Yarınların Sonrası.. [1]

Batuhannxdm

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ashley fırından çıkardığı pastaya hayranlıkla bakmaktaydı. Pasta o kadar güzeldi ki kendisiyle gurur duyuyordu. Kendi düğün pastasını kendisi hazırlamıştı ve evleneceklerdi. Yaşam iksirini yaptığından beri daha Vetroit'i canlandırmamıştı. Tanışma yıldönümünde canlandırmak istiyordu. Ashley artık çok güçlenmişti, Vetroit sadece onu korumayacaktı artık. Kendisini koruyabilirdi. Çünkü yaşam iksiri yolculuğundan beri büyü potansiyeli çıkmıştı. Belki krallıktaki en iyi potansiyelli büyücüydü. Fakat basit şeyler dışında büyü hakkında hiçbir bilgisi yoktu. Vetroit'in beden olarak kullandığı yüzüğe baktı. Nişan yüzüğü olması, Vetroit'in ona evlenme teklifi edeceğinden emin olmasını sağlıyordu. Masa hazırdı, Ashley yüzüğü yere bıraktı. Yüzüğe dikkatlice baktı ve yüzüğü tekrar eline aldı. Yüzüğün üstündeki mor yakutu öptü ve yere koydu tekrar. Yüzüğün üstüne cebinden çıkardığı bir tüpün içindeki mor sıvıyı döktü. Yüzük birden parlamaya başladı. Gözleri kör edecek derecede parlayan yüzük kırmızılaşmıştı. Fakat küçük bir tarafı maviydi. Mavi kırmızıyı bastırmaya çalışıyordu sanki. Bir ses duydu, fakat hangi dilde olduğunu bilmiyordu ve ne söylendiği anlaşılmıyordu. Fakat çok gür ve güçlü bir sesti. Yüzüğü eline aldı, ve onu yavaşça öptü. Her gece öptüğü gibi tekrar öpmüştü. Kırmızı ışık birden yok oldu ve gözleri kamaştıran mavi bir ışık odayı aydınlattı. Kalp atışı gibiydi, ve sonra söndü. Birden karşısında bir silüet belirdi, silüet bulanıktı..., pastanın mum ışığında Vetroit ona evlenme teklifi etti. Romantik bir gecede evlendiler. Dünya artık temizdi, korkulacak bir şey yoktu...

Sabahın ilk ışıkları vurduğunda, horozlar öterken birden kapı çalmaya başladı.
Vetroit 'Bu kim?' dedi. Ashley gözlerini aralayarak 'Bilmiyorum.' dedi. Daha sonra Vetroit alele acele üstünü giyindi ve kapıyı açtı. Kapıda üç muhafız vardı, üstlerinde üç krallığın mührü vardı. Vetroit 'Buyrun, kime baktınız?' dedi. Muhafızlardan birisi 'Üç Krallığın imparatoru, İmparator Lmurien sizi sarayında ağırlamaktan büyük onur duyar Lord Vetroit.' dedi. Vetroit şaşkınlık ile sağ kaşını kaldırdı ve 'Peki, bir saniye.' deyip kapıyı yavaşça çekti.

Saraya vardıklarında imparatorun özel odasına geçtiler. Sıcak bir banyo yaptıktan sonra Vetroit imparatorun huzuruna çıktı.

Lmurien ayağa kalktı ve alkışlayarak 'Hoşgeldin Lord Vetroit.' dedi. Vetroit Lmurien'in gözlerinin içine bakarak bağırmaya başladı. 'Şimdi mi harekete geçtin Lmurien! Herobrine'ın zulmüne uğrayan insanlara neden yardım etmedin? Herobrine'ın korkusundan adını bile anmadın. Lanetlenen insanları krallığından kovdun.' Taht odasındaki insanlar korkuyla titredi, insanlar başlarını yere eğmişti ve sesini bile çıkartamıyordu. Fakat Lmurien ve Vetroit birbiriyle adeta göz düellosu yapıyordu. İkisi birbirinden aslında nefret ediyordu, Lmurien yeni dünya düzeninde Vetroit'e yalakalık yapmanın gerekli olduğuna inanıyordu. Ve Lmurien sertçe bir kahkaha attı. Şeytan kılığına girmiş bir imparator Vetroit'in karşısına geçti. Elini kaldırdı ve Vetroit'e indirdi.

Vetroit taş kesilmiş bir şekilde kıpırdamadı. Hiç sesini çıkartmıyordu, Lmurien'in vurduğu yumruk ona sanki etki etmemişti. Odada ki muhafızlar Vetroit'in etrafını çevirmişti. Vetroit birden kılıcını çekti, muhafızlar geri adım attılar. Vetroit kılıcının ucunu Lmurien'in boğazına dayadı, 'Seni şimdi öldürmüyorum, çünkü seni öldürmek bana yakışmaz. Seni öldürdüğüm zaman üç kralın arasında bir taht kavgası olacaktır. Oğulların kendi emelleri üzerine birbirini doğrayacaktır. Bu yüzden şimdi ya çekil önümden, ya da şimdi durdur beni!' dedi.

Lmurien muhafızlara bir işaret yaptı, muhafızlar kapının önünden ve Vetroit'in etrafından çekildi. Vetroit kapıdan tam çıkacak iken Lmurien 'Vetroit, dur! Bu akşam burada kal. Yüce Konsey toplanıp önemli kararlar verecek.' dedi. Vetroit duymamış gibi kapıdan çıktı.

Vetroit kaldığı odanın kapısını hızlıca açarak hemen Ashley'e yöneldi. 'Ashley, bu akşam yola çıkıyoruz.' dedi. Ashley, Vetroit'in hiddetinden sesini çıkartmayarak hazırlanmaya başladı.

Akşam olduğunda Yüce Konsey toplantısına başlamıştı...

DEVAM EDECEK.

MegaCrafter

Obsidyen Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu tür orta dünya şeyleri bana gitmiyor. Ben daha çok gerçek dünya hikayelerini tercih ediyorum. Ama o kadar yazmışsın (yazacaksın). Bari okuyalım :D

Hyroeth

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Yazıların boyutunu 4 yapıp, kalınlaştırmayı deaktif edersen daha okunaklı olabilir. Hikaye güzel başladı, devamını beklerim.

NaikiTheDovah

Ender Dragon Trainer
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Guzel bi hikaye ^_^ basarilarinin devamini dilerim (okurken cok eskiden okudugum bi kitap aklima geldi o kitabida cok severdim :lol:)

Batuhannxdm

Taş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Bu tür orta dünya şeyleri bana gitmiyor. Ben daha çok gerçek dünya hikayelerini tercih ediyorum. Ama o kadar yazmışsın (yazacaksın). Bari okuyalım :D
Aslında minecraft ilgili şeyler eklicektim unutmuşum.

Yazıların boyutunu 4 yapıp, kalınlaştırmayı deaktif edersen daha okunaklı olabilir. Hikaye güzel başladı, devamını beklerim.
Bundan sonra öyle yapacağım hocam.

Guzel bi hikaye ^_^ basarilarinin devamini dilerim (okurken cok eskiden okudugum bi kitap aklima geldi o kitabida cok severdim :lol:)
Teşekkürler hocam beğenmeniz ne hoş :).