Zaman aşımı problemi

enesbeyyy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Oyun Sürümü
1.8-1.13
Arkadaşlar bizim bir minecraft sunucumuz var 21 - 22 gündür açık. Kendi plugin paketimizi topladık hazır bir paket almadık 18 19 gündür hiçbir problem çıkmadı. Ama şu son 3 gündür makinede bir aksaklık var sunucuda cpu bir anda %100 kullanım oluyor ve oyuncular zaman aşımından atılıyor. Bu olay 15dk 'da bir yaşanıyor. Onun için çok büyük bir problem. Bu arada zaman aşımı hatası alıyoruz ama zerre lag yok sunucuda çok akıcı. Sizce hosting sağlayıcımızdamı bir problem var veya saldırı vs. olabilir mi ? veya başka bir fikriniz varmı sunucu 3 gündür kapalı çok mağdur olduk bilgisi olan varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

ErenSB

Elmas Madencisi
Emektar Üye
En iyi cevaplar
26
Şimdiye kadar hiçbir problem çıkmadı diyorsunuz. Eğer loglarda da bir gariplik yok ise demek ki sağlayıcıdan kaynaklı, öncelikle sağlayıcınız ile iletişime geçip onlar ile halletmeniz gerek.

enesbeyyy

Ağaç Yumruklayıcı
En iyi cevaplar
0
Şimdiye kadar hiçbir problem çıkmadı diyorsunuz. Eğer loglarda da bir gariplik yok ise demek ki sağlayıcıdan kaynaklı, öncelikle sağlayıcınız ile iletişime geçip onlar ile halletmeniz gerek.
Öncelikle cevabın için teşekkür ederim. Discord üzerinden arkadaşlık isteği attım adım Enes birşeyler sormak istiyorum tabi rahatsız olmaz isen.

peRfeKt

bruh moment
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
Sunucu kaç ram ve kaçı kullanılıyor eğer doluysa CPU zorlar kendini.

EfeOyunda

EfeOyunda YouTube
En iyi cevaplar
1
Ruh hali
1- Sunucu RAM yetersiz olabilir veyahut CPU'su veyahut HDD VEYA SSD Si
2- İnternetiniz problemli olabilir
3- Hostinginiz geçici sorun yaşıyor olabilir.
4- Chunkları fazla yüklemişsinizdir ve sunucunuz bunu kaldırmıyordur mesela 30 gb lik makineye 32 gb lik chunk gitmez.