Vampir | Damarlarındaki İyilik (1)

FFHD

orda her kiminleysen, belki sevgilinleysen...
En iyi cevaplar
21
damarlarındaki iyilik.jpg

Kan Meydanı, Bloode, 2079

Kral 4. Ivan, tüm vampirleri Kan Meydanı'na toplamıştı. Yaklaşık kırk vampir, meydana toplanmış Kral'ın anlattıklarını dinliyorlardı. Ben ve Mark, gizlice meydanı görebileceğimiz, ağaçlık
boş bir araziye gelmiştik ve meydanı izliyorduk. Ivan, vampirlere her ayın yedisinde düzenlenen "Kan Festivali"nde yapılacak etkinlikleri anlatıyordu. Festivalde her teşeden* insan bir kız çocuğu kral için kurban edilirdi, diğer vampirler ise kral, kızın kanından bir damla alınca kızın başına toplanır ve kızın tüm kanını canlı canlı emerlerdi. Festivallerde toplanan kız çocuğunu her görüşümde iyiki erkek olduğuma şükrederdim. Biz meydanı izlerken, ağaçların arasından bir dalın kırılmasını duyduk ve hemen arkamızı döndük. Ağaçların arasında iki vampir geziyordu. Saklanmamız gerekiyordu, eğer saklanmazsak: bizi diri diri öldürürlerdi. Saklanmamız için uygun olan yeri bulmak için etrafa bakıyordum. Mark ise vampirleri gözetliyordu. Sonunda bir yer gözüme uygun geldi. Büyükçe bir kan ağacının arkasındaki çukurda saklanabilirdik fakat biraz derin bir çukura benziyordu. Mark'a çukuru gösterdim ve Mark'ta onay verircesine başını salladı. Yavaş ve dikkatlice yürüyerek çukura ulaştık ve içine atladık. Çukur sandığımdanda derinmiş. Çukurda yaklaşık yarım saat kadar kaldık. Vampirleri atlatmıştık fakat çukurdan nasıl çıkacağımızı bulmamız gerekiyordu. Ben çukurun içerisinde bir dal parçası ararken, Mark omzuma dokundu: "Buldum! Bak şimdi, ben elimi birleştireceğim ve sen de elimin üstüne çıkıp atlayacaksın. Sonra da beni yukarıya çekeceksin, anlaştık?". Güzel bir plana benziyordu. Hemen uygulamaya koyulduk. Mark, elini birleşti ve ben de üstüne çıkıp atladım. Daha sonrasında, elimi aşağıya sarkıttım ve Mark'ı yukarı çektim. Üstümüz, başımız tozlandığı için silkelendik ve kanevine* doğru yola çıktık.

Akşam olduğu için sokaklar bomboştu ve çok karanlıktı. Genellikle sokakta devriyeye çıkmış vampirleri görüyorduk ve onlara görünmeden kanevine ulaşmaya çalışıyorduk. Yine dar bir sokakta yürürken arkamızdan gelen bir ölüm çığlığıyla ürktük. Mark hızlandı ve sokağın sonuna doğru koşmaya başladı. Ben ise arkama baktım ve yaşlı bir adamın yere yığılmak üzere olan ölü bedenini gördüm. Olayın şokundaydım. Yaşlı adamın bedenine doğru yaklaşan bir gölge gördüm. Kaçmalıydım fakat hareket edemiyordum, donakalmıştım! Hala yaşlı adama bakıyordum ve aklıma babam geliyordu.

Bundan bir sene önceydi. Babam, evden yiyecek almak için dışarıya çıkmıştı. Soğuk bir yaz günüydü. Güneş tam tepedeydi. Ben de, balkona geçmiş babamın eve dönmesini bekliyordum. Sokakta neredeyse kimse yoktu, sadece bir kaç asker. Babam bir bakkala girmişti. Balkonda babamın dönmesini beklerken bakkaldan bir çığlık geldi. Askerler hemen bakkala girdi. Biz de hemen sokağa inmiştik. Çığlığı duyan herkes sokaktaydı. Askerler içeriden babamın cansız bedenini çıkardılar.

İşte aynı şey şimdi başka bir adamın başına geliyordu. Belki de ondan yemek bekleyen insanlar vardı. Mark'ın benim kolumdan tutup çekmesiyle kendime geldim ve sokağın çıkışına doğru koşmaya başladık. Tam sokağın dönerken arkadan bir ses duyduk: "Siz, hemen buraya gelin!". Ah! Görünmüştük. Sokakta hızla koşmaya başladık. Arkamızda ise bizden daha hızlı bir vampir vardı ve onu atlatmamız mümkün gibi gözükmüyordu...

@AdexTR @Cardinal41 @Jacops @Bernard @Iskefiyeli18 @oyunimparatoru

Sadece Son Gün ve Damarlarındaki İyilik, serileri devam edecektir. 90' ve Başlangıca Doğru serileri benim tarafımdan sürdürülmeyecektir. İsteyenler 90' ve Başlangıca Doğru, serilerini devam ettirebilirler.

oyunimparatoru

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Cidden helal olsun bende hikaye yazcam ilham verdin bana yine tebrikleri