Ufak bir hayal?

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Bu konu bir fikrim ile ortaya çıkan yeni bir tür hakkında olacaktır.

Yorumlarınızın tutmaz vs. olacağını biliyorum bu yüzden belirtmek istedim; amacım "tutar mı tutmaz mı" değil, siz olsaydınız oynar mıydınız, yani başka oyunculardan değil de kendinizden örnek veriniz.
Fikrimi kısa ve öz olarak anlatayım.
RPG, Towny ve Survival karışık bir sunucu fikrim var, bu fikri öylesinde buldum ve istemeden de olsa geliştirdim. İstemeyenler okumasın, isteyenler tamamını okusun.

Sunucu ortaçağda geçecek. Harita olarak Towny gibi (hiç oynamadım sadece duyduğum için öyle dedim, Towny ile alakası olamaya da bilir.) ülkelerde olacak, ilk 200 oyuncu için 1 ülke olacak. 201. Oyuncu sunucuya giriş yaptığında otomatik olarak 2. ülkeye bir köprü kurulacak ve 450 oyuncuya kadar 2 ülke olacak. Bu böyle devam edecek. Marketlerde, pazarlarda vs. genelde NPC olacak. Ancak oyuncu kendi dükkanını kurabilecek veya başka çalışan alabilecek. Bu çalışanlar NPC de olabilecek oyuncu da. Aristokrasi geçerli olacak ve en üst rütbe imparator olacak. Bazı soylular kendi alanına sahip olacak ve bu alana imparatorluk karışamayacak ancak vergi alabilecek. Bu alanlarda kazanılan paralardan komisyon olarak çoğu kısmı soyluya gidecek. İmparator sunucu tarafından yetkisi düşürülecek olduğunda imparator sonraki imparatoru seçebilecek ancak seçilen imparator başka birini seçemeyecek. İmparator bütün ülkelere belli bir miktarda karışabilecek, market fiyatlarını ufak bir şekilde düzenleyebilecek. İmparator ihtiyacı olduğunda doğrudan yetkili kişilere danışabilecek. Sadece 1 imparator olabilecek. İlk imparator gelene kadar sunucuya üst yetkililer bakacak. İlk imparatoru doğrudan sunucu sahibi seçecek. Bazı soyluları imparator seçebilecek, ancak daha üst soyluları bazı yetkililer seçebilecek. Sunucuda herhangi biri engellenirse sunucuya girdiğinde hapishanede olacak ve engelleme süresi bitene kadar hapishaneden dışarı çıkamayacak ve başkalarıyla konuşamayacak. Aynı şekilde bazı oyuncular susturulduğunda oyuncu Discord üzerinden de özel oda dışında biriyle konuşamayacak. Sunucuya biraz daha gerçekçilik getirilmesi için yeni sohbet sistemi getirilecek.
Bir oyuncu başka bir oyuncuya yakınlaştığında otomatik olarak Discord üzerinden özel sohbet odasına taşınacak ve sesli olarak konuşabilecekler. Aynı şekilde dükkanlara girildiğinde de özel bir oda açılacak ve dükkanda NPC dışında kim var ise onunla konuşulabilecek. (Bu sistem kesinlikle olacak diye bir şey demiyorum. Yapılamazsa olmaz ve normal yazılı sohbet olur.)

Her ülkede 2 maceracı loncası olacak. Bu loncalara kayıt olmak için bazı sınavları geçmek gerekecek, ve geçilebilirse maceracı kartı verilecek. Ülkelerin dışına çıkmak için maceracı kartı gerekecek. Ülkelerin dışında bazı bölgelerde felaketler ve afetler olacak. Canavar kalıntılarını loncaya götürüp para kazanılabilecek. Sunucuya özel birçok canavar ve hayvan olacak. Her ülkede 2 zindan olacak. Zindanların en üst katında özel canavarlar olacak ve bunlar öldürüldüğünde güzel eşyalar çıkacak. Ülke dışında gizli ve özel zindanlar olacak. Bu zindanların içlerinde aşırı nadir zindanlar ve canavarlar da olacak. Çok düşük bir ihtimalle şeytan krallarının zindanları bulunabilecek.

Oyuncular oyuna ilk girdiklerinde rastgele olarak büyü miktarına, büyü kontrol oranına ve yeteneklere sahip olacak. Sunucuda (Muhtemelen) ortalama 110-130 büyü ve 50-60 yetenek olacak.

Daha bayağı çok fikrim var ancak onlar pek de oyuncuların ilgileneceği şeyler değil. Eğer açacak olursam Ryzen 9 ve 24 veya 32 GB Ram bir makine ile açarım. Siz olsaydınız oynar mıydınız?

Son düzenleme:

Exqarx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Böyle bir sunucu üzerinde ben de zamanında çalışmıştım ve buradan tanıştığım 8-9 kişiyle oynadık. Gerçekten çok eğlenceli ve bir süre sonra bağımlılığa dönüşen bir oyun türü. Tek sorun 32 gb ram makine diyorsun eğer bu makine ücretsiz olacaksa sorun yok. Çünkü hiç beklediğin gibi oyuncu gelmeyeceğinden emin olabilirsin. Tecrübelerimizle sabittir :) Minecraft'ın çok oynandığı zamanlarda böyle projelerle ilgilenirken gerçekten oldukça muazzam hazırlanmış ve kodlamaya günler harcanmış rpg sunucuları tek tek kapanıyordu. Çünkü oyuncular oynasa bile bir süre sonra hiç oynamıyorlar. Max 20-30 oluyor. Kesinlikle oyuncu sorunu olacaktır bundan emin olabilirsin. RPG zaten uzun saatler oynanması gereken bir tür 30dk oynayıp çıkayım diye bir durum olmuyor. Çünkü oyuncu sayısı düştükçe diğerleri yapacak bir şey bulamayınca hiçbir amaç kalmıyor ve tek tek gidiyorlar. Demem o ki hayal kurmak gerçekten güzel ama kronik bir sorun var oyuncu bulamıyoruz.

killerpro4242

Zombi Katili
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Böyle bir sunucu üzerinde ben de zamanında çalışmıştım ve buradan tanıştığım 8-9 kişiyle oynadık. Gerçekten çok eğlenceli ve bir süre sonra bağımlılığa dönüşen bir oyun türü. Tek sorun 32 gb ram makine diyorsun eğer bu makine ücretsiz olacaksa sorun yok. Çünkü hiç beklediğin gibi oyuncu gelmeyeceğinden emin olabilirsin. Tecrübelerimizle sabittir :) Minecraft'ın çok oynandığı zamanlarda böyle projelerle ilgilenirken gerçekten oldukça muazzam hazırlanmış ve kodlamaya günler harcanmış rpg sunucuları tek tek kapanıyordu. Çünkü oyuncular oynasa bile bir süre sonra hiç oynamıyorlar. Max 20-30 oluyor. Kesinlikle oyuncu sorunu olacaktır bundan emin olabilirsin. RPG zaten uzun saatler oynanması gereken bir tür 30dk oynayıp çıkayım diye bir durum olmuyor. Çünkü oyuncu sayısı düştükçe diğerleri yapacak bir şey bulamayınca hiçbir amaç kalmıyor ve tek tek gidiyorlar. Demem o ki hayal kurmak gerçekten güzel ama kronik bir sorun var oyuncu bulamıyoruz.
Aradığım cevap sizin de oynayıp oynamadığınızdı. 8-9 kişi ile oynadıysanız ben cevabımı bulmuşum demektir. Zaten bu türde bir sunucuya oyuncu gelmeyeceğinin farkındayım, ben de az biraz tecrübe edinmiştim. Teşekkürler.

Exqarx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Aradığım cevap sizin de oynayıp oynamadığınızdı. 8-9 kişi ile oynadıysanız ben cevabımı bulmuşum demektir. Zaten bu türde bir sunucuya oyuncu gelmeyeceğinin farkındayım, ben de az biraz tecrübe edinmiştim. Teşekkürler.

Rica ederim. Dediğim gibi kesinlikle sunucu için bir ücret verilmemeli ya da sponsor olmalı birisi ek gelirini vermeli, başka türlü böyle bir sunucunun maddi açıdan ayakta kalması imkansız.