YARDIM!

Emredaglier

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Arkadaşlar oyunuma girdiğim zaman chunklar yüzünden düşük fps alıyorum.Fakat chunklar tamamen yüklendiği zaman gayet iyi bir oyun performansı alıyorum.

Yani chunkları nasıl daha hızlı bir şekilde loadlarız ?Bununla ilgili bir mod ve ayar varmı ?

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
Windows + R tuşuna basıp çalıştırı açıp sonrasında dxdiag yazıp çıkan ekrandaki tüm sekmelerin sistem,ekran,oluşturucu,ses,giriş vs. görüntülerini paylaş yardımcı olmaya çalışıyım. Bilgisayarın anakart özelliklerini bilmeden ram almaya kalkma hızını denk getiremessin rami taksan bile çalışmayabilir. Kullandığın javayı en güncel sürüme getir. 32bit kullanabilirsin 2gb ramde 4 gb yükselteceksen dediğim gibi anakartın modelini v.b şeyleri cpu-z adlı programı indirip resim olarak at sana alabileceğin uygun ramlerin linklerini ulaştırırım.

Ek olarak benim kendi kullandığım minecraft ayarları burada bunlara bakarak da birkaç ayar yapabilirsin.

Son düzenleme:

KilllerDragons

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Adamda 2 gb ram varmış yeni ram takarsa büyük ihtimal kasma azzalıcak onun dışında 64 bit işletim sistemide gerekiyor da ekran kartındanda ben şüpheleniyorum hadi hayırlısı

Emredaglier

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0

Bütün fotoğrafları attım.Yardımcı olursanız sevinirim.Zaten 1-2 sene sonra çok sağlam bir notebook almayı düşünüyorum.

LeaS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Görüş mesafesini 8 veya 4 yap, oyunu tam ekranda oynamayı dene. Tam ekranda daha fazla fps alıyorum ve daha kaliteli görüntü alıyorum

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Yeni CPU ve RAM gerekebilir.

Emredaglier

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Görüş mesafesini 8 veya 4 yap, oyunu tam ekranda oynamayı dene. Tam ekranda daha fazla fps alıyorum ve daha kaliteli görüntü alıyorum
Benim chunkalımda sorun yok sorun olan çok geç yüklenmesı.Bundan dolayı bi 10 dakika beklemem gerekiyor

LeaS

Zombi Katili
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Benim chunkalımda sorun yok sorun olan çok geç yüklenmesı.Bundan dolayı bi 10 dakika beklemem gerekiyor
Optifine ile oyna, ben optifine ile oynuyorum ve normale göre bayağı fark oluyor chunkların yüklenmesi. Ara sıra F3 + A yapmayı dene faydası olabilir

KarakuleMC

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
1
2 GB ramli bir bilgisayarda 64 bit bir işletim sistemi bilgisayarı yorar. Windows 7 32 bit home edition sürümünü kur.
İnternetten rehberleri izleyerek format atabilirsin. Sonrasında tüm driverların güncelle. Ekran kartını AMD Gaming evolved ile güncelleyebilirsin. Windows update halledecektir. Java 32 bit son sürümünü indir.
https://www.asus.com/tr/Motherboards/P5KPL_SE/HelpDesk_Download/ Biosunu buradan güncelle. (Yapamam diyorsan özelden ulaş alpemix ile yardım edebilirim.) Bu işlemleri yapmadan önce kesinlikle ama 32 bit format atmanı öneriyorum. 64 bit 2gb ramde çok yavaş çalışır.

Emredaglier

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Herkeze teşekkür ederim yardımları için.Dediğim gibi yaklaşık 1-2 sene sonra 16 GB 64-bit içeren bir oyuncu bilgisayarı alacağım.