TITAN Uydusu Yeni Evimiz Olabilir mi ?

TITAN'ı sevdin mi ?

• Pürüssüz falan pek de ilgimi çekti.

Kullanılan: 0 0.0%
  • Olmaz, ben pürüssüz gök cismi sevmem.

Kullanılan: 5 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Herkesi son kez selamıyorum, 1 hafta içerisinde buradan kaybolacağım, uzun zaman içerisinde açacağım son konu, ileride tekrar görüşmek üzere !
(Ki yaptığım profil değişikliği her şeyi anlatıyordur.

Konumuz; TITAN. Saturn'un 62 uydusunun en iyisi, hatta Güneş Sistemi için de geçerli bu durum. Peki ne olmuş bu TITAN'a, önce sizi o arkadaşla tanıştırayım

Tamam, kandırıldığınızı düşünebilirsiniz, ama durmayın devam edin,

Titan, Saturn'un en büyük ve yoğun atmosferi ile ünlü tuhaf uydusudur. Titan (buralar
sıkıcı geldiyse asıl konu aşağıdadır, eğer yeteri kadar üşengeçseniz) Atmosferinde bolca hidrokarbon bulunduran uydumuz, aynı zamanda Güneş Sistemi'ndeki tek istikrarlı su bulunduran gök cismidir. Belirtmek isterim ki, Titan'da aktif volkanizma mevcut, bu sepebten gök cisminde hidrakarbon ve su olması açıklanıyor. Aynı zamanda mevsimlerin yaşandığı ayrıcalıklı bir uydudur kendileri.

Konunun ilginç bölümüne gelirsek, Titan Mars'tan sonra düşünülen "2. barınak" ve bundan dolayı yoğun araştırma altında. NASA tarafından Titan'da Akrilonitril (evet internetten baktım , "tıpçı" mıyım ben nasıl aklımda tutayım ? @BurnerTroll ) olarak bilinen kimyasal bir bileşiğin bulunduğunu ve 200 km yüksekten damlacık şeklinde metan kaplı göllere düştüğünü, atmosferin canlı yaşamı koruyabilecek güçte olduğu görüşüne ulaşıldı. insanlar için yüksek miktarda enerji sağlayabilecek olan bu cisim uzun süre gündemden düşmeyecek gibi, gelecekteki evimiz olabilir ha ? Tabii, biz görebilirsek. Ve unutmamak gerek, Titanın şuanki durumu bizi anlatıyor, yani Dünya'nın önceki haline çok benziyor.
Aynı zamanda Voyager adlı uzay aracı tarafından kaydedilen, Titan seslerine de bakın.

Son düzenleme:

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
radyo dalgasıdır o ses olsa yerinde duramazsın, fakedir ayrıca kesin bi kanıtı yok

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Üslubun bana çok değerli birini hatırlattı. Neydi ya BurnerT...? Böyle bir şeydi adı ama çıkaramadım.

Konuyu sıkıcılıktan uzaklaştırmışsın kısmen, güzel olmuş tebrik koyuyorum.

Konuyla ilgili de bir iki kelam edeyim: Bizim başka bir evimiz olmayacak. En iyi ihtimalle gittiğimiz yerde "misafir" olacağız. Ya orada yaşayan falan çıkar (hangi kafayla yapmışlar bilmiyorum astrofizikçi değilim beni aşar bunlar) ya da çok kalamadan ölümcül radyasyondan etkilenip yeni "yuvamız"da bir mezar sahibi oluruz. (Diğer koşullara tamamen adapte olduğumuzu farz ediyorum.)

Bir diğer sorun ise insanoğlunun henüz Van Allen kuşağının ötesine geçememiş olması. (İnsanlı olarak yani, uzay araçlarını veya uyduları demiyorum.)

Misafir olarak yeni bir eve dadanmadan önce kendi evimizin kapısını açabilmemiz gerekiyor. Hadi kozmik bir el o kapıyı bize açtı diyelim. Bundan ötesi tecrübelerimiz dışında olacağı için evden dışarı ilk kez çıkan bir bebek gibi düşe kalka önce bahçemizi (burası Mars'a kadar olan alan) sonra da komşuların bahçesine giden taşlı yolu (Mars-Jüpiter arasında bulunan asteroid kuşağını) geçtikten sonra ancak komşularımızın "bahçesine" varabileceğiz. Dikkatinizi çekerim henüz komşunun evine varmadık. Sadece bahçesine girebildik ki bu bile yıllar isteyen bir süreç. Burada yapılacak harcamaları, edinilmesi gereken tecrübeleri ve verilecek kayıpları anlatmıyorum bile.

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bence gitmeden once iyice arastirilmali ._.
insana karsi dogal dusmanligi olan yaratiklar olabilir (evet fazla film izliyorum ._.)

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
radyo dalgasıdır o ses olsa yerinde duramazsın, fakedir ayrıca kesin bi kanıtı yok
Çıkan elektromanyetik dalgalar sonuçta ses olarak yansıyor Voyager'e, bu sebepten ses olduğunu belirtebilirim (nasıl manyatosferde aurora etkisi görüntü şeklinde yansıyorsa) Ayrıca, öyle bir sesin fake olmaması için nedenler var, en iyi örnek koronal kütle atımları, bu ayrıca uzun bir konu olması sebebiyle açıklamaya ihtiyaç duymuyorum.
Üslubun bana çok değerli birini hatırlattı. Neydi ya BurnerT...? Böyle bir şeydi adı ama çıkaramadım.

Konuyu sıkıcılıktan uzaklaştırmışsın kısmen, güzel olmuş tebrik koyuyorum.

Konuyla ilgili de bir iki kelam edeyim: Bizim başka bir evimiz olmayacak. En iyi ihtimalle gittiğimiz yerde "misafir" olacağız. Ya orada yaşayan falan çıkar (hangi kafayla yapmışlar bilmiyorum astrofizikçi değilim beni aşar bunlar) ya da çok kalamadan ölümcül radyasyondan etkilenip yeni "yuvamız"da bir mezar sahibi oluruz. (Diğer koşullara tamamen adapte olduğumuzu farz ediyorum.)

Bir diğer sorun ise insanoğlunun henüz Van Allen kuşağının ötesine geçememiş olması. (İnsanlı olarak yani, uzay araçlarını veya uyduları demiyorum.)

Misafir olarak yeni bir eve dadanmadan önce kendi evimizin kapısını açabilmemiz gerekiyor. Hadi kozmik bir el o kapıyı bize açtı diyelim. Bundan ötesi tecrübelerimiz dışında olacağı için evden dışarı ilk kez çıkan bir bebek gibi düşe kalka önce bahçemizi (burası Mars'a kadar olan alan) sonra da komşuların bahçesine giden taşlı yolu (Mars-Jüpiter arasında bulunan asteroid kuşağını) geçtikten sonra ancak komşularımızın "bahçesine" varabileceğiz. Dikkatinizi çekerim henüz komşunun evine varmadık. Sadece bahçesine girebildik ki bu bile yıllar isteyen bir süreç. Burada yapılacak harcamaları, edinilmesi gereken tecrübeleri ve verilecek kayıpları anlatmıyorum bile.
İnterstealler filmini öneriyorum sana, ki izlemiş olabilirsin de ünlü bir film. Uslub konusu ise, yakın zamanda okuduğum bir kitabın üslubunun etkisi altında kaldığım için, konuya böyle başladım, belki tanırsın Mark Watney.

Bence gitmeden once iyice arastirilmali ._.
insana karsi dogal dusmanligi olan yaratiklar olabilir (evet fazla film izliyorum ._.)
Fazla film izlemen iyi bir şey, hayal gücünü geliştiriyor gördüğün üzere .

BurnerTroll

Doktor, sadece doktor.
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İnterstealler filmini öneriyorum sana, ki izlemiş olabilirsin de ünlü bir film. Uslub konusu ise, yakın zamanda okuduğum bir kitabın üslubunun etkisi altında kaldığım için, konuya böyle başladım, belki tanırsın Mark Watney.

Adı üstünde bilimkurgu. Satürn yakınlarında bir solucan deliği de yok mesela.

Güzel filmdi ya. Karadelik olayı özellikle.

ZorinTRsilinemez

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
insanlığın dünya dışında bir gezegene yerleşebileceğine inanmıyorum. o yüzden bu konular hiç ilgimi çekmiyor ve saçma buluyorum. iyi forumlar

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Gunese cok uzak zannetmiyorum ozellikle europa'da da yssanabilecegi soylenir ayni sekilde ginesten cok uzak

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

delete_clem

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dünya bizim evimiz, insanoğlu dünya da doğdu. Dünya da ölecek. Dünyayı hala kurtarabiliriz.

SM-G532F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi