Uzay'dan Yeni Alınan Sinyal

Ne olabilir ki bu sinyal ?

• Uzaylı

Kullanılan: 0 0.0%
  • Magnetor

Kullanılan: 0 0.0%
  • Diğer gök cisimsel etkileşimler

Kullanılan: 3 100.0%

• Kullanılan toplam oy
    3

İnanılmaz

Lapis Toplayıcısı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gecenin bu saatinde, karanlık tarafların konusuyla sizi baş başa bırakacağım, az sonra okuyacağınız şeyler pek de yabancı olmamalı.​
Çünkü genel itibari ile bu tür konular hakkında çokça yayın mevcut. Eğer bunlardan bihaber iseniz, youtubun deep köşelerinde gezintiye çıkabilirsiniz. Konu neden yeni, çünkü açıklama kaynaklarını 14 Ağustos tarihi altında gördüm.

Kanada Hidrojen Yoğunluğu Haritalama Deneyi adında bir radyo teleskobumuz var, garip bir isim öyle değil mi ? 25 Temmuz gününde bu ana kadar alınan en düşük frekansta bir dalga -ya da bazılarınızın sinyal de diyebileceği- FRB'si tespit etmişler. FRB hızlı radyo patlamaları
adında elektromanteyetik enerji iletimi sonucunda tespit edilen ya da adına ışıma denileceği durgun(kütle itibari ile var olan enerji) dışında kalan enerji aktarımı yoluyla elde edilen sinyal niteliğindeki patlamalar. Ya da iletiler, nasıl bir cümle kurduğumu sorgulamayın rastgele tuşlara basmışım gibi gelebilir fakat bunu iyi bir şekilde tanımlamak için makale yayınlanması gerekiyor. Bu sebepten spoiler içinde ve ilgisi olanların ya da bu konuda bilgisi olanların bilebileceği şey, bu yüzden spoiler tuşu koydum ve okuyan arkadaşım eğer konuyu bilmiyorsan burada bana sövme hakkın da yoktur xD
tespit etmiş. Bunun hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı sanırsam, ingilizce kaynaklara göz atmadım takip edecek varsa oralarla ilgilenebilir. Bu uzaydan gelen sinyal her şey olabilir. Magnetor denilen (benim favori cismim) yüksek manyetik alana sahip (atomlarınızda manyetik alandan ötürü parçalanacaktır eğer dünyanın uzak da olsa yakınından geçse) bunun üzerine düşünülür ve bunun bir Magnetor'dan çıkan sinyal olduğu anlaşılır. Fakat bu sadece bir teori, aynı zamanda uzaylıların yolladığı sinyal de olabilir ya da birçok değişik fazda cismin çıkaracağı sinyal de olabilir. Her neyse, yorum size kalmış forumda gördüğüm düşük aktivite üzerine de yazmak istedim belki iki sohbet edecek denk gelir.

Gelen olursa konuyu okurken sıkılmamanız için buraya müzik bırakıyorum, umarım iş işten geçtikten sonra açmamışsınızdır.
Ayrıca konularımı takip edenlere müjdeli haber, Solar Parker Probe ya da Güneş'e giden uzay aracı yola çıkmış bulunmakta, Yolun açık olsun. Güneş'e Yolculuk