Türkiye Minecraft Sunucuları Sıralaması

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0

Türkiye Minecraft Sunucuları Sıralaması

Oyuncuların daha kaliteli ve istediği özellikteki sunucuları bulması için hazırladığım bir listeyi sizlerle paylaşıyorum. Sıralama değiştikçe konuyu da güncelleyeceğim. Sıralamayı kendi görüşlerime ve deneyimlerime göre yaptım, bu nedenle resmiyet taşımıyor.

Sıralamaya giren sunucuların ortak özellikleri; oynanılabilir ve farklılık yaratması ile alakalıdır. Online sayısına göre belirlemedim. Kimse küsüp darılmasın bu kendimce hazırladığım bir listedir.Her kriterin için maximum oy 12 dir. Fazla uzatmadan, Türkiye'nin en iyi ilk 5 sunucusuyla sizleri başbaşa bırakıyorum;
______________________________________________________________________________________________________

1) SonOyuncu Network

Eşsizlik ve sistemlerin farklılığı : 8
Harita kalitesi : 10
Yetkili - Oyuncu ilişkileri : 10
Sunum (Konu Tasarımı-Reklam-Online) : 11

Toplam Puan : 48 / 39
  • Kendi launcherleri var ve hile oranı %0
  • Haritaları Türkiye standartlarının baya üzerinde ve ufak ayrıntılar barındırıyor.
  • Eşsiz bir sunucu olduğunu pek söyleyemem ama, her zaman SO kalitesini hissedebileceğinizi düşünüyorum.
  • Parkurun gelip gelmeyeceğini ve gelmek bilmeyen gizemli oyunların durumunu merak ediyorum.
  • Türkiye'de Minecraft oyuncu kitlesine en geniş hitap eden sunucu, aynı zamanda en kanser edici kitleye sahip.
  • Konu tasarımları klasik ve şık, reklamları da gayet hoş.
  • Site tasarımı ve yetkili kadrosu olgun insanlar.
______________________________________________________________________________________________________

2) Poteyto (+1)

Yetkili - Oyuncu ilişkileri : 9
Sunum (Konu Tasarımı-Reklam-Online) : 9

Toplam Puan : 48 / 36

• Sunucu, Türkiye'deki faction anlayışını en doğru yansıtan sunucu.
  • Oldukça zorlayıcı ki bazen canınızı sıkabiliyor.
  • Haritalar muazzam, ejderha ile seyahat olayı da çok mantıklı ve yaratıcı.
  • Spawndaki sistemler ve oyunun genel kurgusu da oldukça başarılı.
  • Maalesef hakettiği değeri görmüyor.
3) Craftolia Network (-1)

Harita kalitesi : 9
Yetkili - Oyuncu ilişkileri : 9
Sunum (Konu Tasarımı-Reklam-Online) : 9

Toplam Puan : 48 / 35

• Hakettiği online sayısına ulaşamıyor.
  • Creative-Akademi sunucu stilini Türkiye'de etkili bir şekilde uygulayan tek sunucu.
  • Yetkili kadrosu seçici ve olgun insanlar, mizah anlayışlarını sunucuya da yansıtmışlar.
  • Haritalar, Craftolia Mimar Ekibi nin elinden olduğu için gayet hoş.
  • Pek farklılık yok, eşsiz bir sunucu diyemem; ancak sunucunun oyunculara tanıtımı ve oynanılabilirlik açısından başarılı.

4) Anadolu Network

Eşsizlik ve sistemlerin farklılığı : 11
Harita kalitesi : 8
Yetkili - Oyuncu ilişkileri : 8
Sunum (Konu Tasarımı-Reklam-Online) : 7

Toplam Puan : 48 / 34

• Türkiye'deki mantıklı ve eşsiz sistemleri bir arada bulunduran sunuculardan bir tanesi.
  • Yetkili kadrosu olgun ve üyelerle gayet iletişim kurabilen insanlar.
  • Özellikle lobi haritası ve diğer haritalar gayet klas, ama yenilenmesi gerekli.
  • Bazen sunucu lagdan geçilmiyor, oyundan tabiliyor (Belki de bende oluyordur bir tek).
Ayrıca bilinen şeylere küçük değişiklik eklemek kısmına katılmıyorum...Biz o konuda ciddi bir istisnayız
Sen hangi sunucuda , 3d helikopter , uçak, motor, araba sürüp, battlefield 4 gibi 60 çeşit silahla binaları patlatıp, adam öldüğünde türkçe seslendirmeyle adama "hahahah geberdiii"(10 çeşit var ve bildiğin ana avrat sövüyor bazen) diye otomatik dalga geçip, csgo tarzı sesli komutlar verebiliyorsun? Kaç sunucuda kumarhaneye gidip eline çay, bira, sigara, dürüm alıp rulet,kazıkazan,slot masasında heyecan yaşıyorsun? Kaç sunucuda 2 milyon blokltan oluşan dev bir faction üssünü 1 salise içinde alıp ormana kurabiliyorsun.. Bu silahlı factionun özelliklerinin bir kısmı ve en son lapise lucky block, banka çeki , para tomarı koydum.. Özel TL şeklinde para bloklarıda var..
Size basit görnebilir bazıları, fakat bu fikirler 7-8 ayda aklıma geldi ve çok uzun süreler boyunca uğraştım..
-Anadolu Network

5) Elysium Network

Eşsizlik ve sistemlerin farklılığı : 7
Yetkili - Oyuncu ilişkileri : -
Sunum (Konu Tasarımı-Reklam-Online) : 7

Toplam Puan : 48 / 24

• Sunucu kaliteli bir sunucu, bunun yanında site tasarımı da çok hoş.
  • Üye olurken e-mail onayı istiyor bu iyi ve güvenli bir şey ama oyuncu kaybetmelerine neden olabilir
  • Sunucu haritaları kaliteli
  • Pek fazla oyuncu olmadığı için, yetkili-oyuncu ilişkilerini gözlemleyemedim ama kısa zamanda onu da ekleyeceğim.
  • Pek eşsiz bir sunucu olduğunu söyleyemem, ancak klasik factionlardan hoşlananlar için ideal olabilir.

Listedeki sunucuların yerleri değişebilir ya da listeden çıkabilirler. Oyuncuların kriterlerine uygun sunucuyu bulmaları amacıyla hazırlanmıştır.
______________________________________________________________________________________________________​

Son düzenleme:

PredWolf

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bence gayet doğru bir sıralama olmuş,teşekkürler.:şapka:

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Craftolia ve SonOyuncu haricinde ki hub sunucuları eklemen saçma olmuş bence. Provanas'da bu listeye uymuyor yenilikçi bir tarafını göremedim kullandıkları sistemlerin çoğu birçok sunucuda kullanılan sistemler. Ha ilk açıldığı zamanlarda evet yenilikçiydi fakat şuanda değil hiç gelişmedi hep aynı yerde devam etti. Pluginlerinin çoğu adam gibi ayarlanmamıştır bile sunucuya girip 5 dakika pluginleri incelersen rahatlıkla fark edebilirsin. En basit örneği hatalı bir mesaj yazdığında "/help" yazmanı ister ve "/help" yazdığında ise bu komuta yetkin yok der :) Vip'lere çok fazla avantaj sunması da cabasıdır. Poteyto'yuda yenilikçi olarak görmemek lazım yenilik demek madenlere yüzde olarak oran vermek değildir veya sunucu başlangıcında oyuncuya ejderha ile 1 dakikalık tur attırmak değildir. Gameplay e bakacaksın bunlar hep gösteriş amaçlıdır. Açıkcası ben pek gameplay göremedim ve tahminimce bundan ötürü oyuncuları yok. Bunlar dışında liste gayet iyi.

AnadoluNW

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Açıkçası baymıştım sunucudan ama şu yorumları okumak tekrar beni heveslendirdi.
Lag sorunu için üzgünüm , açıkçası fransadan aldığımız makinanın bu hattı nedendir bilinmez, normalden 50 ping yüksek çalışıyor.
Biraz oyuncularda destek verirse daha kaliteli bir datacenterdan alabilirim...
Dipnot: En iyi ve eşsiz sunucu... Açılın ben sunucuya tadilata gidiyorum ^^.

Craftolia ve SonOyuncu haricinde ki hub sunucuları eklemen saçma olmuş bence. Provanas'da bu listeye uymuyor yenilikçi bir tarafını göremedim kullandıkları sistemlerin çoğu birçok sunucuda kullanılan sistemler. Ha ilk açıldığı zamanlarda evet yenilikçiydi fakat şuanda değil hiç gelişmedi hep aynı yerde devam etti. Pluginlerinin çoğu adam gibi ayarlanmamıştır bile sunucuya girip 5 dakika pluginleri incelersen rahatlıkla fark edebilirsin. En basit örneği hatalı bir mesaj yazdığında "/help" yazmanı ister ve "/help" yazdığında ise bu komuta yetkin yok der :) Vip'lere çok fazla avantaj sunması da cabasıdır. Poteyto'yuda yenilikçi olarak görmemek lazım yenilik demek madenlere yüzde olarak oran vermek değildir veya sunucu başlangıcında oyuncuya ejderha ile 1 dakikalık tur attırmak değildir. Gameplay e bakacaksın bunlar hep gösteriş amaçlıdır. Açıkcası ben pek gameplay göremedim ve tahminimce bundan ötürü oyuncuları yok. Bunlar dışında liste gayet iyi.

Benim sunucum listede olmayı doğal olarak hak ediyor :) , girip 10 15 dakika takılırsanız farkı anlarsınız, bizdeki sıkıntılar = Yeni olmamız - Reklam yetersizliği - Fransa Lokasyon-sunucu başına 80 plugin kullanımından doğan bug karmaşası- 3 sunucuda zorunlu doku paketi olması ....

ILieWorldI

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Son Oyuncu hariç diğer hub sunucuları sadece var olan oyunlara 1-2 küçük özellik ekleyerek işte size yenilik diyr sunuyorlar. Poteyto gereksiz zorlayıcıydi oyuncu hem cogu zamanını harcayacak hemde normal faction tadinda savaşacak. Onun yerine gider lapisli de hızlıca gelişir yine aynı tatta savaşır. .

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0
Son Oyuncu hariç diğer hub sunucuları sadece var olan oyunlara 1-2 küçük özellik ekleyerek işte size yenilik diyr sunuyorlar. Poteyto gereksiz zorlayıcıydi oyuncu hem cogu zamanını harcayacak hemde normal faction tadinda savaşacak. Onun yerine gider lapisli de hızlıca gelişir yine aynı tatta savaşır. .
Başta Pyme'nin, Bertan'ın, Cem Abi'nin ve listede olan diğer sunucu sahiplerinin sunucuya ne kadar emek verdiklerini, aylarca çalıştıklarını bilmediğini düşünüyorum. Çoğu zaman 1-2 onlineyi geçmediği günleri de oldu, hatta listedeki bazı sunucu sahiplerinin; boşu boşuna sunucuyu açık tutmak için zarar ettiklerini bile hatırlıyorum.

Ayrıca haklısın, Poteyto normalden daha zor kurgulanan bir sunucu, kolaya alışan kitle için pek cazip gelmedi.

Jacops

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
@Chyron Bence birde anket yapsaydın bakalım nasıl bir sıralama çıkıyor. :)

ILieWorldI

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Başta Pyme'nin, Bertan'ın, Cem Abi'nin ve listede olan diğer sunucu sahiplerinin sunucuya ne kadar emek verdiklerini, aylarca çalıştıklarını bilmediğini düşünüyorum. Çoğu zaman 1-2 onlineyi geçmediği günleri de oldu, hatta listedeki bazı sunucu sahiplerinin; boşu boşuna sunucuyu açık tutmak için zarar ettiklerini bile hatırlıyorum.

Ayrıca haklısın, Poteyto normalden daha zor kurgulanan bir sunucu, kolaya alışan kitle için pek cazip gelmedi.

Kesinlikle emek verdiklerini düşünüyorum öyle birşeyı kastetmedim fakat gereğinden fazla zordu bana göre .. Ayrica bu kadar zor ise başka yerlerde eğlenceli olması gerekirdi bir yerden sonra sıkar yabi bir elmas için saatlerce ugrasmak (farz edelim) . Oynayan kitle öğrenci cunku bu kadar zamanı bulamayabilir.Yani yine oyuncu kitlesine atmayin suçu.

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0
Ankete oy veren kişilerin sunucu kalitesi hakkındaki bilgilerine ve objektifliklerine güvenmiyorum.
Liste düzenlendi, 5 sunucuya çekildi. Sunucuları gezdikçe düzenleyip ekleyeceğim. Sağ taraındaki (-1), (+1) gibi sayılar, sunucunun sıralamadaki değişimini gösteriyor :p

AnadoluNW

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Şu anda online sayımız çok çok yerlerde sayılmaz .Keşke forum cidden böyle bir liste oluştursa oyuncuların görüşüyle, vidoları çekilse her sunucunun 10'ar dk. Ayrıca gerçekten olumlu gelişmeler oluyor tanıtımımız konusunda, allahın izniyle şöyle 3-4 makine almam gereken günler gelecek inşallah.

Ayrıca bilinen şeylere küçük değişiklik eklemek kısmına katılmıyorum...Biz o konuda ciddi bir istisnayız
Sen hangi sunucuda , 3d helikopter , uçak, motor, araba sürüp, battlefield 4 gibi 60 çeşit silahla binaları patlatıp, adam öldüğünde türkçe seslendirmeyle adama "hahahah geberdiii"(10 çeşit var ve bildiğin ana avrat sövüyor bazen) diye otomatik dalga geçip, csgo tarzı sesli komutlar verebiliyorsun? Kaç sunucuda kumarhaneye gidip eline çay, bira, sigara, dürüm alıp rulet,kazıkazan,slot masasında heyecan yaşıyorsun? Kaç sunucuda 2 milyon blokltan oluşan dev bir faction üssünü 1 salise içinde alıp ormana kurabiliyorsun.. Bu silahlı factionun özelliklerinin bir kısmı ve en son lapise lucky block, banka çeki , para tomarı koydum.. Özel TL şeklinde para bloklarıda var..
Size basit görnebilir bazıları, fakat bu fikirler 7-8 ayda aklıma geldi ve çok uzun süreler boyunca uğraştım..

Sizi silahlı HG 'den test videomla baş başa bırakayım, bundan sonrada ufak düzenlemeler yaptım.. Detaylara iyi bakın, kitlerin üstünde amblemlere, müziklere ve diğer detaylara dikkat edin.
Rezil ölümüm için kusura bakmayın, zırhım biraz zayıftı, patlayıcılar en tehlikeli silah oyunda.. X_X

Anket bizim gibi yeni sunucular için kötü biterdi... Bizim kayıtlı oyuncumuz bile diğer sunucuların 300'de biri kadar.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

Sunucunun hazırlanışına verilen emek > sunucunun kalitesi mi yani? O halde bende 3 yılda bir sunucu açayım hiç oyuncu çekmesin oynanışıda berbat olsun sonra diyeyim ki "ben bu sunucuya 3 yıl emek verdim neden oyuncum yok?". Çok yanlış düşünüyorsunuz... Gameplay göremedim ben o sunucuda birçok kişide eminim görememiştir. Keşke ecnebilerin faction sunucularına baksanda sonra poteytoyu övsen.

Açıkçası baymıştım sunucudan ama şu yorumları okumak tekrar beni heveslendirdi.
Lag sorunu için üzgünüm , açıkçası fransadan aldığımız makinanın bu hattı nedendir bilinmez, normalden 50 ping yüksek çalışıyor.
Biraz oyuncularda destek verirse daha kaliteli bir datacenterdan alabilirim...
Dipnot: En iyi ve eşsiz sunucu... Açılın ben sunucuya tadilata gidiyorum ^^.

Benim sunucum listede olmayı doğal olarak hak ediyor :) , girip 10 15 dakika takılırsanız farkı anlarsınız, bizdeki sıkıntılar = Yeni olmamız - Reklam yetersizliği - Fransa Lokasyon-sunucu başına 80 plugin kullanımından doğan bug karmaşası- 3 sunucuda zorunlu doku paketi olması ....
Sunucunuzu incelememiştim birazdan vakit harcayacağım :) Yorumlarımı belirtirim o halde bu konu altından.

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0
Sunucunun hazırlanışına verilen emek > sunucunun kalitesi mi yani? O halde bende 3 yılda bir sunucu açayım hiç oyuncu çekmesin oynanışıda berbat olsun sonra diyeyim ki "ben bu sunucuya 3 yıl emek verdim neden oyuncum yok?". Çok yanlış düşünüyorsunuz... Gameplay göremedim ben o sunucuda birçok kişide eminim görememiştir. Keşke ecnebilerin faction sunucularına baksanda sonra poteytoyu övsen.

Sunucunuzu incelememiştim birazdan vakit harcayacağım :) Yorumlarımı belirtirim o halde bu konu altından.
Her hemek verilen sunucu kaliteli oluyor diye bir şey demedim. Verimli bir şekilde çalışarak, emek harcadıklarını belirtiyorum. Beğenmek zorunda değilsin, sana göre hazırlamadım bu listeyi. Referansıma güvenen varsa bu konuyu baz alarak sunucularda oynayabilir, kimse sizi zorlamıyor.

Personinblack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Her hemek verilen sunucu kaliteli oluyor diye bir şey demedim. Verimli bir şekilde çalışarak, emek harcadıklarını belirtiyorum. Beğenmek zorunda değilsin, sana göre hazırlamadım bu listeyi. Referansıma güvenen varsa bu konuyu baz alarak sunucularda oynayabilir, kimse sizi zorlamıyor.
Neden bu isimde bir listeye girmemesi gerektiğini belirttim. Sebepsiz yere şu sunucu kötü demedim zaten. Sen iyi yanlarından bahset ve yanlış düşündüğümü göster bana lütfen. Ejderha ile seyahat dediğin şey 2 yıl önceki sunucularda da vardı ve gameplaye uzaktan yakından bir etkisi yok.

Xeressa

Team Ronin
En iyi cevaplar
0
Neden bu isimde bir listeye girmemesi gerektiğini belirttim. Sebepsiz yere şu sunucu kötü demedim zaten. Sen iyi yanlarından bahset ve yanlış düşündüğümü göster bana lütfen. Ejderha ile seyahat dediğin şey 2 yıl önceki sunucularda da vardı ve gameplaye uzaktan yakından bir etkisi yok.
Gameplay'e bir etkisi var da demedim. Bana göre sıralama bu şekilde ve neden + bir özelliğini belirtmeyeyim ki ? Ejderhaya binip seyahat etmesini ilk defa bu sunucuda gördüm. Sana göre kötüyse kötüdür, fikrini değiştirmek için bir çaba sarfedemem.