VDS Çok Fazla CPU/RAM Kullanıyor Ne Yapmalıyım/Neler Yapabilirim ? (Bilgi)

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Merhabalar bugün size VDS nin çok fazla CPU yemesinin sebeblerinden bahsedeceğim kısa olacak ama neyse :D
VDS ler genellikle oyunlar için 2-4-6 CPU arası değişir VDS nin CPU su 1 se hiç uğraşmayın oyun sunucusu kurmak için :)
Hadi Başlayalım
1- CPU/RAM fazla yemsinin sebeblerinden biri sunucunuzun plugin paketinin çok fazla hata ile dolu olmasıdır plugin paketiniz
nekadar hatalı olursa ram,cpu kullanımları okadar fazla olacaktır bundan dolayı plugin paketi toplarken yada yaparken
bunlara dikkat edilmelidir.

2- VDS yi sunucu açmak için aldıysanız harici bi işlem yapmayın harici işlemler ve programlar arka planda açık kalarak CPU/RAM kullanacaktır
yani bir VDS de şu programlar harici programlar gereksizdir peki nedir bu programlar ?
-FileZilla vb ftp programları
-google chrome
-java
-vmware tools
-winrar
-microseft visual C++
bunlar hariç diyer programlar gereksizdir tabi siz yinede VDS aldığınızda içinde bulunan programları silmeyin :D.

3- Virüs,çöp dosyalar vb varsa onlarda CPU/RAM harcayabilir bu benim başıma geldi peki çözüm ne ? Bunun için hemen format attırmayınız
-CCleaner
adlı programı indirin ilk önce ve açın sağ tarafda olan tüm kutucukları işaretleyip analiz deyin tarama %100 olunca analizin yanındaki temizliğe başlaya tıklayın
ve %100 olmasını bekleyin işlem bittikden sonra biraz bekleyin tüm programları kapatıp CPU/RAM oranı düşmezse kapatıp geri açın yine olmazsa format :D .

4- Bu adımlar işe yaramadıysa hostinginizden yardım alın :D .

KB ancak bukadar aklıma geldi size yardımcı olduysa ne mutlu bana iyi günler iyi oyunlar iyi forumlar :) .​

Son düzenleme: