XENİA SURVİVAL - 1.8 - YAKIN BİR ZAMANDA TARİH BELLİ OLACAK!

Emir Eskioğlu

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0

(Discord ayarlanınca paylaşılacaktır!)

XENİA SURVİVAL discord sunucumuza katılarak sorularınıza cevap, ekibinize arkadaş ve en önemlisi sunucu hakkındaki sorunlarınızı daha kolay çözebilirsiniz!
Ve duyurularıda burdan yapıyoruz

Sıkça Sorulan Sorular (SSS)

1- Nasıl bir sunucu bu neler yapmam gerekli ?
Sunucu klasik ve kolaydır. Yapmanız gerekenler /warp orman yazıp oyuna başlamaktır.
2- Nasıl kendi arazimi alabilirim ?
Kendi araziniz için /warp orman'a gidip güzel bir yer bulduktan sonra /kit claim yazarak altın kürek ile atabilirsiniz.
3- Nasıl claim atabilirim ?
Altın küreği aldıktan sonra tek blokluk mesafeye sağ tıklayıp çapraz bir şekilde 10 blok gittikten sonra bidaha sağ tıklamanız gerekir.
4- Nasıl para kasarım ?
Para kasmanın çeşitli yolları vardır. /ah yazarak oyuncu arası ticaret veya /auction start yazarak ihale başlatmak yada /warp market'e gidip tarım itemleri satmak!
5- Sorunlarıma yardımcı olmadılar ?
Discord sunucumuza katılarak yetkililer ile 1v1 görüşme talep edersen sorunların komple çözülebilir.

Kolaylaştırılmış sistemler ile daha kısa sürede bir macera.
Türkiye'nin en sağlam sunucu alt yapılarından biri.
Uzman ve 1v1 bir destek.
Sorunsuz hizmet ve 24/7 aktif.

Sunucu Versiyonu: 1.8.x
IP Adresi: pLay.XeniaSurvival.Com
Slot - Sınırsız
Ram - 8GB
Hosting - DeluxeNode

# Kelime oyunu ile hızını kanıtla! #
# Savaş sırasında oyundan çıkılırsa itemler gider! #
# /ah ile oyuncular arası market! #
# İhale ile satmak istediklerine açık arttırmada sat! #
# Sunucuya özel coin ile değerli itemler! #
# Taş kırınca belli oranda maden çıkma! #
# Köylü takas'da coinler ile ticaret! #
# 1000 taş kırınca 5000TL! #
# Takımlar ile takımını yarat ve yönet! #
# Kasalar ile değerli eşyalar! #
# Rütbeler ile uzun soluklu macera! #
# /feedsatinal - /repairsatinal ile komut alma! #
# /özellikal ile iksir özellikerini alabilirsin! #
# /menu ile sunucu hakkında ki tüm bilgilere ulaş! #
# Hızlı çalışma masası! (rütbelereözel) #
# /trade ile oyuncular arası takas! (rütbelereözel) #

Daha fazlası için sunucumuza gelmeyi unutmayın!

Ekli dosyalar

• fswNjsiUSlyXmhZUNpMMEA.png
    fswNjsiUSlyXmhZUNpMMEA.png
    188.6 KB · Görüntüleme: 513
Son düzenleme:

Volug

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Klasik bir sunucu. Konu tasarımı ve mimariniz geliştirilmeli, konuya oyun hakkında daha çok görsel eklemelisiniz. Başarılar!

BlondeCow

!2^4%
En iyi cevaplar
3
Komut satın almak mı? sanırsam uzun ömürlü derken sıfırlayarak uzun ömürlü bir sunucu yapmaktan bahsettin sıfırlamadan bu sunucuda oynanma süresi 1-2 haftayı geçmeyecek sistemler çok basit ilk 20 kişi oynar gelişir yeni oyuncular herkesin geliştiğini görünce başlamaya tenezzül bile etmeyecek (:

Ozi Başkan

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Konu düzeni çok kötü ,baştan sağma yapmışsınız tarih vermemişsiniz çünkü amaç discordda adam biriktirip bu konuyu silip açılacağın zaman yeni konu açmak olucak.

Emir Eskioğlu

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Klasik bir sunucu. Konu tasarımı ve mimariniz geliştirilmeli, konuya oyun hakkında daha çok görsel eklemelisiniz. Başarılar!
Yapılar değişecek. Konu tasarımıda halledilecektir. Yeni görseller eklenecektir zaman ile.
[automerge]1525593738[/automerge]
Serverin Ne Zaman Açılcağını Ögrenebilirmiyim ?
Açılış tarihi belli değil. Tekrardan teşekkürler.
[automerge]1525593824[/automerge]
Komut satın almak mı? sanırsam uzun ömürlü derken sıfırlayarak uzun ömürlü bir sunucu yapmaktan bahsettin sıfırlamadan bu sunucuda oynanma süresi 1-2 haftayı geçmeyecek sistemler çok basit ilk 20 kişi oynar gelişir yeni oyuncular herkesin geliştiğini görünce başlamaya tenezzül bile etmeyecek (:
Herhangi bi büyük sorun çıkmadığı sürece öyle bir şey yapmam en son açtığım SonMilas +50 gün aktifti benim hatalarım yüzünden ve bütün işi benim yaptığımdan dolayı ilgilenemedim ve birçok sorun çıktı bu sefer öyle bir şey olcağını sanmıyorum. Ayrıca uzun ömürlüden kastım sunucum tek sabit minecraft yapısıyla durmıyacak etkinlikler ve değerli itemler ile sonsuz bir döngüye girecek.
[automerge]1525593954[/automerge]
Konu tasarımı kötü? Baştan sağma yapmadım sunucu bilgilerini ve sunucu özelliklerini hatta (s.s.s) bile ekledim. Eğer senin konu tasarımın iyi olarak görüyorsan ve buna kötü diyorsan bırak ben kötü olayım. Discord arkadaş listem de 50 den fazla eski oyuncum var öyle bir şey yapmamada gerek yok Discord sunucum açık bile değil ayarlanıp en iyi şekilde öyle verilecek link.
Konu düzeni çok kötü ,baştan sağma yapmışsınız tarih vermemişsiniz çünkü amaç discordda adam biriktirip bu konuyu silip açılacağın zaman yeni konu açmak olucak.
[automerge]1525598304[/automerge]
Yakın bir zamanda yama notları paylaşılacak.

Son düzenleme:

Tarık Hacıoğlu

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Pisti bu haritalarla mı alacaksınız? Hahah, komikti güldüm. Plugin paketiniz ve haritalarınız şuradan;

Emir Eskioğlu

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Pisti bu haritalarla mı alacaksınız? Hahah, komikti güldüm. Plugin paketiniz ve haritalarınız şuradan;
Plugin paketim hazır bile değil. Ayrıca o videodaki mapler üzerinde oynatıldı bu mapler değiştirilecek üsttede bahsettiğim gibi.
[automerge]1525612195[/automerge]
Ufak bir görüntü :)

fswNjsiUSlyXmhZUNpMMEA.png

[automerge]1525612507[/automerge]

Emir "Emristy" Eskioğlu Kimdir? Bu işlere ne zaman başladı? Kiminle?

2013 yılında bu işlere girdim. İlk ortaklarımdan Engin Doğan ile "RealSurvival" projesi başlattık ve başarılı şekilde devam ederken DDOS saldırıları ile sunucularımız kapatıldı, 2 yıl aranın ardından daha bilgili ve profesyonel şekilde "SonMilas" adında farklı Survival sunucu projesine girdik. Burada her şey yolunda giderken sunucu sahipleri tarafında tartışma çıkınca yedeklerime el koyuldu ve bu projeye de son vermek zorunda kaldık.

Artık sağlam işler yapma zamanı!

2017 yılının sonlarında tekrardan bu işlere tekrar başlama kararı aldım. Bu işler çok zor ve uğraşlı olduğu için ekip oluşturmam gerekiyordu. Tarık Hacıoğlu ve Yusuf Dursun ile tanıştım. Eklentilerimizi, haritalarımızı ayarladık. Bunları kontrol etmek için Beta sunucumuz olan "RedSurvival"ı kurduk. Kurduktan 1 hafta içinde çoğu açıklar kapandı, sorunlar halledildi ve 2 hafta sonrada tekrardan efsane isim "SonMilas"ı kurduk. Açılışı 80+ oyuncuyla yaptık. Sunucu sorunsuz hatta mükemmel ilerliyordu. Sonrasında kuruculardan çıkan anlaşmazlık sonucu Tarık Hacıoğlu adlı şahıs serverin 17.gününde sunucu yedeklerini sildi fakat bu Yusuf ile bana hiç sorun olmadı ve sunucuyu 16 saat bakıma aldık ve herşeyi eski haline getirdik.

Sonra neler oldu peki?
“Herkes'e güvenme, sonra başın ağrımasın.”

Kerem Tüfekçi adlı şahıstan ortaklık teklifi geldi ve tabii ki de direkt kabul etmedik fakat bize sunucuya "artık para ödemenize gerek yok GençHosting bize sponsor olacak dedi.". Anlaşma sağlandı ve 32 GB bir makine aldık. 1-2 hafta geçti Sonmilas'ın 45. gününe kadar bütün yedekleri yeni makineye aktardık ve açılışı 2-3 gün sonra yaptık. Yaptıktan hemen sonra port sorunu (ip ye bağlanmama) ve lag sorunlarıyla karşılaştık. Sorumluluğu alan Kerem'e sorduk sorunları sorduk ve bizi bahanelerle geçiştirdi. Gittikçe oyuncu sayımız kitlemiz azaldı.

Sonuç ne oldu?
Sunucuyu kapattık ve yeni projeler için çalışmalara başladık.

Son düzenleme:

Emir Eskioğlu

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Başarılar dilerim, tek tabanca ilerlemek zordur ama güvenli bir yoldur. Yardıma ihtiyacın olursa bana ulaş, yardım etmeye çalışırım.
Sağolasın inşAllah bakalım acele etmıyecem bu sefer isterse 3 ay isterse 6 isterse 12 sürsün.
[automerge]1525628701[/automerge]
Domainden kaynaklı bir sorundan dolayı ve temiz bir başlangıç için sunucu ismimiz "EfsaneSurvival" olarak değiştirilmiştir.
Değişen tek şey isim oldu!

Son düzenleme:

Whoobies

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Şu ismi kullanmayın artık allah aşkına gına geldi şu an bile forumda 3 tane aynı sunucudan var zaten.

Tarık Hacıoğlu

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
E tabii ki kullanabilir ancak hali hazırda o lanet efsaneoyuncu varken ve 2 kopyasıda varken o isim zaten klişe bide kullanılıyor.Neyse gene sen çıktın heryerden ben kaçtım.
Benimle polemiğe girme, seninde egon zedelenmesin :)
Herhangi bi' sorununda bana yazmaktan çekinme, büyük ihtimalle sorununu çözebilirim. :ci:

Emir Eskioğlu

YASAKLANDI
En iyi cevaplar
0
Şu ismi kullanmayın artık allah aşkına gına geldi şu an bile forumda 3 tane aynı sunucudan var zaten.
Bu isim konusunu düşündüm bir kaç saat çok sade ve klasik olduğunu farkettim. Geç olmadan bi müdahale etmem gerektiğini biliyordum ettim de teşekkürler.
[automerge]1525634712[/automerge]
Bize göre de Alkatros ismi saçma geliyor, herkes istediği ismi kullanabilir...
Herkes istediği ismi kullanma hakkına sahip olduğu kadarda eleştirme hakkınada sahiptir, ve etti de bu konuyu düşünmüştüm uyguladım sadece.

Son düzenleme: