Zelda ile Stardew Valley'in Karışımı: Forager

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
LXvdzv.png

Forager

Forager, yapımcısının söylediğine göre Stardew Valley ile The Legend of Zelda'nın karışımı olan tatlı, pixel grafikli bir oyun. Oyun daha çıkışını yapmadı fakat demosunu ücretsiz bir biçimde edinebiliyorsunuz. Şahsen ben oyunu indirdim ve gayet memnun kaldım. Forager'i geçenlerde Steam'de dolaşırken keşfettim ve direk oyunu araştırmaya başladım çünkü fotoğrafları beni kendine çekti gerçekten. Oyunda şimdilik pek fazla içerik bulunmasa da gelişecek bir oyun gibi duruyor.

Oyunun genel mantığına bakalım;
Oyuna başladığımızda bir adadayız ve adada topladığımız mineral, taş, odun ve yiyecekler ile hayatta kalmaya çalışıyoruz. Ada küçük olsa bile, her şey yenileniyor! Yani adadaki her şeyi kazdıktan sonra birazcık bekliyorsunuz ve yenileri adanın farklı yerlerinde çıkmaya başlıyor. Şimdilik karşılaşmadım fakat fotoğraflardan anladığım kadarıyla oyunda yaratıklarda var. Oyundaki bir kaç texture'i düzeltildiği takdirde gerçekten tadından yenmez bir oyun olabilir. Ha ayrıca, oyunda altından para yapıyoruz ve o paralarla da yeni ada parçaları alıyoruz.

Ayrıca oyuna kesinlikle bir ESC menüsü eklenmesi lazım. Oyundaki müzikleri kapatamıyoruz, çıkış yapmak için Alt + F4 çekmemiz lazım falan filan. Oyundaki arayüzler gerçekten güzel fakat ESC menüsü şart. Ayrıca ufak da bir yetenek ağacı var, gerçi pek yetenek ağacı denemez ama, her seviye atladığımızda bir yetenek açmamıza izin veriyor oyun. Taşlardan daha fazla mineral çıkması da o yeteneklerden bir tanesi.

Şunu da söylemeden edemeyeceğim; bazı şeyler çalıntı! Mesela odun resimleri Stardew Valley'deki odunun aynısı resmen!
Bu Forager'daki wood: Screenshot_1.png
Bu da Stardew Valley'deki wood: Wood.png

Tabi zamanla değişeceğine inanıyorum oyunun ben, yapımcı da oyununa baya bir sahip çıkıyor gibi. Ayrıca oyundaki bazı şeylerin duruşu, özellikle hayvan v.s, gerçekten kötü, çok yapmacık duruyor be! Onların geliştiği, yeni içeriklerin eklendiği takdirde oyun gerçekten muhteşem olabilir. Şimdilik 2-3 saatlik bir oynanış var fakat bu süre gerçekten 20'leri aşabilir.

Oyunun fotoğrafları;

Oyun şimdilik Steam'de satışta değil fakat aşağıdaki bağlantıdan ücretsiz bir biçimde indirebilirsiniz.

Kovalski_Eyes

Kızıltaş Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
çok klasik geldi bana daha hızlı gelişilen ve online olan oyunları tercih ederim

Cullen

alt veit eg Odin
Emekli
En iyi cevaplar
18
Bu tarz oyunlara cidden bayılıyorum ama bunları nintendo gibi platformlarda oynamak daha zevkli olur.

Swuupie

son cosas de la vida
Emekli
En iyi cevaplar
0
Bu tarz oyunlara cidden bayılıyorum ama bunları nintendo gibi platformlarda oynamak daha zevkli olur.
Bu tarz oyunlar bence de Nintendo'ya hitap ediyor fakat bağımsız bir yapım olduğu için Nintendo'ya çıkmayabilir. Eğer çıkarsa muhtemelen güzel bir satış olur, çünkü oyun demo halinde bile çok eğlenceli, bakalım çıktığında nasıl olacak.

utkuak

Demir Madencisi
En iyi cevaplar
0
Ruh hali
Grafikleri çok tatlı, sırf onun için bile denemeye değer bence :D