Windows Kafayı yedi

Flap

rubiconnetwork.keyubu.com
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Bilgisayarıma geçenlere gelen Windows 10 güncellemesi sonrası fontlar gitti önce saat sonra fontlar bi yarım yamalak oldu sonra tam gitti gibi bişeyler oldu.Programlar açılmıyor gibi bir şey. Çözümü sfc /repairnow muş cmd ye yazarak ama cmdde boş geliyor yani tamamen siyah bir ekran microsoft corpaiton yazmıyor hiçbir şey yazmıyor yazılanlarda görünmüyor sfc /repairnow yazdıktan sonra yazıda gelmiyor. Windows 10 creators update buna neden oluyormuş galiba (emin değilim) anlamadımda pek. Windows 10 ******* update olsaymış eğer öyleyse.
149627

Arayüz hepten bozuk nerdeyse..

149628

Sadece Windows değil programların bazılarıda etkilenmiş örnek devc++:
149629

Ayrıca cmde bu durumda:
149630

Ayrıca dedikleri gibi sfc /scannow yaptım ancak yarısında(yarıda sayılmaz başıda olabilir) kapattım umarım bir şey olmaz bozabilir gigi bir şey okumuştum. Sorunun çözümü nedir Windowscuk yarına kadar pert olmazsa düzeltirim.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Sistem geri yükleme yapmadıysan deneyebilirsin bence, güncelleme yarım yamalak yüklenmiş olabilir. Aklıma başka şeyler gelmiyor

Flap

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sistem geri yükleme noktam yok, güncelleme yüklendikten bir süre normal çalıstı 1 gün filan bugün böyle oldu.
Hardiskim bad sectorlu acaba ondan olabilirmi ama bence yok çünkü sıkıntı olsa bilgisayarın tamamen gitmesi lazım.
Bu arada bir dosyaya sağ tıklayıp özellikler deyince donuyor windows r tuşuna basıp taskmgr yazıp exploreri yeniden başlatıyon düzeliyor.

Yedek alsam dosya adları yok.

Oyunları deniyecem bakalım mc açacakmı vs diye yada denemem bilemiyorum.Windows uçmuş gibi.

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Sistem geri yükleme noktam yok, güncelleme yüklendikten bir süre normal çalıstı 1 gün filan bugün böyle oldu.
Hardiskim bad sectorlu acaba ondan olabilirmi ama bence yok çünkü sıkıntı olsa bilgisayarın tamamen gitmesi lazım.
Bu arada bir dosyaya sağ tıklayıp özellikler deyince donuyor windows r tuşuna basıp taskmgr yazıp exploreri yeniden başlatıyon düzeliyor.

Yedek alsam dosya adları yok.

Oyunları deniyecem bakalım mc açacakmı vs diye yada denemem bilemiyorum.Windows uçmuş gibi.
Harddiski başka bir bilgisayara takıp dosyalara baktığında da isimler olmazsa geçmiş olsun derim, ama isimler olursa Windows'tan kaynaklı bir sorundur

Flap

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Harddiski başka bir bilgisayara takıp dosyalara baktığında da isimler olmazsa geçmiş olsun derim, ama isimler olursa Windows'tan kaynaklı bir sorundur

Maalesef öyle bir imkanım yok.

Muhtemelen pc kapatıp açınca windows gitcek ondan yedeklere başlıyım diyorumda dosya isimleri yok flashıda bozmasın.

zaten en dandik hdd 20 liradırda en fazla 50. Harçlık alabilirsem alırım artık pc çalısırsa o zamana kadar fakat dosya ismi olmadan kalırsa mc sw açarım yada birkitiriim.
Denediğim oyunlar:
Papers Please = intro gelmeden başladı. garip bir şekilde (gamemaker)
Skyhill = Oyun loadingte kaldı (unity oyunu)
Undertale = quitting fonTu biraz bozuk gibi geldi onun dışında çalısıyor (gamemaker)
MC denicem yada denemem üseniom

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
Programları yedekleme boşuna, programların save dosyaları, ayar dosyaları, belgeleri vs. yedekle daha iyi olur.

Flap

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Programları yedekleme boşuna, programların save dosyaları, ayar dosyaları, belgeleri vs. yedekle daha iyi olur.
ama bu sabah çalısıyordu hardiskte arıza olsa gitmisti restart atmayı denicem birazdan gitmez umarım

Bernard

Бернард
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
61
ama bu sabah çalısıyordu hardiskte arıza olsa gitmisti restart atmayı denicem birazdan gitmez umarım
Geçmiş olsun, kolay gelsin. Çözersen haber verebilir misin merak ettim

Flap

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Sorun düzeldi restart atınca

alıntı mesaj butonuna basıyom çalısmıyor neyse

Flap

En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Windowsta bulunan bir exeyi kapatmıştım ismi garip virüs gibi diye
ancak uyarı sölemedi bu exeyi kapatırsan windowsu bozar gibi bir şey derdiya demedi muhtemelen ondan oldu.