UE4 - Fourth Kingdom Projesi

utsukushihito

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Selamlar, 1-2 haftadır üzerinde uğraştığım UE4 aracılığı ile yaptığım Fourth Kingdom'dan kareler paylaşmak için bu konuyu açtım, umarım seversiniz.

Fourth Kingdom'u hikâye bazlı MMORPG oyunu olarak tasarlıyorum, World of Warcraft, Black Desert vb. gibi oyunların daha çok rol yapma taraflarını ortaya çıkartacak bir proje diyebiliriz. Bir nevi Runescape ile WoW'un karışımı gibi bir yapısı olucak.

Uzatmadan resimlere geçeyim, yeni yaptığım şeyleri buradan paylaşacağım.

İlk olarak giriş ekranından başlamak istedim, sıralı bir şekilde ilerleyerek gitmeyi düşünüyorum.

Orta kısımlarına ya da sol kısımlarına kullanıcı adı, şifre gibi kutucukların olduğu ufak bir alan koyacağım, tasarımını daha yapıyorum.

Hikaye kısmını daha düşünmedim, şimdilik uğraştığım şeyler, giriş-kayıt olma sistemleri, oyuncu verilerini aktarma, envanter sistemi gibi bu tarz temel hikayeden bağımsız sistemleri yapıyorum, temel görsel objeler yerine oturduğunda harita dizaynını ve hikayeye aynı anda tasarlayıp düşüneceğim.

Temel olarak, bir kralın çocuklarına yaptırdığı 3 krallığı konu alacak, oyunun 4. krallık olmasının nedeni kralın bilmediği eşinin kendisinden sakladığı 4. bir veliaht ve hikaye bu şekilde sürüp gidecek.

Not: Krallık kelimesinden zaten orta çağ zamanlarında geçtiğini anlamışsınızdır diye umuyorum :)

Oyun dediğim gibi MMORPG tarzında 3. şahıs(3rd person) bakışından oynanacak, orta çağda insanların uğraştığı meslekleri sistem olarak eklemeyi düşünüyorum, bir neyi simülasyon oyunu gibi olacak örnek vermek gerekirse, demirci, madenci, çiftçi, asker gibi meslekler ile rolünüzü seçebileceksiniz, oynanış olarak MMORPG'yi andırması açısından açık dünya(open world) olarak tasarlıyorum ki diğer krallıklara seyahat ve açık dünyada karşımıza çıkacak zorlukları daha iyi hissettirelim, yaratıklardan çok orta çağ mitolojisinde yer alan, daha karar vermedim, ejderhalar olabilir ya da insan benzeri ,metin2 terimi ile, 'slotlar' olabilir, bunlara daha karar vermedim lakin abartılı ve gerçek dışı objelerden olabildiğimce uzak duracağım, yeni bir evren simülasyonu olarak da düşünebiliriz aslında.

Son olarak, her gün bu proje ile uğraşmaya çalışıyorum, zamanım oldukça konuyu sürekli yaptığım yeni eklemeler ile güncelleyeceğim, takipte kalın :)

Not: Projeyi yapmamda yardım edecek bu işe hevesli arkadaşlar var ise özel mesaj ile iletişime geçebilirler, beraber yürütebiliriz projelerimizi.