Windows server 2019 ve 2022

ozanagrili

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar merhaba. Şirketçe kullandığımız Windows server 2019 var. 2022ye geçmek için çok kararsızız. Sizce burada nasıl bi işlem yapalım? 2022 özellik bakımından 2019dan farkı nedir? Bilgisi olan arkadaşları aşağıdaki yoruma bekliyorum.

mesutay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Hocam kolay gelsin. Aslında windows server 2022 güvenlik anlamında baya geliştirilmiş. Windows buna ileri düzey çok katmanlı güvenlik diyor. Ve gerçekten de böyle. Geliştiriciler ve BTler için çeşitli uygulamalar oluşturup kurmaları için bir uygulama platformu var. Burada esnek uygulama platformuyla kolaylık sağlıyor. Ayrıca Azure ile hibrit özelliği var bi kere.

ozanagrili

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Bu özellikler geliştirilmiş demek ki. Benim için en önemlisi güvenlik tabi şirket için. Azure olayını bi açar mısın?

mesutay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Aynen hocam açarım tabi. Buradaki Azure uygulamalar ve veriler özelinde uzaktan uygulamaların ve masaüstü dağıtımından tut yönetimine kadar uzaktan çalışmayı verimli hale getirebilmek için tasarlanmış. Pandemi dönemindeyiz ve evden çalışıyor çoğu şirket. Biliyosun ki evde biraz rahat oluyor insan bu da verimliliği düşürüyor. Ama burada verimlilik artması önemli olmuş. Bence en iyilerden biri.

ozanagrili

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Çok teşekkür ederim sorularıma cevap verdiğin için. Windows server 2022 özelinde aklımda tamamen bazı şeyler oluştu ve güncellemek gerektiğini düşünüyorum :)

Midoss

Bay Boş
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sunucuların her zaman en güncelde tutulması taraftarıyım ben hocam. Güncellemeler açıkları kapatıyor, ancak geçmiş sürümdeki açık hep açık kalıyor.