Yardım Windows 10'da win ve d tuşu basılı algılanıyor.

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Bilgisayarı açtığımda bir tuşa bastığımda saçma sapan şeyler olduğunu fark ettim. Sonra aslında windows kısayol tuşu olduğunu fark ettim (win+r başınca çalıştırı açması l basınca oturumu kapatması vs.) sonra biraz kurcaladıktan sonra ekran klavyesini açmayı akıl ettim orada da ben HİÇ basmadığım halde win ve d tuşu basılı görünüyordu. Shift + num ctrl + num vs. denedim düzelmedi. Sadece shift basılı tutarken win tuşunu yok sayıyordu ama bırakınca geri aynısı oluyordu. Masaüstü kullanıyorum o yüzden mobility center da yok. Klavyede de sorun yok iki klavye denedim klavye takılı değilken bile aynı. Bir sürü siteye baktım ya tarihi eser bir konu ya da benim aradığım şey değildi.

Edit:Bazen düzeliyor ama geri geliyor. Ayrıca full basılı tutmuyor şöyle ki bazen bi anda masaüstü açılıyor. Yani win +d'ye tekrar basıyor. Virüs de yok İnternete bağlı değilim.

Son düzenleme:

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Malesef belirli çözümü olmayan bir yazılım sorunu. Ekran klavyesinde iki kere win tuşuna basmak ya da uzak masaüstünden bağlanıp bazı tuşlara basmak gibi garanti olmayan bazı çözümler var bunun dışında genel çözüm o tuş kombinasyonunu devre dışı bırakmak.
Kaynak: Fixing a stuck Windows key

Jakinda

Blind Bandit
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
Birden bire düzeldi ama şimdi de şöyle bir sorun var farem 5 tuşlu ve 5. Tuşa bastığımda tuhaf bir moda geçiliyor ve masaüstüne veya bir pencereye o tuşla tekrar basmadığını sürece o yerde hiçbir işlem yapamıyorum ve çözüm olarak da oturumu kapatıp açınca düzeliyor. Ama bazen kendiliğinden de oluyor bu sorun.
Anlaşılan bilgisayarı yenileme vakti. Baya tuhaflaştı

furkan3000

Obsidyen Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
62
Ruh hali
Yazılımsal sorun ama sırf bunun için pc alacak paran varsa tutmayalım :)