windows 10 da arama çubuğu açılmıyor

RealByNexx

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Windows 10 kullanıyorum ve 1-2 hafta önce bir sorunla karşılaştım. Sorun da şöyle, arama çubuğuna bastığımda fare şöyle oluyor
1620232179771.png
ve arama çubuğu açılmıyor. Youtube`de arattığımda karşıma çıkan sonuçlarda arama çubuğunun açılmaması değil oraya yazı yazılmaması çıktı.

Neels

Discord: ByNeels#1212
En iyi cevaplar
21
Ruh hali
Windows 10 kullanıyorum ve 1-2 hafta önce bir sorunla karşılaştım. Sorun da şöyle, arama çubuğuna bastığımda fare şöyle oluyor Ekli dosyayı görüntüle 196890 ve arama çubuğu açılmıyor. Youtube`de arattığımda karşıma çıkan sonuçlarda arama çubuğunun açılmaması değil oraya yazı yazılmaması çıktı.
Kısa ve öz çözüm; geri yükleme yapın 1-2 hafta öncesine :)

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
Windows güncellemelerini kontrol edin bazen güncellemeler bu tarz sorunları çözebiliyor eğer çözülmezse başka yöntemler bakalım.

RealByNexx

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
güncellemeler tam sorun yok

RealByNexx

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
geri yükleme yaparsam indirdiğim şeyler vb. şeyler gidermi?

LordOfTürk

Bööö!
Site İK Yöneticisi
En iyi cevaplar
83
Ruh hali
geri yükleme yaparsam indirdiğim şeyler vb. şeyler gidermi?
Evet gider fakat daha önce geri yükleme için yedekleme yapmış olman gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam.

Yöntem 1: Kayıt Defteri​

Kayıt defteri girdisini hazır şekilde bu bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz. Devamında dosyayı açın ve gelen seçeneğe “Evet” diyerek devam edin. Kayıt defterini el ile düzenlemek isterseniz aşağıdaki adımları izleyin;
  • Windows+R tuşlarına basarak Çalıştır’ı açın, “regedit” yazarak Tamam’a tıklayın.
  • Ardından “HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Search” dizinine gidin.
  • Search’e sağ tıkladıktan sonra Yeni > (32 bit) seçeneğine tıklayın.
  • Yeni değer kısmına “BingSearchEnabled” yazarak Enter’a basın.
  • BingSearchEnabled için varsayılan değer 0 olmalı. Değilse, çift tıklayın ve “0” olarak değiştirin.
  • BingSearchEnabled’ın hemen yakınında CortanaConsent’i göreceksiniz. Eğer değer burada yer almıyorsa üstteki yöntemle oluşturun. CortanaConsent’e çift tıklayın ve değeri “0” olarak değiştirin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın.

Yöntem 2: Komut İstemi​

• Klavye üzerinden Windows + X tuşlarına basın.
  • Komut İstemi (Yönetici) seçin.
  • Bu komutu girip Enter’a basın: “PowerShell -ExecutionPolicy Unrestricted“
  • Ardından bu komutu girin ve bilgisayarınızı yeniden başlatın: “Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like "*SystemApps*"} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register "$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml"}“
Sorun devam ediyorsa;
  • Görev yöneticisini açın. Ardından Dosya > Yeni görevi çalıştır deyin.
  • Bu görevi yönetici ayrıcalıklarıyla oluştur seçeneğini işaretleyin.
  • Buraya “PowerShell” Tamam’a tıklayın.
  • Sonrasında gelen ekrana bu komutu girin ve bilgisayarı yeniden başlatın: “$manifest = (Get-AppxPackage Microsoft.WindowsStore).InstallLocation + '\AppxManifest.xml' ; Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $manifest“

Yöntem 3: Servisler​

• Windows+R tuşlarına basarak Çalıştır’ı açın, “services.msc” yazarak Tamam’a tıklayın.
  • Karşınıza gelen listeden “Windows Search” seçeneğini bulun.
  • Servis çalışmıyorsa üzerine sağ tıklayarak başlatın. Eğer çalışıyorsa durdurup yeniden başlatmayı deneyin.

Yöntem 4: Dizin Oluşturma Seçenekleri​

Bu yöntemi en son seçenek olarak deneyin. Ayrıca bu işlem biraz uzun sürebilir.
  • İlk olarak Denetim Masası > Dizin Oluşturma Seçenekleri’ne girin.
  • Sonrasında Gelişmiş butonuna tıklayın.
  • Son olarak “Yeniden Oluştur” seçeneğine tıklayın.

RealByNexx

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
sizi de meşgul ettim o kadar ama olmuyor