Duyuru Gamer Minecraft Server Oylamaları Plugini

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiş.

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali

Merhaba değerli Gamer ailesi ve Minecraft severler. Bu konumuzda, tüm yönetim ekibi olarak geliştirdiğimiz, aylarca üzerinde fikir yürüttüğümüz ve sizlerin sunucuları için hazırladığımız, hediyeler/ödüller kazanmanızı sağlayan, Minecraft Spigot sunucuları için Gamer Sunucu Oylamaları eklentisini tanıtacağız. Ayrıca Oyuncu Olarak Kullanım, Sunucu Sahibi Olarak Kullanım ve Sunucu Sahiplerini Ödüllendirme başlıkları ile detaylandıracağız. En son ise İndirme Bölümü başlığından eklentiyi edinebilirsiniz.

Eklentinin erken erişimde olmasından dolayı bazı küçük hatalar ile karşılaşabilirsiniz. İstek ve görüşler için forumdan yetkililerimize ulaşabilrisiniz.

GÜNCELLEME 0.2.1E YAYINDA!

• PaperSpigot ile alakalı olan sorun düzeltildi.
  • Hız ve performans iyileştirmeleri yapıldı.
NE İŞE YARAR - NASIL ÇALIŞIR?
Bu eklenti sayesinde, Minecraft Sunucu Oylamaları bölümüne açılan ve Minecraft Türk Sunucuları bölümüne açtığınız tanıtım konunuzdan bağımsız olan sunucu oylamaları konunuza, oyuncularınızın, sizin sunucunuz üzerinden aldığı bir kod ile mesaj atmasını sağlayarak(oylamasını sağlayarak), belirli bir sayıya ulaştıktan sonra Minecraft Türk Sunucuları bölümüne açtığınız tanıtım konunuzun ödül almasını aynı zamanda sunucunuzda bulunan oyuncuların da kendi seçtiğiniz ödüllerin oyun içinden almasını sağlayabilirsiniz. Bu ödüller ile beraber forumumuzda daha çok kitleye erişip, daha çok göz önünde bulunup, daha fazla oyuncuya ulaşabilirsiniz. Ayrıca bunları yaparken bir bedel ödemediğinizi de hatırlatmış olalım.

• Eklenti versiyonu: v0.2.1 (Yeni versiyonlar hakkında bilgi için Gamer hesabının profil duvarını ziyaret edebilirsiniz.)
  • Desteklediği Minecraft versiyonları: 1.8.X, 1.9.X, 1.10.X, 1.11.X, 1.12.X
  • Eklenti yazarları: Tüm yönetim ekibi, Shosy ve Bernard
  • Kullanılan kütüphane: Jsoup

SUNUCU SAHİBİ OLARAK KULLANIM
Kolay kurulabilirliği ile ön planda olan eklenti, sadece Server Oylamaları bölümüne açılan konu linkinin girilmesi ile aktif olmaktadır ve tamamen çalışır bir hale gelmektedir. Ayrıca:
  • Tamamen ayarlanabilir ve sınırsıza yakın sayıya sahip olan ödül sistemi,
  • %99 ayarlanabilir mesaj ve UTF-16(Türkçe karakter başta olmak üzere, 1.8 için desteklemeyebilir) desteği olan message ayarlama dosyası,
  • Düşük boyuta sahip, çok işlevli kod sistemi,
  • Tamamen güvenilir gizlilik sistemi,
  • Hata kodları ile kolay ulaşılabilir çözümler, (Detaylar aşağıda.)
  • Otomatik, güvenliği tehdit eden ve yabancı olan linklere karşı önlemler,
  • Jsoup ile güvenli olan forumumuza bağlantı,
gibi özellikleri de mevcuttur. Ayrıca Server Oylamaları konunuz, yetkililerimiz tarafından korunur.

Kullanım Adımları
Sadece 3 adımda kolay kullanım.

1. Eklentiyi indirikten sonra, sunucunuzun "plugins" klasörüne atın.
  2. Minecraft Server Oylamaları bölümüne, kurallara uygun bir biçimde konu açıp onaylanmasını bekleyin. Onaylandıktan sonra, config dosyasına linkini yapıştırın.
  3. Ayarlama dosyalarındaki mesajları ve ödülleri, sunucunuza göre düzenleyin ve kullanmaya başlayın.

konuad.png

Server Oylamaları bölümüne açılmış örnek bir konu fotoğrafı.

Ayarlama(Config) Dosyası
config.png
serverThreadURL: Server Oylamaları bölümüne açtığınız konunun linkini buraya yapıştırın. Bu sayede eklenti, konunuz ile bağlantı kuracaktır. Ayrıca linkin yalın olmasına dikkat edin. Bu link eklenmeden eklenti çalışmaz.(Post bağlantılarının olmadığı, #post-22634541 gibi ve 1. sayfadan)
commandList: Oyuncu, sunucuyu oyladığı zaman gerçekleşecek olan komutlar liste halinde buraya girilir. Komutlar, sırasıyla ve konsol üzerinden gerçekleştirilir. Aynı zamanda dış eklentilerin komutları da desteklenmektedir. Bu komutların sayısının belirli bir sınırı yoktur.

Message(Mesaj) Dosyası
message.png
loading, codeFound, justForPlayer, connectError, codeNotFound, alreadyVoted, noPerm: Ayarlanabilir mesajlar.
infoPageMainMessage: /vote hakkında komutunun mesajları.
%player%: Komutu gerçekleştiren oyuncunun isminin alınmasını sağlar.
%code%: Oyuncunun kodunun alınmasını sağlar. (Üzerine tıklanarak kopyalanabilir.)
%title%: Konu başlığınızın alınmasını sağlar.
%titleMessage%: Ayarlanabilir olan, "tıklayarak gidiniz" şeklinde çalışan mesajın ayarlanmasını sağlar.
%voteStatusMessage%: Eğer oyuncunuz, sunucunuzu oylamamışsa infoPageVoteMessage kısmındaki mesajların atılmasını sağlarken, eğer oyuncunuz, sunucunuzu oylamışsa alreadyVoted kısmındaki mesajı atar.

yardım.png

/vote yardım
İzinler(Permissions)
  • gamertrvote.hakkinda: /vote hakkında komutunu kullanmak için gerekli olan izin.
  • gamertrvote.yardim: /vote ve /vote yardım komutunu kullanmak için gerekli olan izin.
  • gamertrvote.kontrol: /vote kontrol komutunu kullanmak için gerekli olan izin.
  • gamertrvote.reload: /vote reload komutunu kullanmak için gerekli olan izin.

Gizlilik
Gamer, Minecraft Sunucunuz ile ilgili hiçbir bilgiyi kayda almamaktadır. Eklentide depolanan tüm bilgiler sunucunuz üzerinden kullanılmaktadır.

Karşılaşabileceğiniz Hataların Kodları
Eklentimiz aynı zamanda forum için otomatik moderasyon işlevini de yürütmektedir. Bu işlev, eklentinin sunucuyla olan bağlantısını daha güvenilir kılmak için ve hata payını en aza indirmek için yapılmıştır. Bazı durumlarda, sunucunuzun konsolunda hata numaraları ile karşılaşabilirsiniz.

Hata Numarası - GTuR1
Eklentinin yeni bir versiyonu çıktığı zaman, güvenlik amaçlı, otomatik olarak kendini devre dışı bırakmaktadır. Sunucunuzun güvenlik seviyesini en üst seviyeye çıkarıp, olası hataları engellemek amaçlı olan bu işlev, versiyonu, forumumuzun Gamer hesabından almaktadır. Ayrıca eklentinin, otomatik olarak her 1 saatte 1 kere versiyon kontrolü yaptığını belirtelim.

Hata Numarası - GTuR2
Eklentinin, Gamer ile bağlantı kuramadığı zaman çıkan hatadır. Eklenti config dosyasına yazdığınız yapıştırdığınız linki mutlaka kontrol etmelisiniz.

Hata Numarası - GTuR3
Eklenti, sadece Minecraft Server Oylamaları bölümüne açılan konuları kabul etmektedir. Konunuzun onaylanmadığı durumlarda, başka bir bölüme açılmış konularda eklenti kendini devre dışı bırakabilir.

OYUNCU OLARAK KULLANIM
Eklenti, aynı şekilde oyuncuların da kullanımını ön planda tutmuştur. Basit ve tamamen otomatik çalışan sistemi ile kodları kopyalayıp direk olarak konuya yapıştırabilrisiniz. Bu sayede oyladığınız sunucuda ödüller kazanıp, daha iyi gelişebilirsiniz.
  • Kod kopyalamak için kolay kullanım.
  • Kolay kullanımlı arayüz.
  • Çok işlevli, kısa komutlar.
  • Tek tıklama ile sunucu oylamaları konusuna gitme.

Kullanım Adımları
hakkında.png

• /vote hakkında komutunu kullanarak sunucu konusu ve oylama kodunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu kod sunucdan sunucuya değişiklik gösterir. Bundan dolayı başka sunucuda kullanım sonucu çalışmaz.

kodkopyala.png

• Sohbet tuşuna basıp, kodunuzun üzerine tıkladığınız zaman, kodunuzu kopyalamak için sizi Hastebin sayfasına yönlendirecektir.

hastebin.png

• Açılan Hastebin sayfasından kodunuzu kopyalayabilirsiniz.

konuyagit.png

• Daha sonrasında da konuya kolay yoldan gitmek için sohbet tuşuna basıp, konu isminin yazdığı yere tıklayabilirsiniz.

yorum.png

• Otomatik olarak kopyalanan kodu, oylama konusuna yapıştırıp, cevap olarak yazınız. Bu kodlar yapıştırılırken mesaj sayısına etki etmez, beğeniler de beğeni sayısına etki etmez.
Konuya yorum atmanız için bir Gamer hesabınızın bulunması gerekmektedir.

kontrol.png

• /vote kontrol komutunu kullanarak, yazdığınız kodu eklentiye tanıtabilirsiniz. Bu sayede sunucu sahibinin belirlediği ödüller oyun hesabınıza yatırılır.
GÜNCELLEME NOTLARI
0.2.0E
  • Sizler tarafından bize bildirilen hataların tümü düzeltildi.
  • Artık eklentinin bütün mesajlar değiştirilebilir durumda! Detayları "Mesaj Ayarlama" başlığından bulabilirsiniz.
  • /vote reload komutu eklendi!
  • Otomatik panoya kopyalama, otomatik olarak Hatebin sitesinden kopyalama sistemi ile değiştirildi. Detayları kullanım adımları kısmından bulabilirsiniz.
  • /vote hakkında komutunda, önceki versiyona göre %100 hız farkı.
  • Kodlarda sadeleştirlemelere gidildi.
  • JSON API kaldırıldı ve yerini Spigot-API aldı.

SUNUCU SAHİPLERİNİ ÖDÜLLENDİRME
Belli bir oylama sayısına sahip olan kullanıcıları ödüllendiriyoruz. Aşağıdaki bağlantıdan hangi oylama sayısına hangi ödülleri verdiğimizi detaylı bir şekilde bulabilirsiniz. Unutmayın ki bu ödüller bazı tarihlerde değiştirilebilir, değişiklik gösterebilir.

İNDİRME BÖLÜMÜ
Aşağıda bulunan "Ekli Dosyalar" kısmından 1.8, 1.9, 1.10, 1.11 ve 1.12 için 0.2.1 versiyonlu Gamer Sunucu Oylamaları eklentisini ücretsiz olarak elde edebilirsiniz. Görüşlerinizi özel mesaj yolu ile belirtmeyi unutmayınız. Aynı zamanda çok versiyonu eklenti olduğundan dolayı, bazı kısımlarda küçük hatalar oluşabileceğini unutmayın.

VirusTotal

DİĞER BAĞLANTILAR
Minecraft Plugin Sorunları
Minecraft Sunucu Oylamaları Bölümü & Eklentisi Kuralları
Minecraft Sunucu Oylamaları Ödülleri

Copyright © 2018 gamer.com.tr Tüm Hakları Saklıdır.

Ekli dosyalar

• GamerTRVote0.2.1E.rar
    374.9 KB · Görüntüleme: 678
Son düzenleme:

Pluginsel

★ #NerdeOEskiGünler ★
Emekli
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Gerçekten çok güzel bir çalışma olmuş, zaten böyle bir sistemin olması gerekiyordu.

DerpBoy

Kömür Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Güzel bir plugin, kullanabilirim başarılar :)

AjStyles

Altın Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Kessinlikle kullanacağım fakat aklımda 3 soru var;
1)Kullanıcı başına oy sınırı var mı ?
2)Ödüller otomatik mi gidiyor yoksa kurucu el ile vermek zorunda mı?
3)1.12.2 için herhangi bir extra plugin gerektiriyor mu?
Teşekkürler.

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
Kessinlikle kullanacağım fakat aklımda 3 soru var;
1)Kullanıcı başına oy sınırı var mı ?
2)Ödüller otomatik mi gidiyor yoksa kurucu el ile vermek zorunda mı?
3)1.12.2 için herhangi bir extra plugin gerektiriyor mu?
Teşekkürler.
1. Her kullanıcı, sunucunuza 1 kere oy kullanabilir. Daha fazla bilgi için: Minecraft Sunucu Oylamaları Bölümü & Eklentisi Kuralları
2. Ödüller otomatik olarak gitmektedir. Kullanıcı oylama konunuza mesaj attıktan sonra /vote kontrol komutunu kullanırsa sizin seçtiğiniz ödüller otomatikmen verilecektir.
3. Hayır, sadece eklentiyi kurmanız yeterlidir.

gunwiggle

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Ellerine sağlık hocam, gayet kullanışlı bir eklentiye benziyor.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Hani yetkili falansınız size özel API yaparlar(biz de araklarız) diye düşünmüştüm de o JSoup'u gördüm üzüldüm be.

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
Hani yetkili falansınız size özel API yaparlar(biz de araklarız) diye düşünmüştüm de o JSoup'u gördüm üzüldüm be.
Henüz geliştirme aşamasında olduğumuz için ve genel versiyonlara hitap etmek için de API kullanıyoruz. Spigot NMS hakkında da sorunlar yaşıyoruz. Bunun için md_5'e destek mesajı yazdım lakin şu anlık sadece 1.12.2 NMS'in çalıştığını söyledi (Maven ve BuildTools için). Merak etmeyin, en kısa zamanda bağlantı ve NMS için API'lardan da kurtulacağız. :1:

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Henüz geliştirme aşamasında olduğumuz için ve genel versiyonlara hitap etmek için de API kullanıyoruz. Spigot NMS hakkında da sorunlar yaşıyoruz. Bunun için md_5'e destek mesajı yazdım lakin şu anlık sadece 1.12.2 NMS'in çalıştığını söyledi (Maven ve BuildTools için). Merak etmeyin, en kısa zamanda API'lardan da kurtulacağız. :1:
Ben forum tarafında API demiştim (konu/mesaj çekmek için falan) ama neyse :/

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
Ben forum tarafında API demiştim (konu/mesaj çekmek için falan) ama neyse :/
Yukarıda, aynı şekilde bağlantıdan da bahsettim. Ama maalesef forumdaki mesajları/konuları çekmek için özel bir API'mız henüz yok. Bundan dolayı JSoup kullanmaya bir süre devam.

Admicos

Nether Yerlisi
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Yukarıda, aynı şekilde bağlantıdan da bahsettim. Ama maalesef forumdaki mesajları/konuları çekmek için bir API'mız henüz yok. Bundan dolayı JSoup kullanmaya bir süre devam.
Benim de 4-5 saat kod yazmaktan kafam gitmeye başladı o yüzden her şeyi yarım yamalak anlıyorum valla.

Neyse, merak ediyorum nasıl bir şey olacağını. Bu arada, açık kaynaklı paylaşmayı düşünüyor musunuz?

bluera

Fiercely unapologetic.
Site Danışmanı
Geliştirici
En iyi cevaplar
13
Ruh hali
Benim de 4-5 saat kod yazmaktan kafam gitmeye başladı o yüzden her şeyi yarım yamalak anlıyorum valla.

Neyse, merak ediyorum nasıl bir şey olacağını. Bu arada, açık kaynaklı paylaşmayı düşünüyor musunuz?
Geliştiriciler ve saydam bir yapı için bunu düşünüyoruz.

Architectus

HATA KODU 404: Üye Bulunamadı
En iyi cevaplar
0
Spigotta eklentiyi ilk gördüğüm gibi indirip yorum atmam dan anlaşıldığı gibi çok gerekli ve güzel bir eklenti olmuş. Erken erişim olsa çok güzel olurdu...