Tüm Serverler Aynı???

Sizce haklı mıyım?

• Evet bence de doğru. Her server kolay. Biraz da zor serverler açılsın. Emek verip oynayalım.

Kullanılan: 8 61.5%
  • Hayır. Kolay serverler iyi.

Kullanılan: 3 23.1%
  • Tahminim yok.

Kullanılan: 2 15.4%

• Kullanılan toplam oy
    13

BlueBreeze

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Öncelikle herkese merhabalar.Konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum ama sanırım en uygun yer burası idi. Konumun amacı, Minecraft serverlerindeki eşitlik. Yani demek istediğim tüm minecraft serverleri aynı hedefte. Faction serveri ve kolay. Ya da ne bileyim skyblock serveri ama aşırı kolay. Eskiden NomercyMC diye bir server vardı. Para kasmak çok zordu. Yani adam gibi para kasmak istiyorsan vip alıyordun. Vip 150k bir de 2-3 arsa hakkı veriyordu. Onun dışında bir şey yoktu sanırım. Hatta lapis bile yoktu herkes avcı mesleğine girip mob kesiyordu. Başka bir çare yoktu. Ve 100-120 kişiyi barındırıyordu. Çok eğleniyorduk, çok güzel insanlar tanımıştım.Şimdi esas konumuza geri dönelim. Böyle serverler bizim ülkemizde aşırı sayıda az,hatta hiç yok. NomercyMC zaten kapandı sahibi satmak zorunda kaldı.Şimdi ki nomercymc 10 kişiyi alıyor içine. :huh: Böyle serverlerin çoğaltılması lazım. Zorluk bana göre işe her zaman zevk katıyor. Ha yanlış anlamayın çok zor olsun demiyorum. Sadece ortamı güzel olsun. Tamamen PVP'ye odaklı olmasın yeterli. ''Burda yazacağına kendin yap len!'' diyeceklere söylüyorum. IQ'm düşük olduğu için kodlama işlerini beceremiyorum. :DBurası da en çok kişiyi barındıran bir forum olduğu için buraya yazmak istedim. Şöyle yetenekli güzel kardeşlerimiz var ise güzel bir server yapıp tüm forum olarak başlayabiliriz. Eğer böyle serverler var da ben bilmiyor isem affola. Tüm serverlerde lapis var elmas kazma ile başlatıyor sizi kasıyorsunuz ve para geliyor sonra Pvp yapıyorsunuz. Eeee? daha sonra ne oluyor. Sıkılıp insanlar servere gelmemeye başlıyor. Tahmin ediyorum ki minecraft sunucuları arasında P2W olmayan server yoktur. Bu yalnızca benim fikrim. Lütfen bu konunun altına düşüncelerinizi yazınız. Eleştiriye açığım ve her zaman açık olacağım. Bu arada moderatör arkadaşlar yazmak için o kadar uğraştım eğer ki yanlış kategoriye konu açtıysam doğru olan yere taşır mısınız? Teşekkür ederim. İyi oyunlar, iyi günler. :)

VictoryAndGlory

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Zor ve p2w olmayan sunucular var. Sen bulamamışsın.

BlueBreeze

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Evet var. Fakat bu serverlerin %90'ı survival ve oyuncu sayısı yok denilecek kadar az. Emek server dediğin arkadaşlarınla beraber kasılarak. Ve en önemlisi zevk alarak oynamaktır.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
işte benim anlamadığım şeyde bu. Zorluktan zevk alıyosunuz ama zorluk zaman öldürmeniz değilde yapılar inşa etmeniz survivalde gelişmeniz olunca bu zorluk olarak sayılmıyor ve sevmiyosunuz :(

CraxyTR

mc.silencenw.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dediğin gibi bir sunucu açılsa bile online sayısı 20 + geçmez. Yanlış anlamayın sadece doğruları söylüyorum.

Crosevice

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tekrardan bunu dile getirmekten bıktım fakat doğası gereği tekrardan dile getiriyorum. 2, 3 ay önce Türkiye de olmayan farklı bir tür sunucu açtım. Fakat hiçbir kimse sunucuya giriş yapmadı.. Giriş yapanlar ise "Lapis nerede?", "Neden warp'lar yok?", "Neden kitler yok?" gibi sorular yönelterek 1 veya 2 dakika içinde sunucudan çıkış yaptı. Bu tür konuları açmadan önce, ilk olarak oyuncular kendilerini değiştirmelidir ki sunucu sahipleri buna ayak uydursun! Kısacası burada suç sunucular da değil, oyuncular da diye düşünmekteyim. Siz Survival oynar iseniz, siz Lapisli Faction oynar iseniz tabi ki sunucu sahipleri paralarının boşa gitmemesi için Survival ve Faction tabanlı sunucu açmaya devam ederler. Ayrıca oylamayı değiştirmeni ve bir şık daha eklemeni tavsiye ederim. "Hayır bu tür sunucular var. Fakat oyuncular üşenip oynamıyorlar." (Bu arada sunucum en fazla 10 online gördü. 16 GB Makine boşa gitmiş oldu.)

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Eğer bir şeyler üretmek istiyorsanız Minecraft dışına çıkmalısınız.
Çünkü Türk Minecraft kitlesi böyle şeylere açık değil.
Onlara lapis olacak, hile serbest olacak. Değmez.

Mağara999

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Türkiye'de minecraft dönemi kapanıyor artık. Sunucu açma işlerinde vazgeçin.
Globale geçmeniz tavsiye ediyorum.

ShortPallMall

AtinaSaga.Com Türkiyenin ilk MMOSurvival sunucusu
En iyi cevaplar
2
Ruh hali
Onlara lapis olacak, hile serbest olacak. Değmez.
@Pledix ile beraber yaptık mmosurvival tarzı TR de olmayan sistemler ekledik açtım oyunu adam lapisi sordu direk, girişte demir kılıç vermiştim baktım açmışlar hileyi birbirlerine vurup hileyi kapat diye sövüyolar bakıyorum hile loglarına hepsimi hileli olur umarım bu yazı açıklayıcı olmuştur unutmayalımki eski ortamı tekrar getiremeyiz fakat sunucu olarak bi fark koymak gerekiyor buda biraz zor biraz kolay.

MrPolat

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Çok haklısınız. Kendi sunucumun reklamı gibi algılanmasını istemem ama biz kendi sunucumuzu açarken 1.6.4 deki skyblock ortamını tutturmak istiyorduk ama tabi tr de bunu yakalamak biraz zor oldu sunucumuzda vip satışı yapmadık gelen herkes "amdin vip nerde?" gibi sorular yada girer girmez "amdin /adakit çalışmıyoo" gibi cümleler kurdu. Kısaca Türkiye sınırları içerisinde eğer EMEK-HARD Faction yada herhangi bir sunucu açıcaksanız bence açmayın çünkü emek kitle cidden çok az.