Yardım tps aşırı düşüyor yardımm

Belzebuh1453

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.8.x - 1.13
timings imde serverimin tps sini düşüren nedir anlayan biri bütün lag yapan şeyleri söyleyebilirmi
timings : Aikar's Timings Viewer

ZoneSsBey

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
1 - Dostum tps düşüşünün sorunu huniler herhalde çok hizli yapmışsın yada sunucundaki ram az oyuncu sayısı yüksekse sunucuda saniye başı yaptıkları huni aktarımlarından kaynalıdır .

2 - İkinci olarakta Spawnerlardan kaynaklı dediğim gibi ikiside lag yapabilicek şeyler bunlara bi göz at .

İyi oyunlar #evdekal

Belzebuh1453

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
1 - Dostum tps düşüşünün sorunu huniler herhalde çok hizli yapmışsın yada sunucundaki ram az oyuncu sayısı yüksekse sunucuda saniye başı yaptıkları huni aktarımlarından kaynalıdır .

2 - İkinci olarakta Spawnerlardan kaynaklı dediğim gibi ikiside lag yapabilicek şeyler bunlara bi göz at .

İyi oyunlar #evdekal
spawner leri nasıl düzeltebilirim acaba

ZoneSsBey

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
1
spawner leri nasıl düzeltebilirim acaba
Spawner'ların doğma hızını ayarlayabilirsiniz yada adaya spawner sınırı getirebilirsiniz veya hangi plugini veya skript kullandığınızı bilmiyorum ama degiştirmeyi deneyebilirsiniz . Bunların dışında oyuncuların spawner doğma dışında koyma da etkileyebilir .

[ Özet ]
- Spawner eşya doğma hızı azaltma
- Spawner sınırı
- Plugin veya skript degişimi
- Spawner koyma hızları

deneyebilirsiniz bunları ama kesin çözüm vermiyorum bunlardan alakalı olabilir .

EnderR3kt

Marangoz
En iyi cevaplar
3
Ruh hali
Kankam o kadar bilgili olmasamda eğer arkadaşın anlattığı şeyler de yardımcı olmaz ve ram kullanımında sorun yoksa şiddetle aşağıyı öneririm.

Eğer cpu ve bellek kullanımına göz atarsak bellek %40 civarlarında cpu %80 %70 görüyorsa direk makineni yada hostunu değiştir
Bende 50 kişide TPS 5 değerlerine kadar düşüyordu destek bildirimi açtım Almanya lokasyon bir i7 işlemcili makine geçtim
Hem veri merkezi güzel hemde işlemcisi, 30 40 kişide CPU %30 üzerine çıkmıyor
Haftalarca çözmeye çalıştığım TPS sorunu işlemci değiştirince yok oldu

Son düzenleme:

dostveviski

Yazıyor...
Sponsor
En iyi cevaplar
17
Ruh hali
UUIDSpoof-Fix isimli eklenti sorun yaratıyor, normalde yaratmayan bir eklentidir lakin siz pakette nasıl kullanıyorsunuz bilmiyorum. Ayrıca haritalarınızı optimize etmeyi deneyebilirsiniz.

Belirli bir aşamaya kadar ücretsiz destek sunabilirim, belirli bir aşamadan sonra ücretli kısma giriyor. İletişim adresim discord: can#0258