Usb ve Cd Olmadan Format Atmak

Gutenberg

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Mutlu akşamlar dostlar.

Eminim ki birçok arkadaşımız format atarken Usb ve Cd sıkıntısı çekiyordur, bu konumda sizlere Usb ve
Cd kullanmadan nasıl format atılacağını göstereceğim.

Kullanacağımız programın adı: Nt6

Nt6 programı elinde boş Usb ya da Cd olmayan arkadaşlarımız için hazırlanmış, kullanışlı bir format atma programıdır. Bu program sayesinde herhangi bir harici sürücüye ihtiyaç duymadan rahatlıkla format atabileceksiniz.

[DİKKAT]
Program Virus Total'de virüslü olarak gözüktüğünden dolayı indirme linkini burada paylaşamamaktayım. Ancak ben programı bizzat kullandım ve herhangi bir şekilde bilgisayara (eski halde de yeni formatlanmış halde de) virüs bulaşmadı. Bu noktadan sonra kullanıp kullanmamak tamamen size bağlı. Ben yalnızca anlatımı yapacağım.

Not: Programı format atacağınız Windows sürümünden sonra indirin, Usb ve Cd gerekmiyor ama Windows dosyaları hala gerekli :)

Programı indirdikten sonra daha önceden hazırladığınız Windows.iso dosyasının içine atın. İso dosyasını Winrar yardımıyla açıp Masaüstü'nde yeni bir klasöre çıkarttıktan sonra programı içine atmanız önerilir.

hdd-format-1.jpg

Programı yönetici olarak çalıştırıyoruz.

hdd-format-1.jpg

hdd-format-2.jpg

Fare yardımı ile Mod 2'yi seçiyoruz.

hdd-format-3.jpg

Yeniden başlat diyoruz.

hdd-format-4.jpg

Nt6 Hdd Yükleyici'yi seçiyoruz.

hdd-format-5.jpg

Kurulumun açılmasını bekliyoruz.

hdd-format-6.jpg

hdd-format-7.jpg

Kurulum ekranından yeni işletim sistemimizi kuruyoruz ve işlem tamam :)

Okuduğunuz için teşekkürler, program Virus Total sitesinde tarattırılınca virüslü görünüyor ancak ben bizzat denedim ve başarılı bir şekilde formatımı attım. Umarım işinize yarar :şapka:

Sağlıcakla kalın..

byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
Güzel anlatım.

MhaWTHoR

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
1
Bunun için programa gerek yok ki. Windows Setup a çift tıklayıp direk kurulum başlatılabilir.