Worldguard Tarımsal Gelişim Sorunu

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Tarım arazileri veya orman, örneğin fidan koyuyorum büyümüyor. Tarladaki ekinler büyümüyor. Kum kazıyorum aşağı düşmüyor yokoluyor(dokununca geri geliyor). Kısacası benim dışımda global alanda hiçbir değişiklik yapılamıyor. Fidanlar gübre vererek büyüyor. Kullanıcılara verdiğim alanlarda test ettim birde. Orada sorunsuzca büyüdüler.
Anladımki benim kullandığım global alan ile alakalı. Nasıl düzeltebilirim?

BerkantEserTR

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
*/stoplag -c yazarmısınız?

Alakalı olabilir mi ?

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
WorldGuardda regionlar için büyüme, yetişme gibi bir ayar vardır belki bir kurcala istersen.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
Bence flaglarla düzeltilebilir. Araştırmalara devam ediyoruz. Eğer sonuca ulaşırsam burada paylaşacağım.
[automerge]1525960995[/automerge]
Geçici Çözüm: Şimdilik global alan yerine yeni bir rg alanı oluşturup o bölge üzerinde tarım yapabiliriz.
[automerge]1526039149[/automerge]
@Pledix @BerkantEserTR
Beyler build flagını kaldırırsam bir sorun olur mu güvenlik açısından? Bununla alakalı olduğunu düşünüyorum. Build olmaması demek, yönetici hariç hiçbir üye veya uygulamanın blok yerini değiştirememesi veya ekleyememesi.
Örneğin piston ile test ettim. Piston bloğu itemiyor. Ama build açık olan yerde çalışıyor.
Diğer bir örnek, kumun altını kazınca kum düşmüyor ve yokoluyor. Bunun gibi birçok örnek var.
Peki build kapattım diyelim güvenlik sorunu olur mu?

Son düzenleme:

Pledix

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Pistonların itip itmemesi için ayrı bir flag mevcut diye hatırlıyorum.

OmerSRN

CraftMC Network
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
ClearLag var ise kaldırır mısın? Build bendede kapalı fakat piston vb itilebiliyor. İstersen regionu sil tekrar oluştur. Olmazsa worldguard'ın son sürümünü indir.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
ClearLag var ise kaldırır mısın? Build bendede kapalı fakat piston vb itilebiliyor. İstersen regionu sil tekrar oluştur. Olmazsa worldguard'ın son sürümünü indir.
Zaten güncel sürümleri kullanıyorum. Haftalık bakım ve yedekleme yapıyoruz sunucuda.

OmerSRN

CraftMC Network
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Zaten güncel sürümleri kullanıyorum. Haftalık bakım ve yedekleme yapıyoruz sunucuda.

/region flag __global__ build deny yapıp aktif olan flaglara bakar mısın? Büyük ihtimal sorun başka bir pluginde.

Mucosoft

Bedrock Kaşifi
En iyi cevaplar
1
/region flag __global__ build deny yapıp aktif olan flaglara bakar mısın? Büyük ihtimal sorun başka bir pluginde.
rg info __global__ -w "Harita Adı" şeklinde yaparsak daha doğru olur.
Çıkan sonucu atıyorum:
Kod:
[18:42:29 INFO]: ══════════════ Region Info ══════════════
Region: __global__ (type=global, priority=0)
Flags: other-explosion: DENY, use: ALLOW, greeting: Mucosoft, enderman-grief: DENY, pvp: ALLOW, tnt: DENY, ghast-fireball: DENY, entity-item-frame-destroy: DENY, vehicle-destroy: DENY, chest-access: DENY, fire-spread: DENY, entity-painting-destroy: DENY, lighter: DENY, build: DENY, lava-flow: DENY
Owners: Mucosoft*
Members: (none)
Bounds: (0,0,0) -> (0,0,0)
Any names suffixed by * are 'last seen names' and may not be up to date.
[automerge]1528456518[/automerge]
ClearLag plugini ağacın gelişimini mi siliyor diyorsun? Ayrıca yeni farkettim sarmaşık, tarlalar, kaktüsler, şeker kamışları büyüyor fakat fidan büyümüyor. Ve Worldguard build allow iken büyüyor.
Aynı şekilde kum aşağı düşmüyor build deny iken. Allow üzerinde düşüyor.

Son düzenleme: