Yarasalardan Kurtulma Yolu?

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Dediğin gibi "/kill @e[type=Bat]" betiğini komut bloğuna koyabilirsin, komut bloğunun çıktılarınıda bu komut ile kapatabilirsin.
"/gamerule commandBlockOutput false"
arkadaşın yaşadığı sorun komut bloğunun bulunduğu yerdeki chunkın yüklenmemesi

Opysium

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
arkadaşın yaşadığı sorun komut bloğunun bulunduğu yerdeki chunkın yüklenmemesi
komut bloğunu spawn chunka kursam nasıl olur? yatağımı kırar pusula ile spawn chunckı bulurum gerisi kolay zaten. yani ben en azından spawn chunk ın sürekli aktif olduğunu hatırlıyorum eğer öyle bir olay vardıysa öyle yapmayı denerim birde

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
komut bloğunu spawn chunka kursam nasıl olur? yatağımı kırar pusula ile spawn chunckı bulurum gerisi kolay zaten. yani ben en azından spawn chunk ın sürekli aktif olduğunu hatırlıyorum eğer öyle bir olay vardıysa öyle yapmayı denerim birde
bende öyle hatırlıyorum ama sanki sunucularda geçerliydi

Opysium

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
bende öyle hatırlıyorum ama sanki sunucularda geçerliydi
Denerim şimdi, /setworldspawn ile ayarladığım yeni spawn yerininde 6 chunk etrafının spawn chunk sayıldığını öğrendim reddit'te
https://www.reddit.com/r/Minecraft/comments/3osb1x
Olursa gelişmeleri yazarım.
[automerge]1526654386[/automerge]
2018-05-18_17.41.39.png

@Kovalski_Eyes /setworldspawn ile spawn yerimi X:0 Y:128 Z:0 yaptım ve oraya bir clock ile say 1 ve say 2 komut bloklarını koydum. Sonra resimde de gözüktüğü gibi X:10000 Y:128 Z:10000'e ışınlandım ve o komut blokları çalışmaya devam ettiler. Daha öncesinde söylemiş olduğum FPS Drop'a neden olma olayı haritada çok yarasa olduğu içinmiş. Haritadaki yarasalar temizledikten sonra bu komut bloğunu yerleştirince sorun ortadan kalkıyor.

Son düzenleme:

batululuku

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Tartışmasız Minecraft'ın en b**tan güncellemesi yarasa güncellemesidir. Her karanlık yerde spawn olurlar, inşaat yaparken sürekli olarak önüne çıkar ve birkaç milisaniyeliğine işine engel olurlar. Ne etinden faydalanabilirsin ne de başka bir şeyinden, bunlardan kurtulmak için /kill @e[type=Bat] komutu kullanırım ama sürekli olarak bunu yazması bayar. Komut bloğuna koyar ve anında ölmelerini sağlasamda chatte yine yarasa öldürüldü diye trilyon tane yazı çıkar. Barışçıl, Kolay, Normal, Zor, Hardcore fark etmez her zaman spawn olurlar. Ayrıca Mojang denen ekip başında Jeb olmak üzere bu sinir bozucu b**tan varlıklar hakkında hiçbir güncelleme yapmamaktadır.

Kısaca bu lanet varlıklardan nasıl kurtuluruz?
en basit soru galiba /gamerule mobgriefing false

Hit

Yeni Doğmuş
En iyi cevaplar
0
Tartışmasız Minecraft'ın en b**tan güncellemesi yarasa güncellemesidir. Her karanlık yerde spawn olurlar, inşaat yaparken sürekli olarak önüne çıkar ve birkaç milisaniyeliğine işine engel olurlar. Ne etinden faydalanabilirsin ne de başka bir şeyinden, bunlardan kurtulmak için /kill @e[type=Bat] komutu kullanırım ama sürekli olarak bunu yazması bayar. Komut bloğuna koyar ve anında ölmelerini sağlasamda chatte yine yarasa öldürüldü diye trilyon tane yazı çıkar. Barışçıl, Kolay, Normal, Zor, Hardcore fark etmez her zaman spawn olurlar. Ayrıca Mojang denen ekip başında Jeb olmak üzere bu sinir bozucu b**tan varlıklar hakkında hiçbir güncelleme yapmamaktadır.

Kısaca bu lanet varlıklardan nasıl kurtuluruz?
aslında çok basit bir çözmü var creative moda geçin , sonra alt tarafa büyük bir çukur açın bir depo gibi yer altına , sonra görseldeki gibi kızıltaş makinesi yapın , sonrasında bir komut bloğunu alıp yukarıda yazdığınız komutu komut bloğuna yazın ve bitti artık yarasalar doğduğu gibi ölecek yani doğamayacaklar
resim_2022-07-15_220036403.png
resim_2022-07-15_220048623.png
resim_2022-07-15_220239751.png