Yaptığım oyun hakkında görüş ve tavsiyeleriniz

TripleU

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
İyi günler. Yaptığım ilk oyun hakkındaki fikir ve düşüncelerinizi almak isterim
Oyun klasik tetrisin 4 farklı yüzeyde oynananı şeklinde aynı yüzde çok fazla oynadığınızda bloklar aşırı şekilde hızlanıyor hızlanan blokları tekrar yavaşlatmak için başka bir yüzeye blok koymanız gerekiyor.
Oyun linki:
Şimdiden teşekkürler.

SeyhaNk222

Kömür Madencisi
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
insanlar sanıyor ki bende ilk başladığımda öyle sanıyordum oyun yapmak sadece kodlamadan ibaret bir şey değil bende ilk oyunumu yayımlamıştım itch io platformunda 200 kişi oynadı sonra yaptığım 3.oyun 6000 oynanma rakamına ulaştı bu işte kim ne derse desin 2 önemli şeyden oluşur 1.kodlama 2.tasarım yaptığım 4. oyuna 3 hafta uğraşmıştım çok fazla umut bağlamıştım ama kodlaması daha fazla ön plandaydı bug yoktu ama 6000 oynanan oyunumda tasarım ön plandaydı herkes bütün geliştirmeleri uğraşmadan alıyordu bu iş tecrübe işi öyle insanların anlattığı efsanelerdeki gibi bir oyun geliştir zengin ol şirket aç herkes bu hayallerde söyleyeceğim tek söz bütün işin tecrübede bittiği geçenlerde
üzerinde uğraştığımız oyunu geliştirirken uyuya kalmıştık @Google Amca ile :D

TripleU

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
insanlar sanıyor ki bende ilk başladığımda öyle sanıyordum oyun yapmak sadece kodlamadan ibaret bir şey değil bende ilk oyunumu yayımlamıştım itch io platformunda 200 kişi oynadı sonra yaptığım 3.oyun 6000 oynanma rakamına ulaştı bu işte kim ne derse desin 2 önemli şeyden oluşur 1.kodlama 2.tasarım yaptığım 4. oyuna 3 hafta uğraşmıştım çok fazla umut bağlamıştım ama kodlaması daha fazla ön plandaydı bug yoktu ama 6000 oynanan oyunumda tasarım ön plandaydı herkes bütün geliştirmeleri uğraşmadan alıyordu bu iş tecrübe işi öyle insanların anlattığı efsanelerdeki gibi bir oyun geliştir zengin ol şirket aç herkes bu hayallerde söyleyeceğim tek söz bütün işin tecrübede bittiği geçenlerde
üzerinde uğraştığımız oyunu geliştirirken uyuya kalmıştık @Google Amca ile :D
Zaten benim bu oyundaki asıl amacım tecrübelenmek. Bu oyunla zengin olursam zaten Ubisoft EA falan kapatsın gitsin. Tasarımda önerebileceğin bir şey var mı peki?

BorakanT

ben kimim?
En iyi cevaplar
7
Ruh hali
İyi günler. Yaptığım ilk oyun hakkındaki fikir ve düşüncelerinizi almak isterim
Oyun klasik tetrisin 4 farklı yüzeyde oynananı şeklinde aynı yüzde çok fazla oynadığınızda bloklar aşırı şekilde hızlanıyor hızlanan blokları tekrar yavaşlatmak için başka bir yüzeye blok koymanız gerekiyor.
Oyun linki:
Şimdiden teşekkürler.
oyun bir anda sapıtmaya başlıyor. ayrıca biraz dar alanda olmuş. 3d yerine 2dde geliştirin. tasarımı olarak ise çok gelişmesi gerek. bayağı yolu var bu oyunun... oyunda aşağı inerken nereye hiza alıyor anlayamıyoruz ve yanlış yapıyoruz. arkalara çizgi eklenmeli. vs. vs. gelişecek bir oyun.

TripleU

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
oyun bir anda sapıtmaya başlıyor. ayrıca biraz dar alanda olmuş. 3d yerine 2dde geliştirin. tasarımı olarak ise çok gelişmesi gerek. bayağı yolu var bu oyunun... oyunda aşağı inerken nereye hiza alıyor anlayamıyoruz ve yanlış yapıyoruz. arkalara çizgi eklenmeli. vs. vs. gelişecek bir oyun.
2D ile yapamam 3D yapmak zorundayım çünkü aynı anda 4 farklı yüzde birden oynanıyor(kenardaki tuşlar veya kaydırma aracılığı ile) aynı yüzeyde çok fazla oynandığında bloklar hızlanıyor sapıtmasının sebebi oyunun ana mekaniği yani. İnsanların çoğu onu anlamadı en çok geri dönüş oradan geliyor oyun başına bir bilgilendirme koyma notunu aldım. Ekran en boy oranına göre ayarlamayı ve blok iniş hizalanmasını da notlara ekledim.

Son düzenleme:

SeyhaNk222

Kömür Madencisi
Oyun Geliştirici
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
blokların değişmesi lazım da açık renkli olsun arka plan beyaz olursa da iyi olur butonları değiştirebilirsin logoyu alırsın beyaz kare arka planın üstüne koyarsın al sana buton

TripleU

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
blokların değişmesi lazım da açık renkli olsun arka plan beyaz olursa da iyi olur butonları değiştirebilirsin logoyu alırsın beyaz kare arka planın üstüne koyarsın al sana buton
genel olarak renkleri açıcağız. Tamam.

TripleU

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
tavsiyeleriniz doğrultusunda oyuna bir güncelleme yaptım

EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Vay canına, basit ama zaman geçirceğim uygulama :D