byElysion

fara á brott með víkingum, standa upp í stafni
Emekli
En iyi cevaplar
58
Ruh hali
banner.png

gamer.png

banner.png

Selam dostlar! Sea of Thieves'in deniz rüzgarına hoş geldiniz. Bugün sizlere Rare tarafından geliştirilen, Microsoft Studios, Microsoft Windows ve Xbox One için yayınlanmış olan, aksiyon-macera oyunu olan Sea of Thieves'i inceleyeceğim.
Dipnot: İncelemeye geçmeden önce Sea Of Thieves adlı oyunun detaylarını öğrenebileceğiniz bilgi panosuna bakabilirsiniz.
* Sea of Thieves Bilgi Panosu *
Sea of Thieves, 2018 senesinde oyunculara sunulan, aksiyon-macera türü bir oyundur. Rare tarafından geliştirilip, Microsoft Windows, Microsoft Studios ve Xbox One için yayınlanmış bir oyundur.

sea of thieves sistem.g.png

Gerçek Bir Korsan Oyunu

Sea Of Thieves WP1.jpg

Sea of Thieves'i tek başına oynama gibi bir planınız varsa oyunu kesinlikle satın almamalısınız. Sea of Thieves, tamamen arkadaşlarınızla oynamanız için tasarlanmış bir oyundur. Tek başınıza oynamaya başlarsanız birden okyanusun ortasında "napıyorum ulan ben?" diyebiliyorsunuz. Zaten tek başınıza oynamanız bir noktadan sonra sizi zorlar ve oyundan sıkılmaya başlarsınız. Çünkü karşınıza çıkacak mürettebatı olan gemiler sizi tek hamlede okyanusun dibine yollayacaktır. Sea of Thieves, bize küçükken hayallerini kurduğumuz korsancılık hayatını sunuyor. Açık denizlere geminizi sürebiliyor, hazine avına çıkabiliyorsunuz. Oyuna başladığınız zaman iki tane gemi seçeneğiniz olacaktır: Eğer oyunu tek başınıza oynuyorsanız şalopa adlı gemiyi tercih etmeniz daha mantıklı olur. Ufak, güçsüz fakat süratli bir gemidir. Yani düşmanlardan kaçmak için mantıklı bir tercih olur. Oyuna grup olarak girecekseniz büyük, güçlü fakat yavaş bir gemi olan kalyonu seçmeniz daha mantıklı olacaktır.
Geminizi aldıktan sonra yapmanız gereken görev alacağınız karakterler ile tanışmak olacaktır. Sea of Thieves'de üç farklı görev kaynağı vardır. Bu görev kaynakları: Gold Hoarders, Order of Souls ve Merchant Alliance'dir. Tabii ki her biri size farklı görevler vermektedir. Gold Hoarders sizden hazine bulmanızı isterken; Order of Souls iskelet kaptanlarını öldürmenizi ve kafa taslarını getirmenizi istemektedir. Başarıyla bitirdiğiniz her görev için para ve itibar kazanıyorsunuz. İtibarınız arttıkça daha riskli ve zorlu görevler alıp, daha değerli ganimetler kazanabiliyorsunuz.

Bir Tutam Grafik, Bir Tutam Diğer Konular

inanılmaz.jpg

Oyun grafikler ve atmosfer açısından gerçekten harika olmuş bana göre. Özellikle geminizle giderken hem müzik çalıp, hem okyanusu izlemek gerçekten çok hoş bir şey. Geminizle giderken, denize bakıp "vay anasını bee" diye tepki verebiliyorsunuz.
Sea of Thieves aslında kendi eğlencenizi kendiniz yaratın kafasında giden bir oyun. Fakat oyunu tek başınıza oynuyorsanız bu imkansız. Arkadaşlarınız ile oynuyorsanız kendi eğlencenizi kendiniz yaşatabilirsiniz tabii ki. Oyunda 3-4 tane iskelet türü bulunmaktadır. Tabii her iskeletin kendine özel özellikleri ve zayıflıkları vardır. Bu iskeletlerin bazıları gece olduğu zaman güçleniyorken, bazıları ise suya girdiği zaman zayıflamaya başlıyor. Dövüş sistemine gelirsek klasik olarak kılıç, top arabası ve silah kullanabiliyorsunuz. Ayrıca oyunda kaçma tuşu bulunmamaktadır. Fakat zaten korsanlığın onda biri kaçmaktır. Hasar aldıkça muz yiyerek canınızı yenileyebiliyorsunuz. Oyunun sevdiğim yanlarından birisi ise denizde giderken karşınıza Kraken çıkabiliyor. Deniz efsanelerine konuk olan bu kadim yaratığı Sea of Thieves'de görmek gerçekten büyüleyici.

Sea of Thieves Hakkında Son Sözlerim

efsane2.jpg

Arkadaşlar dediğim gibi Sea of Thieves'i arkadaşlarınızla oynayacaksanız almalısınız. Yoksa tek başınıza eğlenceli olmaz. Sea of Thieves şu an Microsoft Store'da 230 TL fiyatında satılmaktadır. Fakat Game Pass ile daha ucuz bir şekilde oyuna sahip olabilirsiniz.
Sea of Thieves Değerlendirme

Sea of Thieves Ne İyi?
+ Denizin atmosferi çok iyi.

+ Görselleri çok hoş gözüküyor, tam korsan havası.
+ Ganimet bulmak çok eğlenceli.
+ Gemi vs gemiler çok güzel oluyor.

Sea of Thieves Ne Kötü?
- Dövüş mekanikleri çok kötü.

Son düzenleme:

korkugunu

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
İlk çıktığında (ücretsiz döneminde) oynamıştım ve çok hoşuma gitti lakin sonradan oyun hakkında internet'de dolaşan bilgi azaldı ve benimde hevesim kaçtı, satın almadım. Ama satın alabilirim diye düşünüyorum. Tekrar bana hatırlattığın için teşekkürler.