Yardım UPS Hakkında Soru

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Merhaba saygı değer üyeler, bu konuların bazılarını internet ortamında araştırsam da tam olarak istediğim soruların cevabına ulaşamadım. Bazılarına ulaştığım doğrudur. Ben yinede genel olarak tüm sorularımı sormam gerekir.

1. 600 VA/340 W UPS aldım. Bu UPS'yi sadece güç kaynağına bağladım. Güç kaynağı en yüksek 300 W harcıyor. Yaptığım hesaplamalara göre elektrik kesintilerinde 1-1.5 saat kadar dayanıyor. Yani doğru mu bu hesap?
2. Benim UPS alma amacım anlık elektrik kesintilerinde sistemin kendini bazen yeniden başlatması. Yani voltaj dalgalanması olabiliyor ara ara. Buna çözüm olacaktır değil mi?
3. Kullanım kılavuzunu okuduğumda 6 saatte 1 akü şarj etmekten bahsediyor. Fakat burada pek elektrikler kesilmiyor, anlık elektrik kesilmeleri olabiliyor. Yani genel olarak elektrik alacak UPS. 6 saatte 1 bilgisayarı kapatıp şarj etme durumu olmayacak değil mi?
4. Kılavuzun tamamını okudum fakat bununla ilgili bir bilgi bulamadım. Yeşil ışığın yanıp sönmesi şarjın dolması ile ilgili. Fakat şarjın tam olarak dolması sonucunda nasıl bir işaret alacağım? Bunu nasıl anlarım?

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
1- UPS sürekli takılı kalabilir, genellikle elektirik varken içindeki bataryadan yani aküden geçmez akım aküden harici bir bağlantı üzerinden geçer yani dolsa bile kullanmaya devam etmende bir sorun olmaz. Fotoğraf ekleyeyim daha iyi anlarsın.
139241

Anladığım kadarı ile düşük bir UPS almışsınız yani evet ortalama 1-1.5 saat gider ve normal diye düşünüyorum.

2- Evet çözüm olacaktır zaten UPS nin amacı bu.

3- 3. Soruyu tam anlamadım.

4- Dolup dolmama hususunun anlaşılması konusunda bu olay markadan markaya modelden modele değişir. Eğer aldığınız UPS de dijital bir gösterge paneli varsa orada yazar yoksa model marka verin bir araştırayım.

Son düzenleme:

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
3. UPS 24 saat elektrikte kalsa bile şarj bitmez değil mi? Yani şebekeden çekiyor. Şarj olayı kesilme durumları için mi geçerli?
4. Buyrun

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
3. UPS 24 saat elektrikte kalsa bile şarj bitmez değil mi? Yani şebekeden çekiyor. Şarj olayı kesilme durumları için mi geçerli?
4. Buyrun
Evet bitmez jarz olayı sadece voltaj düşmesinde, elektirik kesintisinde vb. durumlarda devreye girer onun dışında harici bir devre üzerinden geçer.
Şarzın dolma olayına gelirsek maalesef bir bilgim yok büyük ihtimal jarz dolunca ışık sürekli yanabilir kullanım klavuzuna iyice bakın tekrar

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Evet bitmez şarj olayı sadece voltaj düşmesinde, elektrik kesintisinde vb. durumlarda devreye girer onun dışında harici bir devre üzerinden geçer.
Şarjın dolma olayına gelirsek maalesef bir bilgim yok büyük ihtimal şarj dolunca ışık sürekli yanabilir kullanım kılavuzuna iyice bakın tekrar. Bu arada yazım hatalarımdan dolayı özür dilerim.
Peki ya ara kablo bağlarsak? Bizim ev toprak hattı fakat ara kablo toprak hattı olmayabilir. Onu geçtim 3 tane ara kablo ard arda bağlı. Bu ara kabloların harcadığı elektrik 300 W bile değildir. Sorun olmaz değil mi?

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Evinizin toprak hattı ev yapılırken çekilmişse tüm prizlerde toprak hattı vardır.
Bir sorun olacağını sanmıyorum.