XP Banka Sistemi

Emrorem

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Arkadaşlar birçok serverda para birimi scoreboard şeklinde ama benim serverimde para birimi xp.XP'mizi saklayabileceğimiz bir sistem varmı? Yani mesela ben 3 xp yatırıcam bir bankaya filan istediğim zaman xp'mi çekebilcem.Böyle bir sistem varsa söylermisiniz?Komut bloğu eğer koyduğumuz xp'yi algılıyorsa bana komut bloğuna yazacağım kodu verirmisiniz? Şimdiden allah razı olsun :)

xaxgx123x

Marangoz
En iyi cevaplar
0
Tek yapman gereken bir hatırlayıcı önce bir skor oluşturmalisin örneğin /scoreboard objectives add level dummy sonra oyuncularin kaç level bankaya yatirmalarini istiyorsan onu ayarliyalim bi komand block koy ona /testfor @p[lm=1] yaz ve onun önüne kızıltaş karşılaştırıcı koy ve orayada /xp -1L @p yaz sonra onun öne bi tane daha kommand block koy orayada /scoreboard players add @p level 1 bunu yazinca sistemimiz bitiyor olay şu adam butona basar kontroleder en yakin oyuncunun leveli 1 mi diye eğer 1 se onun 1 levelini siler ve onun level skoruna 1 ekler ve artik bank buada onun 1 leveli var şimdi onu geri almak isterse bi komand block koy oraya /scoreboard players test @p level 1 sonra onun önüne bir kızıltaş karşilaştirici koy ve onun önünede bir kommand block koy oraya /xp 1L @p yaz sonra onun yanına bi tane daha command block koy ve orayada /scoreboard players remove @p level 1 yaz ve bu sistemde bitiyor bunun yaptığı sistem şu adam butona basar adamin level skoru 1 veya birden yüksek mi diye kontrol eder adama 1 level verir adamin level skorundan 1 azaltır daha ayrıntılı açıklamamı istersen discord sunucuma gel orda daha ayrıntılı açıklayayım bir sunucuya katıl diyince bu davet kodunu yazman yeter pmzx9md