ayarlarsan çoğu entity problemlerini düzeltecek.
Viewdistance 4 yapabilirsin çünkü skyblock. Böylece uzaktaki entityler önemsenmeyecek, tps düşmeyecek. PaperSpigot'un bunun ile ilgili hiçbir problemi yok.

StackMob mob laglarını tahmin edemeyeceğin derecede düşürecek.

Attığım spigot linkindeki şeyleri yaparsan hopper, spawner her türlü olayı kontrol altına alabiliyorsun.

Kısacası mesjaımda yazan şeyleri uygulasan kesinlikle istediğinden daha iyi bir sonuç alacaksın.

serif0

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
[automerge]1526925463[/automerge]
Mesajımdaki gibi React ayarlarsan çoğu entity problemlerini düzeltecek.
Viewdistance 4 yapabilirsin çünkü skyblock. Böylece uzaktaki entityler önemsenmeyecek, tps düşmeyecek. PaperSpigot'un bunun ile ilgili hiçbir problemi yok.

StackMob mob laglarını tahmin edemeyeceğin derecede düşürecek.

Attığım spigot linkindeki şeyleri yaparsan hopper, spawner her türlü olayı kontrol altına alabiliyorsun.

Kısacası mesjaımda yazan şeyleri uygulasan kesinlikle istediğinden daha iyi bir sonuç alacaksın.
Üstte 20 dakikalık yeni bir timings raporu paylaştım tekrar incelerseniz sevinirim,
ek olarak react ayarları hakkında bir bilgim yok sanırsam siz kullanıyorsunuz ayarlamama yardım eder misiniz ?

Son düzenleme:

Aerenn

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
[automerge]1526925463[/automerge]

Üstte 20 dakikalık yeni bir timings raporu paylaştım tekrar incelerseniz sevinirim,
ek olarak react ayarları hakkında bir bilgim yok sanırsam siz kullanıyorsunuz ayarlamama yardım eder misiniz ?
React ile ilgili resmi yardım sayfaları: Articles - Volmit

Timings ile ilgili birkaç göze çarpan şey var. Onlar ile @KilllerDragons ilgilenebilir yoksa yoksa bugün içerisinde ben yanıt veremem.

MobStacker pluginini kullanırsan (yukarda linkini verdiğim) entity konusunda sıkıntı çekmeyeceksin zaten. Diğer lag yapan şeyler entity ile view distance ile alakalı değil