[TUTAR?]Zor Skyblock Sunucusu - Yeniliklerle

Sunucu bu durumdayken tutarmı ?

• Evet Bu şekliyle güzel

Kullanılan: 0 0.0%
  • Biraz daha geliştirilmeli

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0

CeapLinCess

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
tutarmır.png

Merhabalar değerli forum.gamer üyeleri
çok yakında bir skyblock sunucusu açmayı düşünüyorum geçmiş yıllarda yaklaşık 2 yıl önce düzgünce açmıştım diğer sunucularımı kendimi geliştirmek için yani düzenleme olarak yaptım hep artık düzgünce bir sunucu açma vaktim geldi hele de şu an ki piyasaya baktığımda gerçekten pek iç açıcı durmuyor sunucular hep bir birinin kopyası aynı pluginler aynı tarz yani 'tektipleşme' konusunda baya ilerlemişiz . Uzun zamandır sürekli pluginler editliyor , maplar yapıyorum kendi çapımda bu uzun süredirden kastım 3 4 yıldır sürekli uğraşıyorum artık piyasaya düzgünce girmek istiyorum girerkende piyasada değişiklikler yapmak istiyorum şöyle diyeyim

• belirli rütbeye gelince madenci vericek ve bu otomatik size kırıktaş kazıcak
  • sunucuda iron golem satışı , oyunculardan öne geçiricek tarz vip olmicak (vip yok)
  • vip yerine sponsor var onda ayırt edici bir şey yok, özellik olarak adafly,repair,madenci adamı direk alabilmek olucak
  • bu sponsor da saydığım özelliklere normal oyuncular bir süre uğraştıktan sonra ulaşabilicekler
  • her sunucuda olan kırıktaştan maden çıkması olayında şöyle bir şey düşündük az oynayanla çok oynayan niye bir olsun ?
  • bunun içinde rütbeye göre kırıktaştan çıkan madenler değişicek mesela taş rütbesindekine taş demir rütbesindekine taş ile demir gibi
  • bot engellemelerini saymıyorum pluginlerle birlikte web siteden kayıt olmayı düşünüyoruz tamamen engellemek için
  • sunucuda kızıltaş kullanımı iyi rütbeye gelenlerde olucak iyi den kastım 1k ada lwl i olanlara ondan önceki kişiler kullanamıcak
  • skyblock /c görevi yerine hazırladığımız mapta oyuncular köylülerden görev alıp map içinde dolaşarak görevleri yapıcaklar
  • oyunda tek tip para sistemi yerine dolar,euro,tl olucak bu ney işe mi yarıcak dersiniz sunucuda günlük olarak fiyatlar değişicek yani bu da canlı ekonomi demek mesela 1 tl 4 dolar , 5 euro iken bir diger gun bakmışsınız dolar 3 tl ye düştü geçen günkü yaptıgınız yatırımdan zarardasınız bu sefer almak için güzel bir fırsat olucak
mkD39V.png

bunlarla birlikte dediğim gibi sunucu emek olucak yani opskyblockdaki kolay erişilebilen şeyler yerine , biraz oyuncuları oyunda tutarak hem eğlendirmeyi hem güzel zaman geçirtmeyi düşünüyoruz , bu sunucunun ardından rpg suncusu gelecek sunucuları açmadan önce sizlerinde bilgilerini almak için bu tarz konular açmayı düşünüyorum , fikirlerinizi ve görüşlerinizi bekliyoruz ankete katılmayı da unutmayın ...

mkD39V.png

not : Sunucu maalesef 1.8.x olarak açılacak şuanki bilgisayarım 1.9 ve üstü sürümleri açarken fazla kasıyor 1 2 ay sonra sunucuyu 1.9 üstüne geçireceğiz gibi gözüküyor
not 2 : sunucu açıldıktan 1 ay sonra plugin paketimizi paylaşmayı düşünüyoruz diğer sunucularda faydalansın diye bu konu hakkında ne düşünürsünüz ?
yorumlarınızı bekliyoruz ...

not 3 : konuyu başka forumda açtığımda konunun amacı saptırıldı burada forum.gamer üyelerine güveniyorum konunun amacı doğrultusunda cevaplar alırım

TReaperTR

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Peki VIP tarzı şeyler yapmiyacaksan Sponsor'a da fazla bir özellik eklemeyeceksen her ay parasını kendi cebinden mi ödemeyi düşünüyorsun ? Çünkü oyuncular boşuna para harcamak istemeyecekler.

Plugin paketini paylaşmanı tavsiye etmem. Paketi oyuncular değilde sunucunda online olmayacak kişiler kullanacaktır. Paketini paylaştıktan sonra zaten kimin yaptığının bir önemi kalmıyor genelde. Elden ele dolaşıyor kimse kimin yaptığına felan bakmıyor Prefixi değiştir bitti olayı.

Blackixq

Ben artık biraz çöktüm albayım.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Vip Satışı eklemeni öneririm, zor olacak diyorsan fazla özellik eklemezsin veya markette falan ufak indirimler sağlarsın.

CeapLinCess

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Peki VIP tarzı şeyler yapmiyacaksan Sponsor'a da fazla bir özellik eklemeyeceksen her ay parasını kendi cebinden mi ödemeyi düşünüyorsun ? Çünkü oyuncular boşuna para harcamak istemeyecekler.
çok güzel bir yere değindiniz şöyle söyleyeyim :
sunucuda rütbeleri tek tek atlamak yerine son rütbeye gelip direk o avantajlara sahip olmak isteyenler olacaktır bizde sponsoru bundan dolayı getirdik , para ödemesi konusunda tedbirlerimizi aldık bir satış v.b pek gerçekleştiremezsek diye onuda şöyle söyleyeyim uzun zamandır hazırlık sürecindeyiz yaz ayının sonuna kadar götürebilecek kadar ayarladık bütçeyi ...
[automerge]1523737463[/automerge]
Vip Satışı eklemeni öneririm, zor olacak diyorsan fazla özellik eklemezsin veya markette falan ufak indirimler sağlarsın.
çok uzun süredir minecraft özellikle skyblock ve survival oynamaktayım sunucularda oynadıktan genelde 1 hafta sonrasında sıkılıyorum sebebi parası olanlar vip alıyor ve o kadar fazla önüme geçiyorlardı ki gerçekten oyunu bırakasım geliyordu bundan dolayı kendi sunucumda bunu engellemek istiyorum hiç değilse oyuncularda ulaşabilsinler azcık uğraşmaları gerekicek bu da sunucun hem zorluğunu hem de sürdürülebilirliğini sağlayacak

Blackixq

Ben artık biraz çöktüm albayım.
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
çok güzel bir yere değindiniz şöyle söyleyeyim :
sunucuda rütbeleri tek tek atlamak yerine son rütbeye gelip direk o avantajlara sahip olmak isteyenler olacaktır bizde sponsoru bundan dolayı getirdik , para ödemesi konusunda tedbirlerimizi aldık bir satış v.b pek gerçekleştiremezsek diye onuda şöyle söyleyeyim uzun zamandır hazırlık sürecindeyiz yaz ayının sonuna kadar götürebilecek kadar ayarladık bütçeyi ...
[automerge]1523737463[/automerge]

çok uzun süredir minecraft özellikle skyblock ve survival oynamaktayım sunucularda oynadıktan genelde 1 hafta sonrasında sıkılıyorum sebebi parası olanlar vip alıyor ve o kadar fazla önüme geçiyorlardı ki gerçekten oyunu bırakasım geliyordu bundan dolayı kendi sunucumda bunu engellemek istiyorum hiç değilse oyuncularda ulaşabilsinler azcık uğraşmaları gerekicek bu da sunucun hem zorluğunu hem de sürdürülebilirliğini sağlayacak

Peki sen bilirsin dostum, iyi forumlar.

Donov4n

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
McOrigins sunucusundaki skyblock marketini kullanırsan aklı başında insanları daha çok çekebilirsin.

CeapLinCess

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
McOrigins sunucusundaki skyblock marketini kullanırsan aklı başında insanları daha çok çekebilirsin.
Evet market sistemleri güzel öneriniz için teşekkür ederim bunu değerlendirmeye alabiliriz , market satış konusunda kullanabiliriz oyunculara kolaylık olur belki ilerleyen zamanlarda hem alış hemde satış için kullanabiliriz

SauronEmo

Sauron
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Konu tasarımı geliştirilmeli. "Tutar mı?" sorusunu bize soracağına ilk bir kendine sor. Büyük, küçük harf yazımına da dikkat etmelisin bence. Ayrıca VIP'siz sunucu olmaz. Adalet getirmek istiyor isen VIP'lere çok OP özellik ekleme bence. Söyleyeceklerim bu kadar.

CeapLinCess

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Konu tasarımı geliştirilmeli. "Tutar mı?" sorusunu bize soracağına ilk bir kendine sor. Büyük, küçük harf yazımına da dikkat etmelisin bence. Ayrıca VIP'siz sunucu olmaz. Adalet getirmek istiyor isen VIP'lere çok OP özellik ekleme bence. Söyleyeceklerim bu kadar.
"Tutar mı ? " sorusun sormamın nedeni aslında ben bu projeyi gerçekleştiriyorum ancak oyuncular tarafından desteklenir mi doğrultusundaydı , bağzen farklı bakış açılarını da değerlendirmekte fayda var , vip konusunda küçük farklılıklar getirilebilir o zaman

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tutmaz. Öyle bir kitlemiz var ki maşaAllah her sunucu türünün başına OP konulup açılmasını istiyorlar: OPSkyblock, OPFaction, OPSurvival.
Böyle bir kitle için böyle bir sunucuya emek vermek senin zararına olur.

CeapLinCess

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Tutmaz. Öyle bir kitlemiz var ki maşaAllah her sunucu türünün başına OP konulup açılmasını istiyorlar: OPSkyblock, OPFaction, OPSurvival.
Böyle bir kitle için böyle bir sunucuya emek vermek senin zararına olur.
Guzel noktaya değinmişsiniz :) benim amacında tam tersini yapmak benim gibi düşünen eski kitleyi oyuna geri bağlamak bu sunucum bir miktar tuttuktan sonra eski factions , survival yani emek olanları açmayı düşünüyorum bir umut yeni oyuncularada sevdirebilirim

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Kaç yıldır senin kafanda düşündüğüm için zamanımı israf ettim, ben ettim sen etme boşver.
Bir şeyler yapmak istiyorsan Minecraft dışına çıkmanı öneririm.

Sqashy

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Hocam Paketi Paylaştınızmı Paylaştı İseniz Link Varmı Şimdiden Teşekkürler Güzel Konu :)