Wordpress Hostingi ve PHP yazılımı???

mesutay

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Herkese merhabalar. Arkadaşlar ben bir wordpress sitesi kurmak istiyorum. Daha çoğu haberler üzerine olarak. Blog vari yaani. Kendim tasarlayacağım orası eğlenceli olacak :D Bu işin tabi bir aması var bunun için bir hosting firması ile çalışmam daha doğru olur ve piyasa da çokça firma bulunmakta. Biraz uğraşıcam ve site ile çok vakit geçiricem, güvenlik ve sunucu verimliliği önemli olcak. Güzel hosting, turhost, veridyeni önerdiler ama yinede sizin fikirlerinizi de almak istedim.

Birde Linux tabanlı olacka. Php desteği de alacağım bu da ek bir hizmet olacak. Ee bi iş yapacaksak tam yapalım J herkesin önerilerini aşağıya beklerim küçük büyük fikirleriniz önemli benim için..

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Wordpress ile daha yeni ilgilenmeye başladıysan ücretsiz bir hosting bulmanı öneriyorum. 1-2 ay kullandıktan sonra siteni ücretli bir sunucuya taşıyabilirsin. Bu arada wordpress zaten Php üzerinde çalışan bir scripttir. Bir sunucuda php yüklü değilse Wordpress çalışmayacaktır. Ancak bazı sunucular yalnızca wordpress kontrol paneline erişim izni verirler ve ana dosyalara ve phpye erişimini yasaklarlar. Bu tür sunuculara "Wordpress hosting" denir ve wordpress dışında başka bir script kurmanıza izin vermezler. Benim önerim ücretsiz bir php web hosting bulmanız ve daha sonrasında ücretli bir php web hosting sunucuya taşımanızdır. Linux konusunda ise web hostingler zaten linux üzerinde bulunur. Kendine özel ek olarak parasını basıp bir windows sunucusu almadığın sürece Windows tabanlı bir web hosting bulman neredeyse imkansızdır.

Düzenleme:
Wordpress'in kendi orijinal sitesinden ücretsiz bir Wordpress sunucusu alabilirsin. (Php erişimi yoktur.)

ozanagrili

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Dostum öncelikle önünde uzun bir yol var umarım aklındaki hedeflerine ulaşırsın J evet dediğin firmalar hizmet olarak iyiler fakt ben güzel hostingte barındırıyorum sitelerimi. Bir wordpress sitesinin önceliği hızlı bir web sitesine sahip olmak. Uptime oranını %99 üstünde alıyorum kesinti yaşadın mı diye sorsan hatırlamam yani :D Destek sistemleriyle zaten birçok firmanın önündeler gece 2 de sorduğum soruya anlık döndüler bu da senin işine yarayabilir site ile uğraşırken çünkü. Tavsiyem bu yönde olurdu. Kolaylıklar…

Exqarx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Bende wordpresse sardım ve blog kurmak istiyorum kalemime de güveniyorum ancak içimde bir güvensizlik var siteyi hosting v.s hallederim de blogum tutmazsa ya arama motoru kayıt etmezse ya kimse girmezse o kadar yazı boşa giderse diye korkuyorum. Hosting cenuta.com domain godaddy kullanıyorum. Wordpressi de localhost üzerinden öğreniyorum. Şu güven konusunda bir öneri verirseniz çok iyi olur aynı şekilde @Minecraftplayerr

Minecraftplayerr

Java, Skript, Php, Html, Css, Javascript, Anime
En iyi cevaplar
6
Ruh hali
Bende wordpresse sardım ve blog kurmak istiyorum kalemime de güveniyorum ancak içimde bir güvensizlik var siteyi hosting v.s hallederim de blogum tutmazsa ya arama motoru kayıt etmezse ya kimse girmezse o kadar yazı boşa giderse diye korkuyorum. Hosting cenuta.com domain godaddy kullanıyorum. Wordpressi de localhost üzerinden öğreniyorum. Şu güven konusunda bir öneri verirseniz çok iyi olur aynı şekilde @Minecraftplayerr
Eğer yazılarınız gündemdeyse ve önemliyse, veya sürekli aranan bir şey ise arama motorları tarafından bulunmanız kolay olacaktır. Buna bir örnek olarak eğer o gün bayramsa ve sitenizde "çocuk bayramı şiirleri" yayınlarsanız ziyaret sayınız fazla olur. Ayrıca sitenizdeki yazılar bir konuya odaklı ise farklı konulardan yazılar yayınlamamaya özen gösterin.

Eğer hosting ve domain işini halletmiş iseniz localhost yerine hostinge yükleyebilirsiniz. Localhosttan hostinge siteyi ve veritabanını taşımak biraz zor ve uğraştırıcı olacaktır.

Exqarx

Sudan Çıkmış
En iyi cevaplar
0
Eğer yazılarınız gündemdeyse ve önemliyse, veya sürekli aranan bir şey ise arama motorları tarafından bulunmanız kolay olacaktır. Buna bir örnek olarak eğer o gün bayramsa ve sitenizde "çocuk bayramı şiirleri" yayınlarsanız ziyaret sayınız fazla olur. Ayrıca sitenizdeki yazılar bir konuya odaklı ise farklı konulardan yazılar yayınlamamaya özen gösterin.

Eğer hosting ve domain işini halletmiş iseniz localhost yerine hostinge yükleyebilirsiniz. Localhosttan hostinge siteyi ve veritabanını taşımak biraz zor ve uğraştırıcı olacaktır.

Cevap için teşekkürler. Tarihle ilgili makaleler hazırlayıp paylaşmak istiyorum. Pek ilgi yok ama sevdiğim alan bu.
Localhost'tan hostinge taşımak bilmeyen için zor olabilir ama bunu çok yaptığım için alıştım artık bana zor gelmiyor.

seokaos

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Veridyen, Turhost veya güzel hosting.