Welcome To The Game 2.0 Rehber (Deep Web Oyunu!)

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Welcome To The Game, bir Deep Web oyunudur. Oyunda amacımız sitelerde gizlenen 8 kodu bulmak ve kodları sırasıyla birleştirip sonuna .ann domainini ekleyerek Red Room'a girmektir. Fakat bu bir korku oyunudur çünkü oyunda sizi kaçırabilecek katiller vardır ve jumpscare yaşatırlar.

Red Room nedir?
Deep Web 2'ye ayrılır: Yasal olanlar (mesela forumda profil ayarlarımızı yaptığımız bölüm Deep Web'tir. Arama motorları indexlemez) ve Yasal Olmayanlar. Bu Red Room dediğimiz şey de bu yasal olmayan bölümde yer alır. Bir adam birisini kaçırır. Canlı yayın açar ve izleyicilerin isteklerine göre o adama işkence yapar. Tabi bu bir YouTuber çarpıtması olabilir bilemeyiz.

Her neyse. Oyunda Linux tasarımlı bir bilgisayar kullanıyoruz. 2 programımız var: A.N.N (Anonymous Node Network, Tor Browser'in çakması) ve Notes.(Notepad yani)

Bazı siteler belirli saatlerde açılır mesela İlluminati isimli site gece 3:00'da açılır. Sitenin bazı yerlerine tıkladığımızda kodlar çıkar ve bu kodlar masaüstünde ya da sitenin herhangi bir yerinde kod çıkar. Chosen Awake isimli sitede en baştan her şeyi tek tek deneyip 2.Hidden Wiki'yi bulmanız gerekir. Oyunda ilk başta ilk Hidden Wiki'desinizdir.

Ancak 2 sorunumuz var: Hackerlar ve sizi kaçırmak isteyen katiller/Red Room'a götürmek isteyenler.

Hackerlar:

oyunu bitirecek kadar problem değil fakat oyunda 30 gün içinde 8 kodu bulup o siteye girmeniz gerekiyor ve hackerlar size saldırdığında saldırıya karşı koyamazsanız gün kaybedersiniz. Ve her zaman olmasa da notlarınız kaybolur yani yeni oyuna başlamanız veya o sitelere tekrar girip kodları tekrar bulmanız gerekir. hiçbir oyunda kodlar birbirinin aynısı olmaz.
Hacker Saldırılarını ve nasıl korunacağınızı spoiler içinde belirttim.
GGG.png

Bunda amaç size verilen süre bitmeden yukarıda yazanların aynısını yazmaktır. Her satırı bitirdikten sonra Enter'a basmalısınız. (Yalnız adamlar Kernel Saldırısı diye C++ öğretiyorlar :) )

WTTG 2017-07-12 13-50-06-92.png

Bunda amaç size verilen süre bitmeden ok ekleyip yönünü değiştirebileceğiniz belli olan yerlerin üzerine tıklayarak USB simgesine ulaştırmaktır. fakat hemen kısa yoldan yapayım diye bir şey yok. Diğer tüm okların üstünden geçmesi gerekir.

Bunda süre çok daha kısıtlıdır. O yüzden de bunun için resim çekip yükleyemedim. Bunda amaç kartların üstüne tıklıyorsunuz. Sonra bitişiğindeki bir kareye tıklayarak oraya taşıyorsunuz. Tek amaç bu mu? Hayır bir üçgen şeklini oluşturmaya çalışıyorsunuz. Yani şöyle 3x3 bir kare var diyelim. ilk satırda bir en solda bir en sağda olacak. 2.satırda da tam ortada olacak. Büyüklüğüne göre daha büyük yapmanız gerekebilir.
Katiller:
İlk sürümde (1.0) sadece yüzü peçeli bir adam vardı fakat şimdi "The Breather" diye bir adam da geldi. Onu da anlatacağım

Oyun mikrofonunuz varsa sesinizi algılayabiliyor yani bağırırsanız katiller tetiklenebiliyor fakat bu ayarlardan kapatılabilir eğer evde tek değilseniz kapatmanızı öneririm.

Oyundaki bilgisayarınızın sağ üstünde navigasyon simgesi çıkınca veya ayak-konuşma sesleri duyduğunuzda sağ tık yapıp s ile arkanızı dönüp lambayı kapatmanız, ayak-konuşma sesleri dinene kadar öylece beklemeniz gerekiyor. Bu sesler dindikten sonra S'ye basılı tutup lambayı açıp işinize devam edebilirsiniz.

Bu adam ise sanırım lösemi hastası. Çünkü kaşları yok ve ağzına adını unuttuğum o beyaz şeyi takıyor. Veya tanınmamak için kaşlarını traş etmişte olabilir bilmiyorum. oyunun ilk sürümünde telefonunuz yoktu fakat 2.0 sürümünde var. Bu elemen ilk başta telefonunuzu arayarak sizi taciz ediyor sonra geliyor. Eğer ararsa, d tuşuna basarak "Check Door" diye bir yazı çıkınca sol tık yapıp gidip kapıyı kontrol ediyorsunuz. kapının diğer tarafında görürseniz kapıyı tutarken eğilmeniz gerek. Fakat siz kapıya gidince karakteriniz zaten kendisi eğiliyor. O gidene kadar öyle beklemeniz lazım. Yoksa kapıyı kırıp o donuk suratıyla size bakarak kalbinizi bıçaklıyor.

Artık bunları bildiğinize göre Deep Web'e girip Red Room'u arayabilirsiniz! İyi gü.. Pardon FBI'lar!

Gloin

''Far Over The Misty Mountains Cold...''
En iyi cevaplar
0
Ben FBI Bürosundan slm

CashTR

Ulaş Demirci / ShadeTR
En iyi cevaplar
0
Katiller bizi RedRoom'a götürecek ise götürsünler yolda giderken kafa atalım onlara redroomda özgürce dolaşalım.
+1 ve Tebrikleri bekliyorum.

xHalter

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
bu oyunu nerden edinebilirim bir bilginiz varmı veya oyunmu gerçekten anlamış değilim yardım pls :ha::ha:

SarıBücürIsBack

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
bu oyunu nerden edinebilirim bir bilginiz varmı veya oyunmu gerçekten anlamış değilim yardım pls :ha::ha:
Bu bir oyun. Steam'de cüzi bir fiyata satılıyor. Oyunda ise siteleri gerçek Deep Web sitelerinden esinlenerek yapmışlar.

Katiller bizi RedRoom'a götürecek ise götürsünler yolda giderken kafa atalım onlara redroomda özgürce dolaşalım.
+1 ve Tebrikleri bekliyorum.
Oyunda o yok diye biliyorum.