Türk Yapımı Oyun Recontact London: Cyber Puzzle PC'ye Geliyor!

yigit36

Cobain's suicide note
Mesajlar
89
En iyi cevaplar
2
Beğeniler
43
Puanları
540
logo222.png

1.jpg

Türk Yapımı Oyun Recontact London: Cyber Puzzle PC'ye Geliyor!

Selamlar. Bugün Recontact London: Cyber Puzzle adlı oyunu ele alacağız.

Son günlerde Türk oyun yapımcıları hareketlenmiş durumda. Erzurum'dan sonra bir başka sevindiren haber bu sefer Recontact'ten geldi. İlk oyunu İstanbul'da geçen ve konusu diğer oyunlardan apayrı olan Recontact Istanbul, aynı zamanda dünyada ilk sinematografik oyun unvanına sahip. Sinematografik oyun, gerçek görüntülerle hazırlanan ve oyuna uyarlanan oyun demek. Daha sonra kendilerini geliştirip, ikinci oyunları olan Recontact Istanbul:Eyes Of Sky'ı yayınladılar. Bu oyun sayesinde sesini tüm dünyaya duyurmayı başardılar. App Store ve Play Store'de zirveye oynayan Türk şirket Recontact Games, geçen günlerde Recontact serisinin yeni oyununun bu sefer yalnızca mobil değil, bilgisayar platformuna da geleceğini açıkladı. Steam'de yayınlanacak Recontact London: Cyber, adından da anlayacağınız üzere Londra'da geçecek. Şimdi gelin oyunun detaylarına geçelim.

2.jpg


Ünlü aktör Ross Mullan'ın başrolde olduğu Recontact London: Cyber'ın konusu, Londra'da kameralara yakalanan hayaletlerin sırrını çözmek. Mesleğimiz polis. Bir gün telefonumuz çalıyor ve bankada görüntülenen hayaletler olduğunun haberini alıyoruz. Bütün ülkede gündem olan bu olayı, bizzat biz çözüyoruz. Tek tek kamera kayıtlarını izleyerek hayaletlerin izini sürüyoruz. Bakalım bizi nasıl bir hikaye bekliyor. Oyunda, liderlik tablosu da bulunmakta. Olayları diğer oyunculardan daha hızlı çözmeniz gerek! Şirket, bu oyunu yapmak için çok emek harcadı. Londra sokaklarına inen ekip, binlerce fotoğraf ve video kaydetti. Ayriyeten sırf bu oyunu yapabilmek için British Museum ve Queen Anne Mülkü'nü ziyarete kapattılar. Müziklerini de Moskova Senfoni Orkestrası seslendirdi. Maliyetini ve ne kadar uğraştıklarını siz düşünün artık.
Önümüzdeki aylarda çıkacak Recontact London: Cyber'ın Steam sayfasında Türkçe seslendirmesi olmadığı belirtiliyor. Türkçe seslendirmeye hasretiz. Umarız gelir. Sistem gereksinimlerine gelecek olursak, henüz belirtilmedi. Lakin, her bilgisayar kaldırır diye düşünüyorum. Neticede sinematografik bir oyun. Fiyatı da henüz belli değil. Fakat yapımcı Türk olduğu için halimizden anlar. Tuzlu bir fiyata satacaklarını düşünmüyorum.
Umarız ortaya güzel bir iş çıkar, şirket bir kez daha dünya çapında duyulur, bolca ödül kazanır. Böyle haberler duymak biz Türk oyuncularını çok mutlu ediyor.

Başka konularda görüşmek üzere, iyi forumlar!
 


Nxymn

Warum diese games? Sei doch einfach Straight.
Mesajlar
333
En iyi cevaplar
2
Beğeniler
173
Puanları
370
Ruh hali
:co1: Buraları bi kontrol ediyim dedim yine muhteşemsin. :co1:
 

Üst